Kesik kesik cızırtı var

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar 2-3 gündür bilgisayardan arada bir cızırtı sesi geliyor film izlerken veya müzik izlerken belli oluyor bilgisayar arada donuyor gibi oluyor cızzzrt diye ses geliyor hoparlörlerden ikide bir.. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir??

Reaksiyon puanı
188
Elektrik sisteminin topraklamasından kaynaklanıyor olabilir, ses kartındaki bir sorundan kaynaklanıyor ya da ses kartı sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir, hoparlöründe patlama olmuş olabilir ya da kablolarda kırık olabilir. Seç beğen al :)

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyiymiş:)) ne yaparsak en azından birkaçını denemiş oluruz??

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
cızırtıyla birlikte ekran donuyorsa sorun sisteminde, donma olmasaydı topraklamada derdim. hoperlorlerin sesini açıp odalardaki ışık düğmlerine bas bakalım cızırtı gelecekmi.

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam yalnı o ses çıkarken bilgisayar da donuyor 1 -2 saniye sadece ses değil yani..

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:33 ----------

hayır elektrik düğmelerinden bir şey olmuyor bana da donanımsal gibi geldi ama bilmiyorum ekranda donuyor sesle birlikte..

Reaksiyon puanı
188
Tek tek olabilecek tüm olasılıkları deneyerek sorunun nerede olduğunu bulabilirsin :) Farklı bir ses sistemi denemek gibi bir şansın varsa ilk önce farklı bir ses sistemi takarak dene. En azından bir çok soruya cevap olur :)

--

Edit : Eğer ekran da donuyorsa yazılımsal bir şey olabilir. Sisteminin düzgün çalıştığından eminsen eğer donanımını izceleyebilirsin. CPU aşırı ısınıp sistemi zorluyor olabilir. Çok fazla ihtimal var açıkçası...

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun sesle ilgili değilmiş normal sessiz kullanırkende bilgisayar kesik kesik donuyor..

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
başka bir hoperler dene, devam ederse başka bir ses kartı dene (ses kartı onbordmu?) bunların dışında olacağını sanmıyorum.

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:37 ----------

bas formatı :)

Reaksiyon puanı
188
sorun sesle ilgili değilmiş normal sessiz kullanırkende bilgisayar kesik kesik donuyor..

O zaman sistemini yazılımsal olarak iyi bir taramadan geçir. Gerekiyorsa işletim sistemini baştan kur. Eğer yine devam ediyorsa pc donanımından kaynaklanan bir sıkıntıdır...

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
basacam da donanımsal mıdır acaba diye öncelikle bir danışmak istedim...

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

tamam fikirler için çok teşekkür ederim sağolun..

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ide ve sata birimleri dma değil de pio modunda çalışıyorsa ondan da yapar :) hard diskinde bozuk alan varsa gene yapar, board üzerinden kondansatörlerde şişme varsa gene yapar, Sistemin zararlı içerik vardır (virüs trojan worms gibi) gene yapar :D yapar da yapar sırayla dene :D

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en iyisi format sanırım daha az zaman alır:).. ondan sonra olmazsa donanımda arayacağız artık.. sağolasın..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
kasanın yan kapagini ac, kasayı masanın üstüne koy gözünün önüne öyle kullan. donanımla ilgili bi sorunsa büyük ihtimal anlarsin :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
elektrik sisteminin topraklamasından kaynaklanıyor olabilir, ses kartındaki bir sorundan kaynaklanıyor ya da ses kartı sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir, hoparlöründe patlama olmuş olabilir ya da kablolarda kırık olabilir. Seç beğen al :)
:d:d:d:d:d:d

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sadece pc den gelse hdd klik sesi diycem ama mesela bendeki 2+1 ses sistemi evde herhangi bir ışığı kapattığında cızırtı yapıyor böylece kim nereyi yakıyo noluyo anlıyorum :)

Ses sisteminden gelmesi sorun değil ama kasadan geleni araştırman gerek.Biraz daha ayrıntı verirsen daha iyi olacak

Evinde avometre varsa prizlerin voltunu bi ölç bence

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olay ses olayı değil hocam onu anladım normal çalışırken bilgisayarda kesik kesik donma oluyor müzik çalarken haliyle oda donuyor cızırtı gibi oluyor elektrikle ilgisi yokmuş yani.. internet kotalı olduğu için diğer ayı bekliyorum format atacağım:))

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
güç yetersizliğinden hdd donma yapıyor olabilir usb ye bağlı cihazları çıkart.yazıcı scanner gibi . muhtemeln powersupply arıza giti gidecek.

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence kasanın içindeki bütün parçaları sök kasayı güzelce bi temizle kartların felan tozunu al. büyük ihtimalle bi yerde temassızlık var yada soğuk lehim olmuş olabilir. temassızlık anında ark yaparak hem gücü düşürüyor hemde ses yapıyor. bütün çıkabilecek parçaları iyice kontrol et derim. artı güç kaynağını değiştirip bi dene

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım belki biraz geç bi cevap ama konuyu yeni gördüm affet sonradan eklediğin bir donanım varsa sök tekrar dene aynı sorunu ben yaşadım bir wireless adaptörü almıştım onu taktıktan sonra başladı ilk başta anlayamamıştım ama sonradan fark ettim sökünce düzeldi