Konu Sonlandırılmıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Chimera NOT : Mesaj içeriği silinmiştir.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
arkdaşım bak az önce forumda yeni açılmış bir konuyu okudum.güzelde bir konu.huzur bozanlar için açılmış.
huzur bozma.sildir şu başlığı adam gibi başlık yaz adamın canını sıkma.

ayrıca kaynak verdiğin sitedekiler kadar şerefsiz insanlar yoktur.tek tek okudum.laflar ancak bukadar çarpıtılabilir.o cümlelerin aynıları burdada tartışıldı gerekli cevaplar verildi.
Kısacası:Allah tümünün belasını versin

Kemal Mustafa değil Mustafa Kemal ATATÜRK tür ayrıca.kendince aşağılamaya çalışmışsın ama olmamış

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar huzur bozmak değil link verdim okuyun yazmayın Sizden akıl alamam Hele sen corpus mudur nedir sus Benim Her mesajıma Cevap yazma Sen yazmaktan Ben Seni Susturmaktan bıktım Burada Ortamı Kasıtlı olarak Sen Geriyorsun Kardeşim Yada Bacım

Ben Link verdim Linki Okuyun Sonra Yazın Tartışma Ortamı Falan değil Bu sitede Linkte veremeyecek miyiz..

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Bu tip konuştuğun sürece başta ben olmak üzere bir çok kişi seni kaale almayacaktır.

Lütfen.torum yaoacaksakta , cevap vereceksende uslubumuzu düzgün bir şekilde ortaya koyalım.

stayy_ayhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başlığı lütfen düzeltelim saçma saçma şeyler.

turgay_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çağlar coşkun peki söportaj yapılan 103 yaşındaki dede demi şerefsiz.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
insanların iyiliklerini yaşa göre mi değerlendiriyorsunuz.7 sinde neyse 70inde de odur diye bir laf var.kim olduğu beni ilgilendirmez.ordaki yazıyı yazanlar haindir hemde vatan haini.Atatürk ün sözlerini iyice çarpıtmışlar.çok merak eden varsa forumu biraz araştırsın.Atatürk bölümünde tartışıldı gerekli cevaplar verildi o sözler için.

ayrıca çağlar coşkun değil caglarcosgun

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
ben linki okumadım
yazıyı da okumadım
sadece başlığa takıldım

konu başlıkları altında kişisel cevaplar vermeyelim lütfen :D

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
:D :D Huzur paktına direk geçiş :D
bende eklim;
Konu başlıklarını lütfen kişiselleştirmeyelim.

:) Tamam Arkadaşlar taktığınız şeyler konu başlıkları yada kişiselleşmek :)

Benim linkim hakkında konuşun Başlığı kişiselleştireceğim tabi çünkü kişisel bir haber :) :p Neyse Kişisel cevaplar yok

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
off bi yorum yapmayın tartışmayın sadece okuyun diyorsun birde linkim hakkında konuşun diyorsun.ne halin varsa gör be.okadar görevli var ben burda kendimi yırtıyorum.yazmıyorum daha da

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tartışma olarak yazmıyorum
o zaman gerçekten yağcılığın abartının bini bir para
şakşakçılık eski devirlerden beri var
bunda atatürkün katkısı olduğunu sanmıyorum
bu konuda yorum yapacaklar 1930-1938 arasında atatürkün hayatını iyi okusunlar
onun dezavantajı bayar inönü çetesiydi hep kendilerini ondan sonraki hayata hazırladılar tüm hazırlıklar ona göre yapıldı hastalığı onların sayesinde hızlandı
arkadaşlar Atatürk hakkında çağrım var
başkalarının hatalarını ona maletmeyelim kısır tartışmalarımızada onu bulaştırmayalım bırakalım o bizleri birleştirmeye vesile ikincil öğe kalsın
ve ona sahip çıkalım
özellikle masonlar ve komün zihniyetinde olanlar dışarıdan beslenenler çeşitli mizansenlerle halkla atasının arasını açmaya çabalıyor
bu tuzağa düşmeyin sütçü imamın dediği gibi o zamanlar cuma bize farz değildi istiklalimize vesile olmasaydı cuma yine farz olmayacaktı
özellikle islam dininin incelikleri konuları ve bu konu alimlik ister kafamızda canlandıklarımızı bigi diye sunmayalım

ataturk.jpg
Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
şimdi bilgim çok diyen arkadaşlar alın bu hitabeyi kelime kelime inceleyin bu güne uyarlayın

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Atatürk'ü en iyi anlatan şiir budur. Daha iyisi yazılmamıştır....

ATATÜRK'TEN SON MEKTUP

Siz beni halâ anlayamadınız .

Ve anlamayacaksınız çağlarca da...
Hep tutturmuş "Yıl 1919, Mayıs'ın 19'u" diyorsunuz.
Ve eskimiş sözlerle beni övüyor, övüyorsunuz .
Mustafa Kemâl'i anlamak bu değil,
Mustafa Kemâl ülküsü, sadece söz değil.

Bırakın o altın yaprağı artık,
bırakın rahat etsin anılarda şehitler.
Siz bana, neler yaptınız ondan haber verin.
Hakkından gelebildiniz mi yokluğun, sefaletin ?
Mustafa Kemâl'i anlamak yerinde saymak değil.
Mustafa Kemâl'in ülküsü, sadece söz değil.

Bana, muştular getirin bir daha,
uygar uluslara eşit yeni buluşlardan..
Kuru söz değil, iş istiyorum sizden anladınız mı ?
Uzaya Türk adını Atatürk kapsülüyle yazdınız mı ?
Mustafa Kemâl'i anlamak avunmak değil,

Halâ, o, acıklı ağıtlar dudaklarınızda,
halâ oturmuş, 10 Kasımlarda bana ağlıyorsunuz .
Uyanın artık diyorum, uyanın, uyanın !
Uluslar, fethine çıkıyor, uzak dünyaların..
Mustafa Kemâl'i anlamak gözboyamak değil,
Mustafa Kemâl ülküsü, sadece söz değil..

Beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız ;
laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil.
Bilim ağartsın saçlarınızı.. Kitaplar..
Ancak, böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar...
Mustafa Kemâl'i anlamak ağlamak değil,

Demokrasiyi getirmiştim size, özgürlüğü..
Görüyorum ki, halâ aynı yerdesiniz, hiç ilerlememiş,
birbirinize düşmüşsünüz, halka eğilmek dururken.
Hani köylerde ışık, hani bolluk, hani kaygısız gülen ?
Mustafa Kemâl'i anlamak itişmek değil,

Arayı kapatmanızı istiyorum uygar uluslarla.
Bilime, sanata varılmaz rezil dalkavuklarla.
Bu vatan, bu canım vatan, sizden çalışmak ister,
paydos övünmeye, paydos avunmaya, yeter, yeter !
Mustafa Kemâl'i anlamak aldatmak değil,
Mustafa Kemâl ülküsü, sadece söz değil...

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence bu konu hakkında herkes fikir sahibidir.ama bilgiler hep illegaldir.yasak olması sebebiyle benim öğrendiğim ilk okuldaki bilgiler sonradan hepsi yalanlandı.mesela gemi.evli olmadığı.karısını terkedecekken sevgilisi eve gelip inteharmı vuruluyormu öyle bir şeyler oluyor.yani sevgilisi ölüyor.mesala mektuplarını gördüm o zamanın şeyhlerine yazdığı.yani diyeceğim nedendir bilinmez her şey açık açık bilinmemiş.bunlar bilinmeyince tabi bunlar birileri tarafından yeni nesile hep elden ele aktarılmış.

tağsin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye' de Türk' lerin girdiği bir forumda bu şekilde bir yazı yazılıyor ve yöneticiler bakıyor...

Sadece utanın başka birşey demiyorum. Atatürk olmasaydı siz şuan bunu okuyor değil bir ayakkabı fabrikasında çalışıyor olabilirdiniz.

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence bu konu hakkında herkes fikir sahibidir.ama bilgiler hep illegaldir.yasak olması sebebiyle benim öğrendiğim ilk okuldaki bilgiler sonradan hepsi yalanlandı.mesela gemi.evli olmadığı.karısını terkedecekken sevgilisi eve gelip inteharmı vuruluyormu öyle bir şeyler oluyor.yani sevgilisi ölüyor.mesala mektuplarını gördüm o zamanın şeyhlerine yazdığı.yani diyeceğim nedendir bilinmez her şey açık açık bilinmemiş.bunlar bilinmeyince tabi bunlar birileri tarafından yeni nesile hep elden ele aktarılmış.

Dediğin gibi Bize Size onlara Küçüklere Beylere kızlara herkeze öğretilen tarih kitaplarında yazılanların bir çoğu yalan
Linke bakıın Tarih kitabımızı kimin yazdığını göreceksiniz belgeleri ile Bir Ermeninin yazdığını göreceksiniz

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Ortamı germeyin bakalım. Sizleri de SDN Huzur Paktı'na bekliyoruz.

KİLİT!

efk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herşeyi doğru sanıcak kadar safsanız Osmanlı tarihine ve din tarihlerine bakın lütfen..! Ve tahrik,çamur ve kötü niyetlerinizi Atatürk üzerinden çekin.İnsanlar anılır da büyük insanların büyük anıtlarıda olur. Bu tapınma veya birşeyi yoketme değil.Düşünmeyi bilen ve at gözlüğü olmayan herkes Atatürk'ün dini inancını ve kendi için Yıkın Heykellerimi dizelerini bilir.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Hayrettir bu iki oldu. Artık yaşlanıyor muyum nedir?

KİLİT!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...