Kedinin kaçmaması için tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Öncelikle merhaba herkese. Arkadaşlar birinci katta oturuyorum ve kedim biraz hareketli. Ayrıca kısırlaştırmadığımız için evde biraz sıkıntı yaratacak çünkü Mersin'de oturuyorum. Sıkıntıdan kastım camlar açık olacak full klima çalıştırma imkanımız yok ve yükselti fazla olmadığından kedim balkondan veya camdan atlayabilir. Camlardan atlamaması için ne önerirsiniz? Kirada oturuyorum eve bişiler monte edemem ancak yapıştırılabilir aparatlar falan varsa kedinin camdan atlamaması için (kedi filesi gibi) linkini atabilir misiniz. Eğer monte edilmeli bir şey ise atmazsanız sevinirim ^-^

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
tak cikar sineklikler var. olcuyle yaptirabilirsin. onu da zamanla parcalayabiliyorlar surekli gozlemekte fayda var.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
çelik kedi sinekliği diye geçen sinekliklerden almalısın. Normal sinekliği parçalayıp çok kaçtı bizim kedimiz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Cam kapı açmıyoduk biz en son sineklik yaptırdık pencereye ama balkona yapılmadı.Ona rağmen düşme vakaları yaşadık sizinkide kaçma eğiliminde olacaktır kısır olsa bile kuş vs görünce deliriyolar.Monte edilmeden takılan sineklik var mı bilmiyorum bir araştırın belki bir nebze önler ama genede evde tek başınayken camı açık bırakmamak yada uzun süre kalmamasına dikkat etmek lazım.Ayrıca camlarınız üsttende açılıyorsa dikkat edin sıkışıyorlar ordan kaçmaya çalışırken yani yarım açılıyorsa.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bırakın hayvancağzı doğasını yaşasın birisi sizi kapatsa siz ne yaparsınız?yada git kısırlaştır eğer erkekse kedi felaket kokutuyor çünkü ortamı.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bırakın hayvancağzı doğasını yaşasın birisi sizi kapatsa siz ne yaparsınız?yada git kısırlaştır eğer erkekse kedi felaket kokutuyor çünkü ortamı.

Keşke hemen sokağa alışabilse de veya bir sürü araba olmasada bırakılabilse.Uygun ortam varsa dışarı çıkıp gelmesini bende istiyorum.Ama maalesef çok acı şeyler yaşadık. Eve alışmış bir kediyi pat diye sokağa koyarsanız salak olup kendini ya bir yere sokuyor ya arabanın altına...Alıştırmak için belli süre onunla kontrollü çıkmak lazım biz bunu yapmamıza rağmen maalesef kaybettiklerimz oldu yani kayboldular gittiler... O yüzden belki bahçesi olmayan caddeli bir yerde olabilir arkadaş önlem almakta fayda var.Biz apartmanda olmamıza rağmen bahçe müsaitti alıştıktan sonra kapıyı açardık kendi inerdi maalesef taşınınca olmadı.Tabi alıştırana kadar kaç haftamız çiziklerle akşam eve döndürme çabalarıyla geçti.Alışıncada gece gece gidecem diye kapıya dikiliyodu:) İlerde bahçeli evim olursa ben hapsetmek istemem.Biz bile kaç gün eve dayanamadık onlarda haklı.Kısırlaştırmak da buna çözüm değil.Dışarıya olan ilgileri avlanmak vs içinde devam ediyor.

Son mesajlar