Kick boks için uygun muyum?

KICKBOKSA UYGUN MUYUM

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

Can1824

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkese Selamunaleyküm.

Yaşım 16 , Boyum 1.85 , Kilom 70 . Beni bir kickboks merakı sardı gidiyor çok istekliyim çok fazla salon aradım , antrenmanları izledim , fiyatları araştırdım , gerekli malzemelere baktım hatta eğer yazılırsam boşta 1 tane evimiz var orayı antrenman yerim yapıcam ( belli bir süre geliştikten sonra oraya kumtorbası falan asıcam orda çalışcam falan.). Öncelikle amacım spor yapmak evde çok sıkılıyorum ve gerektiği zaman kendimi korumak.Okulda falan bana karışan adam yok karıştığımda yok ama mesela bir kavga olduğu zaman benide çağırmazlar öyle yani. Herneyse sorum şu yaşım fiziğim bu kickboks sporu için nasıl ve gittiğim zaman tabiki dövüş sporu darbe yiyeceğiz edeceğiz de burnum kırılır mı onu çok merak ediyorum son olarak bacağımı esnetebilirmiyim sizce vücüdumu esnetebilirmiyim ? Cevaplarsanız sevinirim birazcık uzun oldu

Burdan okuyan ve yardımcı olan bütün abilerime,kardeşlerime teşekkür ederim.

Son düzenleyen moderatör:

cousin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aleyküm Selam Abicim,

Öncelikle Kickboxing için boyun iyi bir boy ancak bu sporun boy ya da kilo ile hiç bir bağlantısı yok. Bu sporu yapmak istiyorsan belli başlı kuralları aşağıya yazıyorum,

1 Üst düzey disiplin
2 Sabır
3 İstek
4 Cesaret

Bu sporu bir vurdu kırdı sporu olarak algılama, Bu spor %40 Aerobic %40 Kardio %20 Dövüştür. Eğer gittiğin yer ilk günden sana pata küte dalmayı öğretiyorsa sakın oraya gitme derim.

Kickbox hocan ilk olarak doğru fiziksel duruş, doğru adım atmayı ve doğru nefes almayı öğretmeli. Daha sonra gard almayı ve yumuşak vuruşlarla sana yumruk ve tekme atmayı öğretecektir. Dolayısıyla burnum kırılırmı o olur mu bu olur mu diye korkmana gerek yok. Ayrıca evine kum torbası alman ve antremanı yapma isteğin seni bilinçsiz spor yapma riskiyle karşı karşıya bırakacağından ilerlemek yerine geri de gidebilirsin. Bu sporda bazı kombinasyonlara bağlı olarak reflexler gelişir ve kurtulması zordur. Bu kombinleri ve reflexleri doğru öğrenip uygulamazsan doğruyu bulmak için olması gerekenden daha fazla gayret göstermen gerekir. Bu nedenle sporunu sadece hoca gözetiminde yap. Zaten fazla spor yapmak değil bilinçli spor yapmaktır önemli olan... Hadi Hayırlı günler..

Can1824

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
çok sağol yorumun için