Kırılan Bacağa Platin Takılması ve Tedavi Süreci

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Merhabalar
Annemin iki hafta önce bacağındaki kemiği iki yerden kırdı.Ameliyatla bacağına bir demir taktılar platin sanırım.Anestezinin etkisi geçince dayanılmaz ağrı çekmeye başladı iki ağrı kesici artı morfin vurulmasına rağmen sabaha kadar ağladı çocuk gibi.Asistan doktora söylediğimizde yapacağı bir şey olmadığını söyledi.Ertesi sabah tekrar ameliyata aldı ve vidaları gevşettiğini söyledi.Sağolsun doktorların ağzından kelpetenke laf alıyoruz.Durum nedir?Hangi tedavi uygulandı?Sonuç ne olacak hiçbir şey bilmiyoruz.Taburcu ederken de bir hafta sonra kontrole çağırdılar.Bugün kontroldeydik,doktor yarım alçıyı çıkaracağını söyledi annem çıkarmak istemedi eve gelince çıkarmaktı amacı yolda sarsılmasın falan diye.Doktor da kızdı madem öyle sarın bacağını gitsin falan dedi.Çekti gitti.Ben ne yapacağımı şaşırdım.Hiç bişey soramadık doktora.Ne olacak kontrolü var mı ilaca devam edilecek mi pansuman olacak mı?Şimdi başka doktora gitsek durumu nasıl anlatırız onu da bilmiyorum.Böyle kalakaldık.Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olun lütfen. . .
Bunlar da röntgenleri

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Hocam burdan yorum alırsın ama ne kadar tatmin olursun ki demek ki doktor ilgisiz davranıyor bence başka doktorada gidebilirsiniz bu tür vakaların daha kötüsünü bile yaşayanları gördüm sırf ilgisizlik ve yanlış karardan .

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Haklısınız da en azından süreçle ilgili bilgim olur.Filmleri de atamadım

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar
Annemin iki hafta önce bacağındaki kemiği iki yerden kırdı.Ameliyatla bacağına bir demir taktılar platin sanırım.Anestezinin etkisi geçince dayanılmaz ağrı çekmeye başladı iki ağrı kesici artı morfin vurulmasına rağmen sabaha kadar ağladı çocuk gibi.Asistan doktora söylediğimizde yapacağı bir şey olmadığını söyledi.Ertesi sabah tekrar ameliyata aldı ve vidaları gevşettiğini söyledi.Sağolsun doktorların ağzından kelpetenke laf alıyoruz.Durum nedir?Hangi tedavi uygulandı?Sonuç ne olacak hiçbir şey bilmiyoruz.Taburcu ederken de bir hafta sonra kontrole çağırdılar.Bugün kontroldeydik,doktor yarım alçıyı çıkaracağını söyledi annem çıkarmak istemedi eve gelince çıkarmaktı amacı yolda sarsılmasın falan diye.Doktor da kızdı madem öyle sarın bacağını gitsin falan dedi.Çekti gitti.Ben ne yapacağımı şaşırdım.Hiç bişey soramadık doktora.Ne olacak kontrolü var mı ilaca devam edilecek mi pansuman olacak mı?Şimdi başka doktora gitsek durumu nasıl anlatırız onu da bilmiyorum.Böyle kalakaldık.Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olun lütfen. . .
Bunlar da röntgenleri
Geçmiş olsun, çok zor bir durum. Annenize ve ona bakacak olanlara Rabbim sabırlar versin. En az 2 ay kalkmadan yatmak zorunda. 3 yıl önce annemin de ayak bileğinde kemiği kırıldı, ona da platin takıldı, 1 buçuk ayda ayağa kalkabildi, şimdi o platin hâlâ yerinde, ama biraz kilo aldığında hemen ağrı yapmaya başlıyor. Bence daha çok ilgilenecek bir doktora götürün.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Anlamıyorum bu doktorları ya.Iki kelime etmeye üşeniyorlar.Can sonuçta bu deney tahtası değil ki

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ekli dosyayı görüntüle 10369

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Doktorlara yüz vermeyeceksin. Baktin ilgilenmiyor gidip bir üst kademeye sikayette bulunacaksin. Kardesimde uzun atlamada bacagini kirmisti, simdi cok sükür daha iyi.

Yüz verme sakin, tepesine bin. Gecmis olsun

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=103562]hüzün_[/MENTION] geçmiş olsun... O doktoru sağlam bir şikayet etmek lazım, yıl olmuş 2015 doktora bak arkadaş...

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cok geçmiş olsun. Baska bir doktora gidip olayları anlatıp röntgenleri verirseniz seve seve yardımcı olcagını tahmin ediyorum.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Çok sağolun.Ya şikayet edeceğim ya da dediğiniz gibi başka doktor.Ama hastaneden sadece elimizde reçeteyle çıktık röntgen falan yok ki sadece bu fotoğraftaki.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşir. Sizlere de sabır diliyorum :)

Şikayet işini kesinlikle atlamayın, alo 182 bu konuda size yardımcı olur. Doktoru da odasında ziyaret edip net bi bilgi istediğinizi belirtirseniz yardımcı olacağını düşünüyorum.

Ayrıca farklı doktorlardan görüş almak her zaman için iyidir. Doktor size tatminkar bilgi verse bile farklı bir veya birkaç doktora da danışarak tedavi sürecini yönlendirmeniz daha iyi olabilir. Üniversite hastanelerini tavsiye ederim bu konuda

tekrardan geçmiş olsun.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Teşekkür ederim.Zaten üniversite hastanesi bu.Iş başından beri alengirli.22 Nisanda giriş yaptık hastaneye o gün bize ertesi gün ameliyat olacağı söylendi ertesi gün malüm resmi tatil ama benim hiç aklıma gelmiyor doktor olmayacağı.ertesi gün asistanlar dolaşıyor serviste,ameliyatı soruyorum size kim dedi ameliyatı falan,ameliyat olamaz bugün diyorlar.O zamanbize neden böyle söylendi biz dün özele hastaneye gider hallederdik işinizi diyorum.Istediğiniz zaman gitmekte özgürsünüz diyor.Zaten heryer tatil o gün gitsek neye yarar.Bu neden söylenmedi diyorum.Dönüp cevap vermeye tenezzülü yok.Arkadaşına diyor ki hadi hadi fazla oyalanma daha kaç hasta gezilcek falan

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
182 yi aramanız halinde hızlı bi şekilde ilgileniyolar. Muhtemelen bi daha dolaştıkları zaman cidden ilgi gösterirler ararsanız.

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Böyle bir durum bizimde başımıza geldi. Doktor tamamen ilgisizdi ve hastanenin başhekimliğine doktoru şikayet ettik.

birhat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar ... ben avustralyadan yaziyorum kucukken gecirdigim bir kaza yuzunden saolsun doktorlarinda yanlis kaynatmasi yuzunden bacagim 3 cm kisa kalmis bu aralar agrisi beni rahatsiz ettigi icinde ameliyat olmayi dusunuyorum ve platin takilacak daha once boyle bir ameliyat gecirmis yada cevresinde yakininda olan varsa lutfen bana bilgi verebilir mi ?