Keleşli işçi 'Muro Başkan'a özeniyormuş!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
565420090422044731508.jpg

İşten çıkarıldığı gerekçesiyle kaleşnikofla belediye binasını basıp bir kişiyi öldüren şahsın Vadi'deki Muro'ya özendiği ve onu taklit ettiği ortaya çıktı. İşçi katliamdan bakın neden vazgeçmiş.

Şanlıurfa'nın Birecik Belediyesi'nde, işten çıkarıldığını iddia ederek belediye binasına kalaşnikof ile baskın düzenleyip, 1 kişinin ölümüne ve 5 kişinin yaralanmasına yol açan saldırganın katliamın eşiğinden döndüğü, Kurtlar Vadisi'nin sempatik karakteri Muro'ya özendiği ortaya çıktı.

Birecik Belediyesi'ne taşeron hizmet veren firmada park bahçesi olarak çalışan ve evinin de bulunduğu Sancak Mahallesi'ndeki parkta bekçi olarak çalışan 5 çocuk babası 33 yaşındaki İsmail Şeren, işten çıkarıldığını iddia ederek dün öğle saatlerinde yeni seçilen Saadet Partili'li Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı'nın yanına gitti. Burada bir süre görüştükten sonra belediyeden ayrılan Şeren, saat 16.00 sıralarında bu kez montunun altına gizlediği kalaşnikof tüfek ile birlikte yeniden belediyeye döndü. Belediyeye girmesinin ardından silahını ateşleyerek ikinci katta bulunan Pınarbaşı'nın makamına çıkan saldırgan, burada da rastgele ateş açmaya devam etti.

Başkanlık makamının girişi ve özel kalem odasının bulunduğu alanda saldırganın silahından çıkan kurşunlar, duvarlarda büyük delikler açarken, bu sırada kendisine engel olmak isteyen 18 yaşındaki Ahmet Açıkbaş ölürken, 54 yaşındaki Mehmet Özsütemen, Mehmet Ali İncedal vücutlarına isabet eden mermilerle yaralandı. Bu sırada paniğe kapılan Nusret Kaçıran ile Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Adem Şiltak'ta pencereden atlayarak yaralandı. Saldırgan bu sırada girdiği başkanın makam odasında da rastgele ateş açması üzerine içeride misafir olarak bulunan Mehmet Ali Kankaya kurşunlara hedef olurken, yere yatarak tabancasını çeken Pınarbaşı, saldırganın paniklemesi üzerine yan tarafta bulunan dinlenme odasının penceresinden atlayarak belediyeden uzaklaştı.

Yaşananların ardından belediyenin içerisinde ateş açmaya devam eden, 50 kadar personel ve işlem için belediyede bulunan vatandaşı rehin alan İsmail Şeren, yaklaşık 1.5 saat boyunca teslim olmadı. Saldırgan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serdar Çölgeçen ve İlçe Emniyet Amiri Mustafa Terzi tarafından uzun süren ikna çalışmalarının ardından kalaşnikof tüfeğini ve yedek şarjörünü vererek teslim oldu. Teslim olmasının ardından linç edilme girişiminden polis ve askerler tarafından havaya ateş açılarak kurtarılan saldırgan, askeri zırhlı araç ile İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

'İKİNDİ NAMAZIM GECİKİYOR'
Linçten kurtarılan ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı girişimine karşı İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen Şeren, burada kendisini teslim alan asker ve polislere ilk olarak, 'İkindi namazı geçiyor, namaz kılmak istiyorum' dedi. Gayet soğukkanlı olduğu görülen Şeren, namaz kılmasının ardından yaklaşık 3 saat burada tutulduktan sonra ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"HERKESİ ÖLDÜRÜP, İNTİHAR EDECEĞİM"
5 yıl önce Birecik Belediyesi'nde iş bulmasının ardından Suruç'tan Birecik'e taşındığı belirlenen Şeren, işten çıkarılmasının ardından Pınarbaşı'na giderek 5 çocuğu ve yetim kalan üniversite öğrencisi kardeşine bakma zorunluluğu olduğunu anlattığını ama olumsuz karşılık aldığını ileri sürdü.

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Türkçe öğretmenliği birinci sınıf öğrencisi olan kardeşi İbrahim Halil Şeren'e 250 TL yurt parası göndermesi gerektiğini bundan dolayı işten çıkarılmamasını istediğini anlatan Şeren, polisteki ifadesinde saldırı anını şu şekilde anlattı:

"Başkan seçimi kazandıktan sonra eski başkanın adamı diye beni işten çıkardılar. Benim 5 çocuğum var, birde üniversitede okuyan kardeşim. Bunlara bakmak zorundaydım ve işe ihtiyacım var. Kendisine gidip beni işten atmamasını gerekirse her işi yapacağımı söyledim. Ama o bana sürekli karşı çıktı. En sonunda kardeşime 250 lira yurt parası göndermem gerektiğini anlatıp ısrar edince bu kez başkan taşeron firmayla görüşmemi isteyim beni yolladı. Herkes biliyor ki, belediyedeki taşeron firmalar belediye yönetiminin isteği doğrultusunda hareket ediyor. Yaşadığım psikoloji sırasında üniversitedeki kardeşim arayıp parayı gönderip göndermediğimi sorunca kendimi kaybettim. Eve gidip 5 yıl önce inşaattan düşerek ölen babamdan miras kalan kalaşnikof tüfeği alıp belediyeye geldim. Hedefim başkanı öldürmekti. Beynim dönmüştü ve her yere ateş ediyordum. Bu sırada bana engel olmak isteyenleri de vurdum. Başkanı da vurmak istiyordum ama o pencereden atlayarak kaçtı. Sonra hayatımın bittiğini anlayınca ne yapacağımı iyice şaşırdım. Sürekli gözümün önüne kardeşim Halil İbrahim, onun istediği ama benim yollayamadığım 250 lira geliyordu. Polislerin gelmesiyle birlikte kapıyı kapattım ve uzun süre kendi başıma düşündüm. Çıkar yol bulamayınca, yedek şarjörümü de takıp önüme geleni vurmayı ve son kurşun ile de intihar etmeyi planladım. Ancak, bu sırada kapının önünde duran Komutan ve Emniyet Amiri sürekli benimle konuşuyorlardı. Bir ara kendilerine hastaneye gidenlerin durumunu sordum. Ölmediklerini öğrenince biraz rahatladım. O sırada yaşadıklarımı anlattım ve kardeşimin durumunu söyledim. Komutan ve Amir bana kardeşimin eğitimine yardımcı olacaklarına dair söz verdiler. Onlar söz verince bende teslim oldum."

'MURO' LAKAPLI SALDIRGAN BELEDİYEYİ DELİK DEŞİK ETTİ
Saldırgan İsmail Şeren'in, Kurtlar Vadisi isimli dizinin fanatiği olduğu ve dizi karakterlerinden 'Muro'ya özendiği, onun gibi giyinip, sakallarını uzattığı belirtildi. Yakın çevresinde de 'Muro' olarak çağrıldığı belirtilen Şeren'in, dünkü baskında silahından çıkan mermilerin belediyenin giriş katı, başkanlık özel kalemi ve başkanın makam odasında çok sayıda delik açtığı görüldü.

SALDIRGANIN AİLESİ İLÇEYİ TERK ETTİ
Öte yandan, saldırgan İsmail Şeren'in, annesi, eşi ve 5 çocuğu ise yaşananların ardından ilçeyi terk etti. Olayın ardından Sancak Mahallesi'ndeki evlerinden ayrılan Şeren ailesi fertlerinin 40 kilometre uzaklıktaki Suruç İlçesi'nde bulunan akrabalarının yanına gittiği öğrenildi.

SU PARASI ÖDEMEYE GİTTİ, ÖLDÜ
Saldırıda ilk olarak yaşamını yitirdiği açıklanan götürüldüğü hastanede kalp masajıyla hayata döndürülen ancak yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayan 18 yaşındaki Ahmet Açıkbaş'ın su parası ödemek için gittiği belediyede saldırganı önlemeye çalışırken yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde oturan ve komşu ilçe Birecik'te dilsiz babası Kadir Açıkbaş ile birlikte teneke soba imalatı yapan Ahmet Açıkbaş'ın, dün işyerlerine ait su faturasını yatırdıktan sonra, yeni seçilen Pınarbaşı'nı kutlamak için başkanlık makamına çıktığı ancak bu katta saldırgan ile karşılaşınca engel olmak istediği öğrenildi. Saldırgan ile bir süre boğuşan ve daha sonra Şeren'in silahından çıkan iki kurşun ile göğsünden vurularak ölen Açıkbaş, bugün ikindi namazının ardından Nizip'te toprağa verilecek.

BAŞKAN: KORUMAYI ARTIRACAĞIZ
Saldırıya uğrayan ve bugün mermi izlerinin bulunduğu makamında geçmiş olsun ziyaretinde bulunanları kabul eden SP'li Başkan Faruk Pınarbaşı, "Biz burada kapımız herkese açık diyerek herhangi bir güvenlik önlemi almamıştık. Dünkü saldırının ardından bugünden itibaren hem belediyemizi güvenlik kameraları ile donatacağız, hem de gerekli güvenlik önlemlerini alacağız. Saldırıda ölen kardeşimizin yakınlarının acısını paylaşıyor ve yaralıların biran önce iyileşmesini umuyorum. Saldırıyı bu şekilde atlattığımız için şanslı hissediyoruz kendimizi" dedi.

KAYNAK

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
yazık!!! :S

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
1joguo.jpg

Kendisini benzetmiş zaten Muro'ya.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Aynısı olmuş adam valla

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Muronun ikizi ama gördüklerini uyguluyorda doğru yani benim bile televizyondakileri yapasım geliyor coşuyorum şöyle elime bir silah alıp operasyona gitmek işte en çok buna üzülüyorum.Bir taraftan bilgisayarı iyi kullanıyorum ve bilgisayar mühendisi olmak istiyorum diğer taraftan elime silah alıp operasyona gidip adam öldürmek yaralamak tutuklamak falan istiyorum.Kararsızım.Ama adam gerçekten benzemiş Murat'a.