"Keşke o topu elle tutsaydı"

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sivassporlu Setkus’un durumunu, benzer hatalarla hatırlanan eski Beşiktaş kalecisi Fevzi Tuncay yorumladı

setkus-sivaspor-hata-supe.jpg

Bundan 16 yıl önce, 14 Nisan 2000 tarihinde Beşiktaş şampiyonluk hesapları yapıyordu.

Beşiktaş, Galatasaray’a konuk olduğu derbiyi kazanıp zirve yürüyüşüne tam gaz devam etmek istiyordu. Ali Sami Yen Stadı’ndaki maçta Beşiktaş, 30. dakikada Mehmet Özdilek’in golüyle 1-0 öne geçti. Her şey yolunda giderken 80. dakikada Halilagic, Fevzi Tuncay’a geri pas attı. Fevzi sadece topu değil, şampiyonluk hayallerini de ıskaladı...

Maç 1-1 bitti ve o sezon Galatasaray mutlu sona ulaştı.Süper Lig’de önceki gün kümede kalmaya çalışan Sivasspor’un Akhisar maçında da, Fevzi’nin yaptığı hataya benzer bir an yaşandı.

BEN YIĞILIP KALMIŞTIM, O DOĞRUSUNU YAPTI

Sivassporlu Setkus, takımı 1-0 öndeyken 90’da Akhisarlı Bruno’dan gelen topu ayağıyla kontrol etmek istedi. Setkus topu kaçırınca Sivasspor'un ligde kalması da mucize halini aldı.

Yaşanan olayı, Fevzi Tuncay şu yorumlarla değerlendirdi:

“Benim yediğim golde topu elime alma şansım yoktu. Takım arkadaşım Halilagic geri pas yapmıştı. Ancak Setkus’un topu eline alma hakkı vardı fakat o sanırım vakit geçirmek istedi.

Futbolda böyle hatalar oluyor. Setkus’un yaptığı en doğru şey topu hemen filelerden alıp orta sahaya atması ve “Oldu bir hata, unutmak zorundayız” demesidir. Ama ben gençliğimin verdiği hislerle sahada yığılıp kalmıştım. İnşallah Sivasspor kümede kalır.”

ChhARvKW0AAnjDI.jpg:large

Hürriyet

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Pozisyonu izleyince benim de aklıma direkt Fevzi geldi. :(

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Fevzi'nin yediği top daha uzaktan daha yavaş geliyordu diye hatırlıyormuşum. Top çok yakından ve hızlı gelmiş.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
O maçı radyodan dinlemiştim. Galip gelsek o sezon şampiyonduk. İnanılmaz bir seri yakalamıştık.

Setkus'un yediği gol ise çok ilginç. Hiçbir baskı yok, Fevzi'nin dediği gibi topu eline almalıydı.

Akhisar da ligin en şanslı takımlarından biri, top kendilerini çok seviyor.

Son düzenleme:

tuncerdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Artık Tolga aldı Fevzi'nin yerini. Daha beter kanser edecek bizi. Bakalım derbi'de neler yapacak yine.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Tolga da tutuyor (!).

upload_2016-5-5_0-31-5.png