Kelleşiyor muyum

Bu konuyu okuyanlar

muratünssl81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Aynaya baktığımda alnımın büyük olduğunu fark ettim . Acaba kelleşiyor muyum diye düşünmeye başladım kenarlarda hafif açılmalar fark ettim . Bayadır depresyona girdim kel kalıcam diye . Sizce ben mi takıntı yapıyorum
Gerçekten kelleşiyor muyum ? 16 yaşındayım daha

Saruhan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
16 yaşındayım ve kıvırcık saçlıyım. Saçlarımı kısa tutmaya özen gösteriyorum. Zaman ilerledikçe köşelerde açılma olduğunu fark ettim. Sanırım zaman daha da ilerledikçe saçlarım dökülecek. Genetik olduğu söyleniyor. Maalesef yapacak bir şey yok.

Reaksiyon puanı
10,560
Bunu bir kaç doktora gitmeden ve zaman geçmeden bilemezsin.
Aynı sorundan bende lise döneminde gittim. Saçımda uzun oldugundan doktor istemeden kahkaha attı. Sonra baktı ben ciddiyim kan testi gibi seyler yapti.

Saclarin saglikli sorun yok, genetik olarak ileride dökülebilir ancak cocukluk sacin değişiyor gibisinden bir seyler söyledi. Herhalde ergenlik hormonlarının tavan yaptığı dönemlerde böyle saç yapısı değişiyor.
Ben ilac kullancak miyim diye bir kac kez sorunca da sprey ve şampuan verdi.
Ikisininde yararını görmedim saçlarda ozamanki gibi kaldi.
Profil fotoğrafımdakide benim ?

Yani işin özeti böyle uzaktan net bir sey öğrenemezsin. Hatta stres yapip kısa dönemlik fazla sac dökülmesi bile yaşayabilirsin.

Son düzenleme:

Saruhan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
@Saruhan0, kel kalmamak için nasıl önlem alıyorsun ? Attığım fotolara baktın mu çok açılma var mı
Saçlarımın dökülmemesi için hiçbir önlem almadım aslında. Sadece saçlarımı yıkarken sabunu bir dakikadan fazla tutmuyorum. Sabunun fazla durması da saçları dökebiliyormuş.

Attığın fotoğraflara şimdi baktım. Sendeki kadar açılma var bende de. Dışarıdan belli olmuyor fakat yakından dikkatli bakıldığında açılma olduğu belli oluyor. Özellikle de kafamın sol köşesinde açılma biraz daha fazla.

muratünssl81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
@Saruhan0, ben de aslında fazla dökülme yok(en azından ben fark etmiyorum) , açılma nedwn oldu bilmiyorum . Kel kalırsam ciddi manada çok üzülürüm . Bunun için dermaroll siyah sarımsak vs önerdiler sana da öneririm

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Sen kelleşiyorsan biz hepten bitmişiz. Anormal bir şey yok. Takma kafana.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,165
Benim saçımdan daha gür senin saçın. Yani ağlamaya kalsa ilk ben ağlarım ?

Ama umurumda mı? Nayırrrr. Çünkü Kel olsam saçımı şimdiki gibi özene düzene yapmam. Düz Sıfıra yapıp geçerim.
Kendi kendimin berberiyim, saçımı yapmam için şekilden şekile giriyom ama değiyo zahmete. İstediğim gibi yapıyom yani. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu bir kaç doktora gitmeden ve zaman geçmeden bilemezsin.
Aynı sorundan bende lise döneminde gittim. Saçımda uzun oldugundan doktor istemeden kahkaha attı. Sonra baktı ben ciddiyim kan testi gibi seyler yapti.

Saclarin saglikli sorun yok, genetik olarak ileride dökülebilir ancak cocukluk sacin değişiyor gibisinden bir seyler söyledi. Herhalde ergenlik hormonlarının tavan yaptığı dönemlerde böyle saç yapısı değişiyor.
Ben ilac kullancak miyim diye bir kac kez sorunca da sprey ve şampuan verdi.
Ikisininde yararını görmedim saçlarda ozamanki gibi kaldi.
Profil fotoğrafımdakide benim ?

Yani işin özeti böyle uzaktan net bir sey öğrenemezsin. Hatta stres yapip kısa dönemlik fazla sac dökülmesi bile yaşayabilirsin.
Sen kızlarla görüşe görüşe saçlarından kesip hırsızlık yapıyodun. Onların saçını berbere götürüp saç kaynağı yapmışsın zaten milleti kandırma.

Yanlış bilgilendirme bizi, yemezlerrrrr

Son düzenleme:

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Aynaya baktığımda alnımın büyük olduğunu fark ettim . Acaba kelleşiyor muyum diye düşünmeye başladım kenarlarda hafif açılmalar fark ettim . Bayadır depresyona girdim kel kalıcam diye . Sizce ben mi takıntı yapıyorum
Gerçekten kelleşiyor muyum ? 16 yaşındayım daha
sen beni görsen anlım 1 karış açık . ha dökülüyor mu evet umurumda mı şimdilik hayır

Reaksiyon puanı
10,560
Sen kızlarla görüşe görüşe saçlarından kesip hırsızlık yapıyodun. Onların saçını berbere götürüp saç kaynağı yapmışsın zaten milleti kandırma.

Yanlış bilgilendirme bizi, yemezlerrrrr
Yanlis değilde eksik bilgi diyelim ? Aşure gibi düşünebilirsin elde olanlardan azar azar katarak yaptım ???