Soru Kendimi ülkemde yaşıyor gibi hissedemiyorum Türkiye’de değilim sanki

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,546
Son bir iki aydır böyle arkadaşlar, şuan Türkiye’de değil herhangi bir ülkedeymişim gibi hissediyorum ha Türkiye’de yaşamışım ha Pakistan’da ha Hindistan’da aynı benim için ve artık kendimi Türk gibide hissedemiyorum çünkü hissetsem yalnız kalıyorum gibi oluyor, 36 yıllık yaşamımda hiçbir zaman böyle hissetmedim açıkçası burada yaşamakta istemiyorum artık, sanırım Japonya vatandaşlık verse bir Japon kadar Japon olurum yada Norveç vatandaşlık verse bir Norveçli kadar Norveçli olurum.

Ülke ve ırkım konusunda artık boşluktayım ve bu korkarım ki geçici bir düşünce değil kalıcı olarak böyleyim, uzak doğuda yada batıda bir ülkede vatandaşlık alırsam Türkçeyi bile unutmak istiyorum artık kendime Türk demeyecem.

ozciceky

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,767
Türkiye'de 22 yıllık iktidarın sonucunda böyle hissetmen normal. Ben Yunanistan'a gittiğimde çocukluğumun Türkiyesini buluyorum mesela orada. Eski neşemiz kimsede yok. Ama AKP iktidarı da nihayete eriyor. Dibi gördük oradan sıçrayacağız. Umudunu kaybetme :)

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,546
Değilim kardeşim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye'de 22 yıllık iktidarın sonucunda böyle hissetmen normal. Ben Yunanistan'a gittiğimde çocukluğumun Türkiyesini buluyorum mesela orada. Eski neşemiz kimsede yok. Ama AKP iktidarı da nihayete eriyor. Dibi gördük oradan sıçrayacağız. Umudunu kaybetme :)
Doğru diyorsun bilmiyorum eski zamanları özlüyorum 2000-2004 arası zamanlar internet kafede oyun oynadığım spor yaptığım çevremde ben dahil herkesin güldüğü mutlu olduğu, pokeimamların vs animasyonların olduğu dönemler.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
975
Değilim kardeşim

Doğru diyorsun bilmiyorum eski zamanları özlüyorum 2000-2004 arası zamanlar internet kafede oyun oynadığım spor yaptığım çevremde ben dahil herkesin güldüğü mutlu olduğu, pokeimamların vs animasyonların olduğu dönemler.

O zamanlara bende dönmeyi çok isterim ama elden bir şey gelmez. Ya adapte olacaksın ya da her şeyi arkanda bırakıp yurt dışına çıkacaksın. 🤷‍♂️

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
93
İnsanların iç sıkıntılarını yaşadıkları ülkeyle bağlamaları yada başka bir ülkede yaşayarak herşeyin düzeleceğini düşünmesi kendinden kaçış psikolojisinden başka bir şey değil. Nereye giderseniz gidin kendinizi birlikte götüreceksiniz. Yaşadığınız yalancı mutluluk hissi çok kısa sürecektir.
2 tip insan var.
1.Başına gelen kötü şeylerden hep başkalarını sorumlu tutan kişiler
2. Başına gelen kötü şeylerden daima kendi hatasını arayan ve düzeltmeye çalışanlar.
Bizim ülkemiz insanı maalesef başına gelen herşey için başkalarını suçluyor, iyi şeyleride kendi yapmış oluyor.
Bu psikolojiden kurtulmazsak bizden bir şey olmaz, hep kaçmak isteriz..

Loutermilch

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,272
Amaçlanan bu zaten, ırkını unutman işlerine geliyor.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,546
O zamanlara bende dönmeyi çok isterim ama elden bir şey gelmez. Ya adapte olacaksın ya da her şeyi arkanda bırakıp yurt dışına çıkacaksın. 🤷‍♂️
Yurt dışı için uğraşıyorum imkanım var ama Almanya Norveç falan değil, Balkan ülkesi, borçlarımı bitirmem lazım 150.000₺ kadar borç var 2025 sonu bitecek sonra dil öğrenmeye gidecem tüm akrabalarımın yanına sonra yerleşecem, bu ülke değişmeyecek keşke değişse sen ne kadar eskiye dönmek istesende halkın sabit seçimi var bugün ağlar zırlarlar oy verme günü o pusula odasına girince yine aynı seçimi yaparlar.

Türkiye’de Türklüğümü milliyetçiliğimi yaşayamıyorsam Ne mutlu Türküm diyene dediğimde ırkçılık yapma biz Türkiyeliyiz diyen bir halk içindeysem herşey bitmiştir.

Japonların arasında olmak istiyorum Japonların milliyetçiliğini kıskanıyorum vatandaşlık verseler onlar kadar Japon olurum öyle diyim yeter ki o enerji olsun, bu enerjiyi kendi ülkemde bulamıyorum tahminimce hiçbir zaman bulamayacam onu geçtim herhalde 2035 ten sonra Türk bayrağı asamayacam balkonuma, gidişat onu gösteriyor.

Amaçlanan bu zaten, ırkını unutman işlerine geliyor.
Atatürk şuan bunları görüyorsa çok büyük ahı var hem Atatürk’ün hem o dönemin Türklerinin tüm ataların, ahı nasıl çıkacak biliyor musun, memleketin elimizden gitmesiyle.

Ben bugünleri gördüklerine inanıyorum ve ahları var