Kılıçdaroğlu; Şuan Kandil'de PKK'nın olup olmadığını bilmiyoruz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
Terörü bitirmek için seçmenlerden 4 yıl isteyen CHP Lideri, Kandil'de teröristlerin olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal D canlı yayınında Buket Aydın’ın moderatörlüğünde, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"KANDİL'DE TERÖRİST VAR MI BİLMİYORUZ"

Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Seçim Özel" programında, Kandil operasyonuna ilişkin bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Gazetelerde zaman zaman zaman okuyoruz. PKK terör örgütünün Kandil'den ayrılıp başka bir bölgeye konuşlandığı şeklinde bizim istihbarat örgütümüz yok. Bunu gazeteciler de belli yerlerden bilgi alarak bunu yapıyorlar. Orada teröristler var mı yok mu bilmiyoruz. Kandil'in öteden beri PKK'nın yuvalandığı bir yer olduğunu biliyoruz. Örgütlerinin, mağaralarının olduğunu, defalarca Türkiye'den pek çok gazetecinin de Kandil'e gittiğinin görüşmeler yaptığını biliyoruz.

1528861711227.png


"4 YILDA TERÖRÜ BİTİREMEZSEM..."

Namus sözü veriyorum 4 yılda terörü bitirmezsem siyaseti bırakırım. Sorunun çözümü aklın kullanılması ile çözülür.

KANDİL OPERASYONU

Bu operasyonun seçmen davranışlarını değiştireceğini sanmıyorum PKK ile yeni mücadele edilmiyor ki. Kandil'e defalarca gidildi. Uçakla bombalama 50-60-100 kere oldu benim bildiğim. Sorun Kandil'i almak değil sorun terörü çözmek."


Kılıçdaroğlu Kandil'deki PKK varlığından habersiz
 

ÆSir

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Super Moderator
"Kılıçdaroğlu Kandil'deki PKK varlığından habersiz"
Yeni bir başlık eklerim.
"Erdoğan Türkiye'deki PKK varlığından 15 yıldır haberdar"
 

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
"Kılıçdaroğlu Kandil'deki PKK varlığından habersiz"
Yeni bir başlık eklerim.
"Erdoğan Türkiye'deki PKK varlığından 15 yıldır haberdar"
Şu an terörle mücadele var mı? Var. Peki kararlılıkla sürüyor mu? Elbette sürüyor. Terörü 4 yılda bitiririm diyen adam YPG'ye terör örgütü diyemeyiz diyor ve terörist yuvasında terörist var mı bilmiyorum diyor. Bir de bu adam genel başkan. Komediye bakar mısın :D
 

Blue Stack

Doçent
Aynı şeyi bende okudum. Adam Kandil'de terörist yok demiyor. Oradan kaçıp farklı bir yere konumlandığı şeklinde bir bilgimiz var diyor. Ki haklı, iktidardaki parti değil. Emrinde bir istihbarat teşkilatı yok, kendi imkanlarıyla aldığı istihbaratı bu şekilde dile getirmiş ve ben bunda bir kusur göremedim. Ayrıca Kandil'in geçmişten beri PKK yuvası olduğunu da söylemiş. Bunda rahatsız eden, eleştirecek ne var onu anlayamadım.
 
Üst
stat counter