Klavyeye kısayol tuşu atamak ?

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar klavyemde kullanmadığım multimedya tuşları var ve ben şöyle bir şey yapılabilir mi onu merak ediyorum. Mesela ben oyuna girerken internet bağlantımı kesmem gerek diyelim. Masaüstünde yerel ağ bağlantısının kısayolu var sağ tıkla devre dışı bırak yapmak yerine bunu klavyede bir tuşa atayamam mı laptop mantığı gibi. Aynı şekilde antivirüs ü devre dışı bırakmak gibi şeylerde olabilir. Cevaplarınızı bekliyorum :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar güncel bir konu ve yapılabilirse birçok kişinin de işine yarayacağına eminim.

Nsbabra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o ne üşengeçliktir o öyle :)
sanırım yapabilirim ama emin değilim teamviewer atarsan bakayım bi

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ben bunun için makro kullanıyordum. Ama record macro yani ne yapacağını kaydediyordum tuşa basınca yapıyordu. Klavyemde 15 tane G tuşu olduğu düşünülce çok işime yarar gibi geliyordu ancak pek beklediğim olmadı yavaş çalışıyor çünkü , yazarak yapmak lazım basar basmaz olsun diye. Bunu yapabilen bilen arkadaşların paylaşmasını isteriz. Benim kullandığım programlardan biri de MacroMaker. Açılışta numpad i kapattığından kaldırdım onu da :D Onda tuşlara atayabiliyorsun görevleri basit bir arayüz ile. PageUp tuşu mesela bende bilgisayarı kapatıyordu :D

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Hmm Evet arkadaşlar yapabilen varsa bir baksın bu konuya :)