Klavye kendiliğinden tuşlara basıyor

Bu konuyu okuyanlar

cemill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende kaç kere format attım ve bilgisayarım biraz performansı düşük vürüs programını kaldırmaz. Zaten ben fazla kullanmıyorum ara sıra açıyorum eski bişey. Üstelik o zaman sorun aralıksız yaşanırken kullandığım flaşımı başka bir pc de avira antivürüs ile taratmıştım. Ama tertemizdi.
Ben yüksek lisans tez aşamasında bir öğrenciyim :/ bilgisayar olmadan olmaz valla ne yapacağız bilmiyorum :/

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Öncelikle BIOS'a girip her bölümün fotoğrafını çekin. Ardından BIOS ayarlarını varsayılan hale getirin. Gerekli ayarları eski haline getirip BIOS'taki ayarları kaydedip çıkın.
Dediklerimi yaptınız mı?

Şafak 37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yüksek lisans tez aşamasında bir öğrenciyim :/ bilgisayar olmadan olmaz valla ne yapacağız bilmiyorum :/
Bugün klavyeyi çıkardığımda sorunun düzeldiğini farkettim platoon marka klavyem vardı klavyenin bütün tuş takımını temizledim ve sorun düzelmedi sorun klavyede yani klavyenin işlemcisi de büyük ihtimalle yeni bir klavye alacam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bugün klavyeyi çıkardığımda sorunun düzeldiğini farkettim platoon marka klavyem vardı klavyenin bütün tuş takımını temizledim ve sorun düzelmedi sorun klavyede yani klavyenin işlemcisi de büyük ihtimalle yeni bir klavye alacam
Sorun çok basitmiş

cemill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun çok basitmiş
Aaa yazacaktım unutmuşumm. 2 gün önce ben de USB ile bağlanan klavyeyi çıkardığımda sorunun düzeldiğini gördüm :)) bu kadar basit olacağı benim de aklıma gelmemişti :))

bektafig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konunun bende çözümünü bulamadım.

Laptop da Hem Win7 orjinal driver hemde windows 10 update v.s. ile driver kurdum. Bilgisayarı açıyorum not defteri yada başlat menusunu açınca """"""" tuşuna basıp duruyor sonrasında herhangi bir tuşa basıyorum ornegin 5 yada z yada herhangi bir tuş düzeliyor .

Eski bir laptop olduğu için klavyesini de değiştirmek istemiyorum çıkardım sildim Yapışkan tuşları devre dışı bıraktım format attım ne yaptıysam çözemedim.

Bilgisayar başlangıcında bir tuşa basması için ayarladım çözüm olmadı. yada açılışta scrool lock - numlock devreye girmesi gibi ayarlar yaptım işe yaramadı

Klavyeyi değiştirmeden çözüm önerisi olan varsa çok sevinirim.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
yıl oldu 2021 kimse hala sorunu çözememiş

holytough

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an aynı sorun bende de var. Media Playerı açıyor hesap makinesini açıyor f11e basıp tam ekran yapıyor YouTubeda video izlerken durduruyor sesi kısıyor vs. Sizin sorununuz çözüldü mü acaba?
Şu an bende de aynısı var tam olarak aynısı, bunlara ek ss alıyor uyku moduna geçiriyor numlock ve capslock açıp kapatıyor acaba çözümü bulabildiniz mi ? bilgisayarım eski ama klavyem daha 1 senelik

nickyokmığk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an aynı sorun bende de var. Media Playerı açıyor hesap makinesini açıyor f11e basıp tam ekran yapıyor YouTubeda video izlerken durduruyor sesi kısıyor vs. Sizin sorununuz çözüldü mü acaba?
knkm sürekli f11 basıyorsa kendiliğinden sharpkeys indirip f11 tuşu işlevini kapat başka türlü düzelmiyor.