Kendi Belirledigim Ip adresi Kullanma(Hediyeli)

Bu konuyu okuyanlar

m2dark

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar SBM diye bir site var ben ordaki belgeleri inceliyorum.Evden ofiste ki pc lere TeamViewer ile bağlanıp çalışıyorum halı hazırda kasmalar ve yavaşlamalar oluyor.Bu siteye sadece ofisin internet ağına bağlı Ip adresi yle giriliyor sitede panelde bu Ip adresi sisteme tanımlı değil yazıyor.Yani nasıl hallederim bilmiyorum yardımcı olursanız küçük bir ikram olarak iban ınıza 50TL yollayacağım maksat ikimizinde işi görülsün şimdiden teşekkürler

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Çok isterdim ama bilmiyorum :D :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

İninalmi kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

m2dark

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar anlamayanlar için kısaca örnek vermek gerekirse benim Ip 85.102.190.** kendi bilgisayarımdaki yapmak istediğim ofisin ip si 81.214.171.***

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Masaüstü – Ağ Simgesine Sağ Tıklayın – Özellikler – Sol Tarafta Yer Alan Sekmede Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin Yazan Yere Tıklayın – Bağlantı Türünün Üstüne Gelip Sağ Tıklayın Ardından Özelliklere Tıklayın

İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) Seçeneğine Tıklayın. Çıkan ekranda artık bilgisayarınız İçin IP adresi Tanımlayabilirsiniz. Aşağıdaki IP Adresini Kullan kutucuğunu İşaretleyin. Burada Bilgisayarınız İçin Kullanılacak Olan IP Adresi Tanımlanacak

tamam dedikten sonra işlem bitiyor

m2dark

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Masaüstü – Ağ Simgesine Sağ Tıklayın – Özellikler – Sol Tarafta Yer Alan Sekmede Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin Yazan Yere Tıklayın – Bağlantı Türünün Üstüne Gelip Sağ Tıklayın Ardından Özelliklere Tıklayın

İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) Seçeneğine Tıklayın. Çıkan ekranda artık bilgisayarınız İçin IP adresi Tanımlayabilirsiniz. Aşağıdaki IP Adresini Kullan kutucuğunu İşaretleyin. Burada Bilgisayarınız İçin Kullanılacak Olan IP Adresi Tanımlanacak

tamam dedikten sonra işlem bitiyor
Hocam ıp adresinin kutucuğuna yazdım ama alt ağ maskesi ve varsayılan ağ geçidine ne yazacağım bide bu mac adresini degıstırıyor dıye bılıyorum ben modemin ıp sini değiştirmek istiyorum yanlışım yoksa

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Hocam aynı ip adresi yapamazsın diye biliyorum çakışmadan dolayı, statik ip değişmediği için site yine algılar büyük ihtimalle, araştırdım ama bir çözüme ulaşamadım, yine de bol şanslar umarım çözülür , bir çözüm bulursam yine yazarım

m2dark

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hocam aynı ip adresi yapamazsın diye biliyorum çakışmadan dolayı, statik ip değişmediği için site yine algılar büyük ihtimalle, araştırdım ama bir çözüme ulaşamadım, yine de bol şanslar umarım çözülür , bir çözüm bulursam yine yazarım
Tamamdır hocam sağolun

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Bunu VPN sunucusu üzerinden kullanabilirsiniz, VPN kullanıp bağlandığınız IP yi iş IP si olarak yüzeysel olarak kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Diğer türlü evden diğer ip üzerinden internete çıkamazsınız

m2dark

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hocam vpn kurarsam ofis deki ıp de değişeceği için bu sefer ofis dende sisteme giremem diye düşünüyorum.Amacım ofisin kendi ipsini değişmeden kendi pc mden ofisin ip sini yapmak