Komut kaydirma sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar,

Sorunun tam adini bilemedigim için, en laik basligin bu olacagini dusundum. İlk defa dün karsilastim, gecici bir şey oldugunu dusundum fakat bugun tekrar edince yardim almaya karar verdim. Umarim bu konuda bilgili kisiler mevcuttur.

Sorunum ; Mouse ile herhangi bir klasor, programa vs.. tikladigim zaman programi acmiyor, o programin özelliklerini gösteriyor. Sanki sağ tiklamissin da, özelliklerine bakmissin gibi... Farkli bir komut ile programi çalıstırdıgım ise bu sefer klavye kafayi yiyor. Bastigim hiçbir tuş yapması gereken görevi yapmiyor. Bu sorunu yasayan ve ya konu hakkinda bilgiye sahip kisiler yardimci olur ise sevinirim.

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ayni sorunu ben yaşadım.Klavyeyle yazı yazılmıyor.Bazen farklı karakterler yazabiliyor.Mouse ile ise herhangibi bişiye tıkladığın zaman özelliklerini gösteriyor.ama sağ tık aç diyebiliyorsun falan. Benim sorunum klavye bozulmuştu.Başka klavye taktım.Düzeldi.Mouse ile ne alaka dersen onu bende çok merak etmiştim.Sana tavsiyem klavyeyi çıkart.Sonra reset at bilgisayara.Eğer pc normal ise mesela ekran klavyesi ile normal pc yi kullanabiliyosan dediğim gibi klavye bozulmuştur.Kolay gelsin.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Benim klavyemde de aynı sorun vardı vurar eder yapardım bişiler düzelirdi sonra vursamda kar etmedi tuşlar çalışmadı klavyeyi degiştirdin sorun yok.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
selamlar
çalıştırmak istdiğiniz programın yada her ne ise, üzerine gelip sağ tıklayın.Açılan menüde koyuyla yazılan yazının properties olduğunu göreceksiniz.Ama normalde open çıkması gerekir.Bunun sebebi bir virustur. Sisteminizi iyi bir antivirusle, güvenli kipte taratırsanız sorununuz çözülür.. klavye için birşey diyemeyeceğim.Ama anladığım kadarıyla mouse ile ilgili birşey.O olay çözülünce klavyede çözülür büyük ihtimal

kolay gelsin

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ayni sorunu ben yaşadım.Klavyeyle yazı yazılmıyor.Bazen farklı karakterler yazabiliyor.Mouse ile ise herhangibi bişiye tıkladığın zaman özelliklerini gösteriyor.ama sağ tık aç diyebiliyorsun falan. Benim sorunum klavye bozulmuştu.Başka klavye taktım.Düzeldi.Mouse ile ne alaka dersen onu bende çok merak etmiştim.Sana tavsiyem klavyeyi çıkart.Sonra reset at bilgisayara.Eğer pc normal ise mesela ekran klavyesi ile normal pc yi kullanabiliyosan dediğim gibi klavye bozulmuştur.Kolay gelsin.

Evet. Gün de bir defa oluyor. Bugun yine oldu, klavyeyi cikarttim reset attim. Bilgisayar acildiginda düzelmişti. Büyük bir ihtimal bir daha ki sefere yine tekrar edicek.

selamlar
çalıştırmak istdiğiniz programın yada her ne ise, üzerine gelip sağ tıklayın.Açılan menüde koyuyla yazılan yazının properties olduğunu göreceksiniz.Ama normalde open çıkması gerekir.Bunun sebebi bir virustur. Sisteminizi iyi bir antivirusle, güvenli kipte taratırsanız sorununuz çözülür.. klavye için birşey diyemeyeceğim.Ama anladığım kadarıyla mouse ile ilgili birşey.O olay çözülünce klavyede çözülür büyük ihtimal

kolay gelsin

Tekrar ettiginde dediginize bakacagim. Virüs var mi diye olayin oldugundan beri 3-4 defa tarattim fakat herhangi bir sonuc alamadim.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
arasıra gidip gelmesi zaten virus belirtisidir.Yada farklı zararlı programlardır..
Antivirusun yada diğer güvenlik programlarının herşeyi bulacağını düşünme. %100 güvenli değiller, bana göre güvenirlik sadece %10 dur.Kalanı kullanıcının işidir :)
antivirisunu güncelle hatta antispy programı ur (spyware doctor yada adaware yi tavsiye ederim) güncellemelerini yap sonra internet ile bağlantısını kes, güvenli kipte bilgisayarını aç orada derin tarama yaptır..

kolay gelsin