Kesintisiz güç kaynağı

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Uzun kullanabileceğini düşünmeden son belgelerini kaydederek bilgisayarını kapatmaya yeter diye düşünüyorum. Güç kaynağının 400 Watt olması her zaman o güçte çalıştığı manasına gelmez, Oyun oynuyorsan 2 dakika belge düzenliyorsan en az 5 en fazla 20 dakika dayanır diye düşünüyorum.(biliyorum demedim ;) )

cnclv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim vardı küçük bir tane, sadece bilgisayarı kapayacak 4-5 dk gibi bir süre veriyordu tabi zaman geçtikçe oda öldü, ama benimki 5 yıl önceydi, şimdiki bataryalar ne kadar dayanıklıdır bilmem, zamanla ölüyor mu onu bir araştır alırken çünkü benimkinin ölmesi 1-2 sene arsındaydı baya kısa yani. eğer bilgisayarındaki parçalar elektrik gidince yanmasın istiyorsan korumalı prizler var kısa devreyi falan önlüyor onlara bir bak ama yaptığım iş yarıda kalmasın diyosan almaktan başka çare yok :)

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yani anladığım kadarıyla kesintisiz güç kaynağının watt'ının pc nin watt'ından yüksek olmasına gerek yok öylemi?

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
PC'nin çektiği enerjiden daha fazla üretmesi şart. Eğer yeterli gelmezse güç kaynağı kendisini kapatır ve bir anlamı kalmaz.