Knight Online pvp serverlar için toplama veya hazır PC tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

K2Network

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar herkese merhaba, knight online myko pvp ağırlıklı serverlarda oynuyorum, cz ve maradon maplerinde yüksek fps alabilceğim bir PC toplamayı düsünüyorum. 3-4 bin lira kadar bütcem var ve üstüne çıkamam. Tavsiye verebilecek arkadaşlar bu oyunda yüksek fps için nelere dikkat etmem lazım, PC toplamama yardımcı olur musunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

++

Son düzenleme:

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Öncelikle bu oyunlar yüksek grafikli oyunlar değiller. Yani siz eğer ileride yüksek grafikli oyunlar tercih etmeyecekseniz veya mühendislik, yazılım vb. okumayı düşünmüyorsanız alacağınız parçaların çok iyi olmasına gerek yok. Oyunlar için en önemli parça ekran kartıdır ancak bilgisayarda yapacağınız diğer işlemler için işlemci ve RAM de önemlidir. Eğer güvenilir kaynaklar bulabilirseniz 2. el bir sistem toplamak hem daha tasarruflu hem de daha verimli olacaktır. Eğer sistem tavsiyesi isterseniz Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA 4.100 TL civarı kurulu gelecek ileride isterseniz HDD alabilir ya da SSD'nin kapasitesini yükseltebilirsiniz. GTX 1650 ekran kartı online oyunlar için çok lükstür ancak ileride PUBG gibi oyunlar oynamak isterseniz size çok keyifli oyun deneyimleri sunar.

Çok özür dilerim sisteme PSU ekledim sanmıştım. Eklememişim . Eklenmiş hali ile Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA sitemini alabilir ve https://www.sinerji.gen.tr/zotac-ge...-gaming-4gb-gddr6-128-bit-ekran-karti-p-36776 ile tamamlayabilirsiniz. Şu anda sistem 4.300 TL'ye geliyor. Bu fiyata çıkamayacaksanız farklı çözüm yolları arayabiliriz.

Son düzenleme:

K2Network

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle bu oyunlar yüksek grafikli oyunlar değiller. Yani siz eğer ileride yüksek grafikli oyunlar tercih etmeyecekseniz veya mühendislik, yazılım vb. okumayı düşünmüyorsanız alacağınız parçaların çok iyi olmasına gerek yok. Oyunlar için en önemli parça ekran kartıdır ancak bilgisayarda yapacağınız diğer işlemler için işlemci ve RAM de önemlidir. Eğer güvenilir kaynaklar bulabilirseniz 2. el bir sistem toplamak hem daha tasarruflu hem de daha verimli olacaktır. Eğer sistem tavsiyesi isterseniz Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA 4.100 TL civarı kurulu gelecek ileride isterseniz HDD alabilir ya da SSD'nin kapasitesini yükseltebilirsiniz. GTX 1650 ekran kartı online oyunlar için çok lükstür ancak ileride PUBG gibi oyunlar oynamak isterseniz size çok keyifli oyun deneyimleri sunar.

Çok özür dilerim sisteme PSU ekledim sanmıştım. Eklememişim . Eklenmiş hali ile Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA sitemini alabilir ve https://www.sinerji.gen.tr/zotac-ge...-gaming-4gb-gddr6-128-bit-ekran-karti-p-36776 ile tamamlayabilirsiniz. Şu anda sistem 4.300 TL'ye geliyor. Bu fiyata çıkamayacaksanız farklı çözüm yolları arayabiliriz.
Enes bey öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için, toplamadan ziyade hazır pc almak istediğime karar verdim fakat 100 lerce hazır pc içinden seçemiyorum çok zorlanıyorum, sadece knight oyuncusuyum fakat dediginiz gibi ileride baska oyunlarda oynayabilmek adına paylaştıgınız pclere bakıyor olacağım fakat kafamda ki soru acaba hazır pc aldıgımda ekran kartı yeterli olacak mı olmazsa yeni ekran kartı için para veremem ve knight online sadece ekran kartı üstünden giden bir oyun :)

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Hazır sistemler sıkıntılı olur çünkü ekran kartları genelde paylaşımlı olur. Belki dahili hafıza olarak 6 GB gibi 4000 TL bandı için çok yüksek görünen ekran kartları olabilir ama oyun içinde 2 GB bir ekran kartının performansını mumla ararsınız. Onun için kesinlikle tavsiyem toplama bir bilgisayardır. Ancak size birkaç sistem tavsiyesinde bulunabilirim.