Kılıçdaroğlu: Sarayın beslemeleri beni iyi duyun!

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Gece yarısına iki saat kala sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Sarayın beslemeleri başladılar vatandaşları aşağılamalara" dedi. "Sarayın beslemeleri, beni iyi duyun" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin vatandaşa 'gerizekalı', 'ayı' ve 'lümpen' diyemeyeceğini belirtti.

Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Şimdi bir de karşımızda sarayın beslemeleri var.

* Gazetelerinde köşebaşlarını tutmuşlar.

* Öyle bir noktaya geldik ki vatandaşa hakaret etmek sanki bunların göreviymiş gibi.

* Gece yarısına iki saat kala sokağa çıkma yasağı ilan ettiler.

* Vatandaş doğal olarak ‘yarın nasıl besleneceğim’ diye sokağa çıktı, alışverişe çıktı.

* Sarayın beslemeleri başladılar vatandaşları aşağılamaya.

* Kimisi ‘gerizekalı’ dedi, kimisi ‘ayılar’ dedi, kimisi ‘lümpen’ dedi.

* Aşağılamaya başladılar, bu kibir abideleri.

* Bu kibir abideleri güçlerini nereden alıyor?

* Bu kibir abideleri nerelerden besleniyor?

* Sarayın beslemeleri, beni iyi duyun.

* Vatandaşın hakkını ve hukukunu savunmak, benim görevimdir.

* Ben vatandaşın hakkını ve hukukunu savunacağım.

* Bu ülkede hiç kimse benim vatandaşıma ‘gerizekalı’ diyemez, ‘ayı’ diyemez, ‘lümpen’ diyemez.

* Asla ve asla diyemez.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Millete Bu Kadar Hassas Ise
Tiyatro veya Degil Insanlar Darbe Gecesi Ölürken ATM Önünde Para Cekme Sirasinda Olanlar Icin Bir Cift Laf Etseydi. Bugun Kalkmis Sözde Masum Köylü Gibi Gorunmenin Anlami Yok.

Kaldiki O Gece Sokaga Inip Market ve Firin Sirasina Girenleri Elestirenlerin Sadece Akpartili Olduklarini Nerden Biliyorlar : )
7'den Yetmise Akli Basinda Acliktan 2 Gun Icin Elinde Olanla Yetinecegini ve Bununla Ölmeyecegini Bilen
Bilakis Cikarsa Ölüme Davetiye Cikaracagini Bilen Her Birey Elestirmistir Elestirmektede Haklidir.
Bunun Partiyle Particilikle Uzaktan Yakindan Alakasi Yok.

Konu Siyaset Bölümünde Olabilir Ama Propoganda Amaclari Parti Savunuculugunada Yer Yok.
Yaptiginiz Paylasimlar Tek Tarafli Oldugu Bariz Ortadadir. Birde Tek Parti Doneminden Bugune Basta CHP Olmak Uzre Gelen Iktidar ve Ortaklarinin Hatalarini Yanlislarini Objektif Bir Sekilde Yazarsaniz Dunyayi 365 Defa Turlar.

Not : Apolitik Bir Bireyim

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
15 Temmuz için tiyatro diyen planlanmış organizasyon diyen Kılıçdaroğlu epeydir FETÖyü biliyorduk biz uyardık ama dinlemediler diye nutuk atmadı mı? Darbe günü ben yedek subay olarak mesaimden çıkmıştım. Darbe olduğuna dair köprüdeki rütbeli personelin videosu yayılınca millet marketlere atm lere koşturdu gözümle gördüm. Bunu bir kere bile söylemeyen Kılıçdaroğlu sokağa çıkma yasağına laf ediyor. Bakın sokağa çıkma yasağı ani kararla alınır duyurulur erken duyurulması daha çok insanın stokçuluk yapmasına sebep olacaktır.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Hükümet bile hatasını kabul etti bu haftaki yasağı Cumhurbaşkanı pazartesi kendisi açıkladı hala geç ilan edilir mi diyoruz? :D

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Hükümet bile hatasını kabul etti bu haftaki yasağı Cumhurbaşkanı pazartesi kendisi açıkladı hala geç ilan edilir mi diyoruz? :D
Fransa,İtalya gibi ülkelerle sokağa çıkma yasağı konuldu bizde başlamadı diye karşılaştırma yapılıyordu ya hatırlatayım dedim. Fransa 17 mart öğleden itibaren başlattığı yasağı 16 mart akşamında açıkladı. 2 saat önce açıklansa bizde problem 5 gün öncesinde açıklansa yine problem. Bizim halkımız yine son dakikaya bırakacaktır alışverişi yine. Şimdi yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. Fransa da hükümet suçsuz olurken bizdeki bu zihniyetle nice hükümetler her türlü suçlu ilan edilir.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Fransa,İtalya gibi ülkelerle sokağa çıkma yasağı konuldu bizde başlamadı diye karşılaştırma yapılıyordu ya hatırlatayım dedim. Fransa 17 mart öğleden itibaren başlattığı yasağı 16 mart akşamında açıkladı. 2 saat önce açıklansa bizde problem 5 gün öncesinde açıklansa yine problem. Bizim halkımız yine son dakikaya bırakacaktır alışverişi yine. Şimdi yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. Fransa da hükümet suçsuz olurken bizdeki bu zihniyetle nice hükümetler her türlü suçlu ilan edilir.

Yasağı önceden açıklayıp halkın nasıl ihtiyaçlarını gidereceğini, fırınların açık olacağını, ekmek dağıtılacağını fırınlara çok yakın oturanların fırına gidebileceği gibi şeyleri aynı anda açıklarsanız sorun olmaz. Sokağa çıkma yasağı ilan edildi insanlar panikle marketlere gitti ve bu açıklamalar sonradan geldi. Belliki planlanmamıştı. Eğer planlansaydı aynı anda açıklanırdı. Burada açıkca bir plansızlık var.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Yasağı önceden açıklayıp halkın nasıl ihtiyaçlarını gidereceğini, fırınların açık olacağını, ekmek dağıtılacağını fırınlara çok yakın oturanların fırına gidebileceği gibi şeyleri aynı anda açıklarsanız sorun olmaz. Sokağa çıkma yasağı ilan edildi insanlar panikle marketlere gitti ve bu açıklamalar sonradan geldi. Belliki planlanmamıştı. Eğer planlansaydı aynı anda açıklanırdı. Burada açıkca bir plansızlık var.

Halk Olarak Cahiliz
Fakat Bu Durum (ki Hatalarini Kabullendiler) Yapilan Aciklama ve Zaman Olarak Kriz Yonetme Acisindan Sinifta Kalindi. Derslerini Iyi Almislardir Umarim.