Kızlar Ve Teknoloji

Bu konuyu okuyanlar

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Biraz önce bir video dikkatimi çekti sizlerlede paylaşmak istedim.<br />Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin feryadı. :) <br /><br />http://www.youtube.com/watch?v=KkVlT4gX9n0<br /><br />Hakikaten ÖSS de kızların daha başarılı olduğu bir ülkede yaşıyoruz peki neden kızlar teknolojiye bu kadar ilgisiz? SDN bir tekonoloji sitesi, bayan olarak azınlıktayız. Belki bu bir tartışmada başlatıcak ama burada bile kimi teknoloji haberi ile ilgilenmiyor!<br />(Kabul edeyim erkekler kadar başarılı değiliz bu konuda, ama elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.)<br />Sizce kızlar tekonolojiye ne kadar ilgili? <br />Ve özellikle SDN'deki bayanları ne kadar ilgili buluyorsunuz bu konuda?

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Geçen sene bir süre bu konuşuluyordu arkadaşlar arasında en sonunda bir arkadaş bilgisayarını getirdi.Hep beraber izledik, ders öncesi moral(!) olmuştu.

Mesela bizim bölümde(tabii ki elektrik-elektronik ;D) yaklaşık 100 öğrenciden 12-13'ü kız !!!

technonur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence bunların olması gayet normal çünkü insanlarda doğuştan bi ilgi olur mesela erkekler ta küçüklükten araba vs oynar kızlar barbie falan oynar dolayısıyla insanın herhangi birşeye yatkınlığı küçüklükten başlar kızlara uygun işler vardır erkeklere uygun örneğin erkek hemşire zor bulunur kız elektrikçide zor bulunur ;)

paramedik911

Doçent
Reaksiyon puanı
1
walla bızım sınıfta kısı bası 3 kız dusuyor allahtan teknolajıyle ılgılı bı bolume gıtmemısım :D:D:D

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Doğru bir hesaplama olmuş bizim sınıfta 1 kız vardı sadece.Bişeyler yaptı ortadan kayboldu sonra haber alamadık :D

ahmetweli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnanın bilgi merak sonucu daha iyi öğrenilir.Merakın varsa araştırır öğrenirsin

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
İTÜ'ye gidin (hoş girebilmek ayrı mesele) 100 erkeğe 1 kız düşüyor :R

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Elmacik dedi ki:
gizem durmaz dedi ki:
Kampanya gerçek olursa yaşadık ;D

Yuh deme hakkımı kullanıyorum. Yuh.

Ciddi anlamda söylemediğini düşünüyorum gizemin.(kızlar kaç erkek düşecek diye hesaplamazlar) Ama laf olsun diye de böyle birşey söylenir mi? bilmiyorum Elmacik.

Bu arada sanırım yanlış bir örnekle başladım :S Herkes bir şeye takıldı kaldı. Kaç kız düştüğü değil konu neden ilgisiz olunduğu? Bir arkadaşımız elektrikçi bayan zor bulunur demiş ki haklıda ama teknoloji sadece bununla sınırlı değil ki.

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
Teknolojik mevzulardan çok sıkıldım artık artık ilgilenmek istemiyorum .

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Özellikle seçil'in hiç teknolojiyle ilgilendiğini zannetmiyorum.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
zuahaha elemanlar ne yapmışlar böyle yaw :) sunumu yapan elemanın sınıfında 100 tane kız olsa yinede pek şansı olduğunu sanmıyorum. bide iktisada falan yakın olsun diyolar zuhaahah.. Ktü dede böyle bir video hazırlamışlardı kızlarla ilgili

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
emubaltaci dedi ki:
zuahaha elemanlar ne yapmışlar böyle yaw :) sunumu yapan elemanın sınıfında 100 tane kız olsa yinede pek şansı olduğunu sanmıyorum. bide iktisada falan yakın olsun diyolar zuhaahah.. Ktü dede böyle bir video hazırlamışlardı kızlarla ilgili

Haklısın belki ama her kör bir satıcının kör alıcısı vardır. ;)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Seçil ve emelden ilgili gibi.gerisi tüm kızlarımız gibi sınırlı konulara ilgili gibi gözüküyor.(müzik,hayat,aşk,alışveriş,vs...)

gizem durmaz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
gizem durmaz dedi ki:
Kampanya gerçek olursa yaşadık ;D

Yuh deme hakkımı kullanıyorum. Yuh.

Beni yanlış anladınız.Elektirk eloktirinik mühendisliği gerçekten çok iyi ve çok istediğim bir meslek.Fark ettiğseniz kapmpanyayı açıklanırken; 2. ve 3. maddesinde kızlar için ayrı bir kontenjan ve taban puanının düşürmesi hakkında bir öneri söylendi.İşte ben bu yünden bu sevindim. :)