Soru Kimlikteki imza hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Halil4163

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Beyler ben 16 yaşındayken yeni kimlik için imza lazımdı o zamanlar önemsemediğim için basit bir imza atmıştım. Şimdi 18 yaşıma geldim farklı bir imza kullanıyorm. Banka kartı çıkartırken kimlikteki değil şuan kullandığım imzayı attım ilerde sıkıntı çıkar mı kimlikteki imza ne için? Kimlikteki bulunan imzayı kullanmak mı zorundayız

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Çıkmaz ancak tekrardan imza değiştirmeniz halinde banka şu an attığınız imzayı ister.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bankadaki işlemlerinde Banka imzanı kullan. Yazı tipini tanırlar genelde.

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
384
Beyler ben 16 yaşındayken yeni kimlik için imza lazımdı o zamanlar önemsemediğim için basit bir imza atmıştım. Şimdi 18 yaşıma geldim farklı bir imza kullanıyorm. Banka kartı çıkartırken kimlikteki değil şuan kullandığım imzayı attım ilerde sıkıntı çıkar mı kimlikteki imza ne için? Kimlikteki bulunan imzayı kullanmak mı zorundayız
Bu konuyu şöyle açıklamak gerekirse; Arkadaşım bahsettiğiniz durumu yaşamıştı. Kimliği yenilemek için Nüfus Müdürlüğünden randevu aldı. Durumu oradaki görevliye iletti. İmzamı rastgele attım ve bu imza benim değil. Oradaki görevli yeni imzasını atmasını söyledi. Bu işlemlerden sonra yeni kimlik gelince kullandığı bankalara gidip aynı durumu izah edip imza güncellemesi ve kimlik güncellemesi yaptırdı.

Halil4163

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu konuyu şöyle açıklamak gerekirse; Arkadaşım bahsettiğiniz durumu yaşamıştı. Kimliği yenilemek için Nüfus Müdürlüğünden randevu aldı. Durumu oradaki görevliye iletti. İmzamı rastgele attım ve bu imza benim değil. Oradaki görevli yeni imzasını atmasını söyledi. Bu işlemlerden sonra yeni kimlik gelince kullandığı bankalara gidip aynı durumu izah edip imza güncellemesi ve kimlik güncellemesi yaptırdı.
Bende söyle birşey var kimlikteki imza eski kullanmıyorum onu ama bankada kullandığım imza şuan aktif olarak kullandığım imza sorun olur mu uğraşmakta istemiyorum aslında

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
384
Bende söyle birşey var kimlikteki imza eski kullanmıyorum onu ama bankada kullandığım imza şuan aktif olarak kullandığım imza sorun olur mu uğraşmakta istemiyorum aslında
Kimliğe aynı imzayı geçirmende fayda var. Yarın bir gün bankadan kredi çekmeye gitsen kimlik fotokopisi alırlarsa sorun çıkarabilirler. Genel olarak bankalar artık mobil uygulama varken bankaya çağırmıyor ama meblağ yüksekse gelir beyan kanıtı için bankaya çağırabiliyorlar. İlerleyen dönemlerde mutlaka sana sorun çıkaracaktır. En iyisi 50-100 neyse kimlik yenileme bedeli yenile bankaya da bilgisini ver orada da güncelle.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Benim imzam zamanla bir kaç kez değişti ve sorun olmadı. Eski imzalarımı çoktandır hatırlamıyorum.