Klavye Üzerindeki Kısa Yol Tuşları

Bu konuyu okuyanlar

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Klavyemin üzerindeki bu kısa yol tuşlarını önceden kullanabiliyorum, şimdi bazıları çalışmıyor. Mesela my documents, my picture, my music tuşlarını kullanınca gerekli kalsörler açılmıyor. Ama mail (outlook) ve media (BS) tuşu çalışıyor. Bunu düzeltmenin yolu var mı?

Bir diğer sorum ise, klavye üzerindeki bu ses arttırma, durdurma oynatma gibi duşları media playerda çalışıyor ama BS için de çalıştırmak istiyorum. Bu mümkün müdür?

(Photoshopla tozlarını almaya çalıştım klavyenin, görüyorum ki başarılı olamamışım :p :^) Nasanal bir yöntem gerek :*)

ulvi_kcky

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Klavye programı yüklemek gerekiyor bazılarında. Klavyeyle birlikte disket vermişler miydi?

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Güzel soru bilmiyorum ama :( Ama öyle bir program gerekli olsa idi, hiç bir tuşun çalışmaması gerekmez miydi? Belgelerle ilgili olanlar çalışmıyor sadece.

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Bende de aynı klavye var. Yazılımın olması lazım. Yazılım olmadan ise Mute tusu dahil sağ tarafta kalanlar çalışıyor.

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Aynen dediğin gibi oluyor :)

Sağolun yardımlarınız için ;) Yazılımı bulursam hallederim :)

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Klavyenin üzerinde abur-cubur yeme elma falan kacmasın arasına :D :D :D

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bir diğer sorum ise, klavye üzerindeki bu ses arttırma, durdurma oynatma gibi duşları media playerda çalışıyor ama BS için de çalıştırmak istiyorum. Bu mümkün müdür?

Buna bir çözümünüz var mı? :)

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iol dedi ki:

Buna bir çözümünüz var mı? :)
Bsplayer değil de gom player için herhangi bir tuşa istediğin görevi atayabiliyorsun.Onu göstereyim önce:

Klavyenin cd'sini bulamadıysan bsplayer'ın menülerini karıştır belki onda da buna benzer bir özellik vardır.Hatta olması lazım, kötü bir program değil çünkü :)
Yoksa gom player yükle :*

En önemlisi de klavyeye yüzme öğretme çalışmalarından artık vazgeç :p

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bir seminere gerek kalmadan sonucu bildireyim. Benzer bir bölüm buldum ve kısayol olarak klavye üzerindeki tuşları atadım. Ama yine media playerdaki gibi olmuyor. İllaki BS seçilmiş olması gerekiyor. Yani ben SDNde dolaşırken dinlediğim şeyi durdurmak istesem yine illaki BSyi seçmem gerekiyor. Başka yerde gezinirken de direk kısa yol tuşları çalışsın istiyorum. (Bu isteğimi dile getirirken de omuzlarımı kaldırıp kaldırıp indiriyorum :^) )

(iol, online destek, elektr10, RuNaL ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. >> Derdime derman olana ödül var :p )

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende aynı klavyeyi kullanıyorum ama bsplayerde denemedim hiç. Tuşların tümüde çalışıyor

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Son isteğin aslında benim de düşündüğüm bir şeydi, araştırmaya üşenmiştim.Şimdi bir araştırayım dedim.Sana çözüm bulmaya çalışırken daha önce aylarca inat edip uğraştığım fakat üstesinden gelemediğim bir sorunumun çözümünü tesadüf eseri buldum.Bilgisayarımda bluetooth, telefonda da kumanda özelliği olmasına rağmen bilgisayarı kontrol edemiyordum, şimdi ediyorum.Çok teşekkür ederim :D

Şu an detaylı bir arama-tarama operasyonu yapamam ama ybir süre(bu süreyi biliyorsun :)) sonra kimse çözemezse, hatırlatırsan tekrar bakarız ;)

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Rica ederim, insana bilmeden yardım ederim öyle :^) (A)

Lakabını biliyorsun sen de :)

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Elektr10 sayesinde sorunumuzu çözdük arkadaşlar :)

BS player'da Seçenekler > Tercihler > Tuş Tanımlamaları & WinLIRC 'a gelin. Burda istediğiniz komutu istediğiniz tuşa atayın. Dikkat edeceğiniz nokta "Genel Tuş" yazan yeri işaretlemeniz. Biz bunu atladığımız için istediğimiz şekilde çalıştıramamışız.

Artık klavye üzerindeki kısa yol tuşlarını BS trayda uslu uslu çalışırken bile kullanabiliyoruz. Seçmemize gerek yok.