Kendimi güvende hissetmiyorum Sn Özgener!

Bu konuyu okuyanlar

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
TFF Başkanı Mahmut Özgener son günlerde yaşanan hakem olayları ve kulüp yöneticilerinin tepkilerini değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenleyerek adeta gövde gösterisi yaptı.
Özellikle Beşiktaş-Karabükspor maçındaki hakem hatalarından sonra bu açıklamayı yapmaya mecbur kaldığını anladık Özgener’in…
Aslında biz onun hakemin Soyunma odasını basıp ağza alınmayacak küfürler savuran kulüp başkanının davranışlarından sonra böyle bir açıklama yapmasını beklerdik ama kısmet bugüne imiş…
Demek ki hakem odasını basmak, çizgiyi geçen toptan da verilmeyen penaltıdan bile önemsizmiş!...
Peh peh peh!...
Hal böyle olunca TFF Başkanının kişiye özel uygulama yaptığı fikrine kapılmak da bizim için kaçınılmaz oldu.
İşin doğrusu Özgener Türk Futbolu’nun önündeki engellerden söz ederken hiç kendine toz kondurmadı.
Söylediklerinin bir çoğu normal bir futbol ülkesinde kimsenin yaşananları bilmediği ortamda yani teorikte doğru sözler olunca bazılarına ninni gibi de geldi.
Ama geldiğimiz noktada Türk Futbolu’nun ne halde olduğunu da açıkça ortaya koymasını beklerdik Özgener’in…
Yani uluslar arası arenada bırakın milli takımları kulüp takımlarının bile varlığını hissettiremediği bir süreçten geçiyoruz.
Hiçbir uluslararasaı başarının olmadığı bir dönemi ben 25 sene önce bile hatırlamıyorum.
Türk Futbolunun en kötü zamanında İngiltere’den 8 üstüne 8 yerken bile UEFA da çeyrek final, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda yarı final oynayan Türk Takımı vardı bu ülkede… Hatta arada o dönemin Doğu Almanyasını da Tanju-Rıdvan AŞ ile yenip arada kendimizi tatmin edebiliyorduk.
Şimdi ise futbol dünyamız Edirne’den öteye değil maalesef…
Bu durumda hiç mi TFF’nin kabahati yok?

Yani hakem odasını basan kulüp başkanına atıfta bulunan Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve Beşiktaş As Başkanı Serdar Adalı yüzünden mi ulusal takımımız bu durumda?
Konuşan yöneticiler mi Türk Futbolu’nun kalitesini düşürüyor yoksa futbolumuzu yabancılaştıran ve bir sürü sıradan yabancıya kapılarını açan TFF mi?
Hangisi daha fazla suçlu ben anlayamadım.
Bir de Özgener beyefendi : “Herkes kendisini güvende hissetsin” diyor…
Yok başkanım yok ben kendimi ve daha da önemlisi Türk Futbolu’nu güvende hissetmiyorum. Çünkü az kaldı sürekli göz yumduklarınız bir gün bir hakeminizin odasının kapısını kırıp gözünün ortasına yumruğu patlatacak!...
Lütfen en azından şu derbeder milli takımı bari Avrupa Finallerine taşıyın da endamınızı görelim…

Olmadı şurada az bir zaman kaldı, koltuğu bırakın da bari kendimizi daha güvende hissetmek için elle tutulur bir sebebimiz olsun!...

Kaynak