Kedinin ön ayaklarını kestiler

Reaksiyon puanı
10,325
7 aylık yavru kediye işkence!

660x350x24220141745593302309_2.jpg.pagespeed.ic.DWIGnZox2l.jpg

Osmaniye'de, ön ayakları kesilmiş halde bulunan kediye Belediye Başkanı sahip çıktı.

Ön ayakları kesilmiş halde bulunan kediye Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara sahip çıktı. Protez ayak siparişi verilen yaralı kedi için oyuncak arabanın tekerlerinden geçici ayak yapıldı.

Bir vatandaş tarafından yaralı halde bulunan ve işkence edilerek ön ayakları kesildiği tahmin edilen kedi, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Osmaniye Temsilcisi Nevin Tülücü'ye getirildi. Tülücü'nün girişimiyle kediye ilk olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde görevli veteriner tarafından cerrahi müdahale yapıldı.

Daha sonra Osmaniye Belediyesine ait hayvan barınağına getirilen kedi için Belediye Başkanı Kadir Kara'nın talimatıyla Eskişehir'deki bir fabrikadan protez ön ayak siparişi verildi. Başkan Kara, veteriner gözetiminde tedavisi devam eden kedinin sağlığına kavuşması için her türlü masrafın karşılanması talimatını verdi.

Yaralı kedinin ayakta durması için veteriner hekim Ali Laçinbala tarafından oyuncak arabanın tekerleri kullanılarak geçici ayak yapıldı. Acı içinde kıvrandığı ve iki gündür beslenemediği görülen kedi, geçici ayaklarına kavuştuktan sonra beslenmeye başladı.

Kedinin durumu hakkında bilgi alan Başkan Kara, insanların hayvanlara karşı daha duyarlı olmasını arzuladıklarını belirtti.

Kedinin yaşamını devam ettirebilmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade eden Kara, şunları söyledi:

"Belediyemiz veteriner hekimleri tarafından iki ön bacağı kopmuş olan bu kedinin üç saat süren bir operasyonla cerrahi müdahale yapılarak acısı kısmen de olsa dindirilmeye çalışıldı. Basit bir şekilde tekerlek sistemiyle kedi yaşamını idame ettirebilmesi sağlandı. Önümüzdeki günlerde Eskişehir'den tekerlekli ayak anlamına gelen ortez getirteceğiz. Bu sayede yaralı kedi hayatını idame edebilecek. Yerel yöneticiler olarak nefes alan her canlıdan sorumluyuz. Bu bağlamda da bu kedimizin yaşamını devam ettirebilmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çaba sarf edeceğiz."

HAYVANLARA KARŞI ŞİDDET

DOHAYKO Temsilcisi Nevin Tülücü de yaralı kediyi sahiplendiğini ve protez bacağına kavuşana kadar ona evinde bakacağını söyledi.

Tülücü, kendisine yaralı olarak ulaştırılan kedinin acısını durdurmak için iki gündür işini bırakarak sadece onunla uğraştığını belirtti.

Son günlerde hayvanlara karşı şiddettin arttığına işaret eden Tülücü, "Hayvan hakları yasal güvence altına alınmalı. Hayvanlara karşı gösterilen şiddet Kabahatler Kanunu kapsamında çıkartılıp, cezai müeyyide gerektiren suçlar kapsamına alınırsa hayvanlara yönelik şiddetin büyük ölçüde azalacaktır" dedi.

KaynaK

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bunu yapanin elini ayaklarini keseceksin ki cümle aleme ibret olsun.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Şimdi bunu yapan insanım diye dolaşıyor öylemi?Lanet olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Acımasızlığıyla bilinen timsahın bile; kaplumbağ yavrularını, ağzında suya taşıyıp bırakan, sonrada hiç bişey olmamış gibi yerine dönüp dinlenmeye devam ettiğini gördüğümde hayretler içinde kalmıştım... ve vicdan denen olgunun sadece insanlar için olmadığını anlamıştım... ve şimdi bu haberi okuyunca şok oldum.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Zalimler için yaşasın cehennem.. !

61trabzon61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayvan demek o mahluka iltifat olur! Allahım, gördükçe sinirleniyorum yahu!!

emirgorur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neden şu ülkede hayvanların katledilmesi için para cezası yok anlamıyorum!!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bunu yapanı ya da yapanları bulup, aynı şeyi yapacaksın arkadaş!

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bugün hayvana bunu yapan yarın aynısını insana da yapar. En ağır şekilde cezalandırılması gerek.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Ya kedi kendini bir yere sıkıştırdıysa.. bir kaza geçirdiyse ?

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ya kedi kendini bir yere sıkıştırdıysa.. bir kaza geçirdiyse ?
Arkadaşım veteriner kesilmiş diyor. Kopma ile kesilme fark edilmez mi sanıyorsun.
Ayrıca iki ön kol kökten kesilecek gibi bir durumda başını kurtarabilmesi, göğsünü kurtarabilmesi mümkün olabilir mi?
Kökten diyoruz uçlarından değil.
Velhasıl bunu yapan bu hayvandan daha aşağı bir mahluk. Zalimler için yaşasın cehennem

AnOldFriend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
caniler, havyan sevgisi olmayanın insan sevgisi olamaz

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bunu yapanı bana bırakacaksın! Öyle bir acı çektiririm ki, o hayvanlara çektirdiklerinin yanında az bile kalır.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bunu yapanın Allah bin türlü belasını versin.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bizim bahçedeki sivas kangalıda böyle kedi gördümü peşinden koşuyor bazen kedileri yakalıyor öldürüyor bazen kediler ona saldırıyor toplu dolaşıyorlarsa eğer bir iki tane kediyi öldürmüş ama.

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
bunu yapanıın ayagından başlayarak yavaş yavaş heryerini kesip sokak köpeklerine yem edeceksin bak bakalım bi daha hayvan ölüyor mu ?

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
hani ne desen boş.
yapana aynısı yapmayalım. ondan farkımız kalmaz.

Allah belasını versin.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Yazık günah insafsızlık bu biraz Allah korkusu olur yapanda.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Başlığı görünce içim cız etti :/
Abi yazık günah ya ne isterler küçücük hayvandan anlamam ki

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yapanların ellerini kollarını deilde kendi türleri üremesin diye kökten hadım etmek lazım (abartı biliyorum ama zavallı kedi daha 1 yaşında olmayan kediye yaptıklarının yanında hiç bişey )

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Allah bunu yapanın cezasını da vermesin,belasını da vermesin,bu durumda kimseye faydası olmaz.Allah bunu yapan insanın gönlüne öyle merhamet,öyle acıma hissi doldursun ki bunu yaptığı için hayat zehir olsun ona.Böylece hem iyi bir insan olur,hem cezasını çeker.Geçmiş olsun kediciğe:(

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kahhar bilir, ne diyeyim.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Sabah kahvaltıda haberlerde görünce lokmalar boğazıma dizildi düşündüm bunu yapan insan sa biz neyiz yada şöyle insan suretinde en aşşağlik mahluk diye düşündüm inşan postunu giyip aramızda dolasan canavar

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
benim kedinin sağ ön ayağı kırıldı üzüntüden kahroldum haftalarca bunlarda hiç mi vicdan yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
O Can Aksoy denen mahlukata 300 TL para cezası "ödülü" verdikten sonra bu tür olayları daha çok görürüz. Benden söylemesi..

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Trenin ezmiş olması son derece mantıksız geldi bana. Kısacık bacaklarını nasıl kaptırmış ki? Kafayı nasıl kurtarmış?