Klavyelerin plastik devresini satan yerler var mı?

Reaksiyon puanı
14
Logitech marka klavyenin üstüne su dökülmesi sonucu paslar oluştu ve bazı tuşlar çalışmıyor. WD-40 kullandım ama faydasını göremedim ayrıca devre yolları hafif silindi. Elektrikçilerde USB klavye devresi var mıdır, hani şu kağıt gibi esnek plastik özellikli saydam hazır devre?

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Logitech marka klavyenin üstüne su dökülmesi sonucu paslar oluştu ve bazı tuşlar çalışmıyor. WD-40 kullandım ama faydasını göremedim ayrıca devre yolları hafif silindi. Elektrikçilerde USB klavye devresi var mıdır, hani şu kağıt gibi esnek plastik özellikli saydam hazır devre?

Zor bulursun logitech ile iletişime geç bence.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Bildiğiniz herhangi bir yer var mı? Yahut satan yerler duydunuz mu?

Dediğim gibi bulmanız zor böyle bulacağınız bir yerde sanmıyorum. Şöyle olabilir belki. İkinci el arızalı yada görüntü olarak bozulmuş ( tuşu eksik, kırık, çizik ) bir tane bulursunuz elinizde ki klavyenin aynısından onun parçasını kullanabilirsiniz ya da bilgisayar hurdacıları var onlara sorabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
14
Hurdacıların olduğunu biliyodumda bilgisayar hurdacılarının olduğunu bilmiyordum. Yoksa bilgisayar hurdacısı derken normal hurdacılardan mı bahsetmiştiniz?