Kirilmaz ekran

Bu konuyu okuyanlar

AliBozKuRt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KIRILMAZ EKRANIM CATLADI KIRILMAZ ELRANIN ICINDEKI NORMAL EKRANDA CATLARMI

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Çatlamaz kolay kolay çıkarma dursun. Sen sadece fiyatını söyle 2 ekranın yananda kırılması 1000/1 bişey

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Eğer ucuza aldıysan kırılmaz cam değil kardeş onlar, sıkıştırılmış plastik onlar, gerçek camın fiyatında oturaklı olur.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Eğer ucuza aldıysan kırılmaz cam değil kardeş onlar, sıkıştırılmış plastik onlar, gerçek camın fiyatında oturaklı olur.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Plastik değil, aksine bildiğimiz normal cam. Yapışkanlı jelatin üzerine yapıştırılmış ince bir cam. O yüzden kırılıp dağılıyor. Keşke plastik olsa. Buff korumalar, cam maddesi içermez, esnektir ve kalın jelatindir. 2 gün önce iPhone 6s cam üstü asfalta düştü çizilmedi bile.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Kırılmaz ekran jelatini olarak. Buff dafoni gibi lisansli taninmis markalar kullanin dafoni 50 tl buff ise yanilmiyorsam 59 ila 69 arasinda degisiyor

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Plastik değil, aksine bildiğimiz normal cam. Yapışkanlı jelatin üzerine yapıştırılmış ince bir cam. O yüzden kırılıp dağılıyor. Keşke plastik olsa. Buff korumalar, cam maddesi içermez, esnektir ve kalın jelatindir. 2 gün önce iPhone 6s cam üstü asfalta düştü çizilmedi bile.
Ben kaç düzüne takip çıkartıp kırdım, o sert olanlar sıkıştırılmış plastik, buff olanları incelemedim, ipg aldım plastik ama kırılmaya karşı koruyor dediler bayagi para verdim yinede koruyamadı ve kotu duruyordu. Sonuç olarak benim aldığım bütün o ürünler plastikti. Cam esnemez, benim kullandığım bütün ürünler esniyordu hatta arkadasalarminkini bile cikartmisligim var onlar da esniyordu.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben kaç düzüne takip çıkartıp kırdım, o sert olanlar sıkıştırılmış plastik, buff olanları incelemedim, ipg aldım plastik ama kırılmaya karşı koruyor dediler bayagi para verdim yinede koruyamadı ve kotu duruyordu. Sonuç olarak benim aldığım bütün o ürünler plastikti. Cam esnemez, benim kullandığım bütün ürünler esniyordu hatta arkadasalarminkini bile cikartmisligim var onlar da esniyordu.
Ben 9H yazanları alıyorum. Onlar cam. Plastiğine hiç denk gelmedim de ondan dedim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben 9H yazanları alıyorum. Onlar cam. Plastiğine hiç denk gelmedim de ondan dedim.
9h yazanlara bile pek güvenme artık, 1 liralık normal sıkıştırılmış plastiğe bile 9h damgası basıp 15-20 ₺ gibi bir fiyat'tan satanları gördüm.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
9h yazanlara bile pek güvenme artık, 1 liralık normal sıkıştırılmış plastiğe bile 9h damgası basıp 15-20 ₺ gibi bir fiyat'tan satanları gördüm.
Kontrol etmeden almıyorum zaten. Orjinal ekran çizilmesin yeter bana.

tansel.er

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Adı her ne kadar kırılmaz cam olarak geçse de koruyuculuk görevi bir yere kadar. Yanı bunu arabanın emniyet kemeri gibi düşünebilirsiniz ama çok zorlanırsa asla hayat kurtarmaz. Örneğin iPhone 5 serisinde ekran tam olarak kapalanabiliyorken sonraki serilerde kenarlarda bir miktar boşluk kalıyor ( tam olarak kaplayanları var ama hem kılıf kullanıldığında ekrandan kalkıyor hem de cihazı olduğundan daha kaba gösteriyor )

Yanı cihazda kırılmaz koruyucu bar diye aman aman güvenmemekte fayda var. Zira cihazın düşme acısı ve çarpma siddeti en önemli etken. Öyle cihazlar gördüm ki 30 cm yükseklikten düşüp ekranı tuzla buz oluyor, yine öyle cihazlar gördüm ki metrelerce yuvarlanmasina rağmen ekrana zarar gelmiyor. Dediğim gibi darbe acısı ve Çarpma hızı önemli.

Öncelikle kırılmaz camlar bir kaç kola ayrılır. Bunların içinde plastikten tutunda gerçek cama kadar, buff jelatinlerden turunda marka ürünlere kadar pek çok seçenek mevcut.

Ben özellikle ekran kıvrımları olan iPhone 6 ekranına benzer ekranlar icin yeni çıkan nano kırılmaz camları tavsiye ederim. Buff jelatinlerden de güzeldir fakat çok kolay ve çabuk çizilir ve kısa bir sure içerisinde sararma yapar. Ömrü kısadır. Nano kırılmaz diye tabir edilen ürünler yapısı itibarı ile mat jelatinlerden oldukça benzer be sert plastik veya cam kirilmazlarin aksine oldukça da esnektir. Bu sebeple cebinize attığınızda bozuk para anahtarlık gibi ürünlerle sıkışması sonucu ufak kırılmalar da yaşanmaz.

Konu aslında oldukça basit ama biz Türk'ler her seyde olduğu gibi ısın dibine kadar inmeyi sevdiğimizden gereksiz muhabbetler ve bilgi paylaşımları olabiliyor.

Faydalı olabildiyse yazdıklarım ne Mutlu bana :)

Son mesajlar