Kedilere Soğukta Sahip Çıkın Ey Ümmed-i Muhammed

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Kedilere soğuk günlerde sahip çıkalım, kedilerin ulaşabileceği yerlere akşam yemeğinden kalan kalıntıları koyalım, soğuk havalarda apartman köşelerine veya araba altlarına sığınmış kedileri kovmayalım, mümkünse kartondan dahi olsa uygun yerlere geçici kedi evleri yapalım.
Kediler üstün özelliklere sahip değil, soğukta onlar da bizim gibi üşüyor ve donarak ölebiliyor.
Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) sevdiği hayvanlardan biri olan ve sahabelerinden birisinin ismini Kedi Babası olarak koyan bu hayvanlara ve tabi ki köpek olsun, kuş olsun diğer tüm hayvanları bu çetin günlerde sahipsiz bırakmayalım.
Saygılar...

donan-kedi-patiliyo-1.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
O kadar yuva yapıyoruz ama içine girmiyorlar. Arabaların, motorların koltuklarının üzerleri nedense daha cazip geliyor. Yeni stop etmiş, sıcak arabalardan bahsetmiyorum tabi ki, onların sebebi belli. Alçak çatılı yerlerden hoşlanmıyorlar sanırım.

zenci-köle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
bizim apartmandaki kişiler kedi-köpek düşmanı çok olan apartmanlarda yaşayanlar ne yapacak?

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Pazar günü yazlığa gittiğimde hayvan donarak ölmüştü maalesef. Diğer kediler için evin kömürlüğünü açıp mama bıraktım. Belediyeye de birkaç kedi evi koyması için başvurdum. Bakalım sonuç ne olucak.

Son düzenleyen moderatör:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Fotoğraf koymasaydın keşke..

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
O kadar yuva yapıyoruz ama içine girmiyorlar. Arabaların, motorların koltuklarının üzerleri nedense daha cazip geliyor. Yeni stop etmiş, sıcak arabalardan bahsetmiyorum tabi ki, onların sebebi belli. Alçak çatılı yerlerden hoşlanmıyorlar sanırım.

Dar kuytu yerleri seviyorlar ben çiftlikte yaşadığımdan bakım derdi olmuyor pek benim kedi nerde kuytu yer oraya giriyor uymak için .

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Dar kuytu yerleri seviyorlar ben çiftlikte yaşadığımdan bakım derdi olmuyor pek benim kedi nerde kuytu yer oraya giriyor uymak için .
Ben alanı geniş ama tavanı alçak (40cm kadar), mantolama köpüğü ile donatılmış sıcacık yuva yapıyorum, yine de girmiyorlar.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Fotoğrafı koymazsak duyarlılık oluşmaz, havada kalır.
Vatandaşlarımızdan bir kısmı yapılan karton kedi evlerini tekmeliyordu geçen haberlerde.

Reaksiyon puanı
16,118
2016-09-17 17.49.39.jpg

bu kedi apartmana sızma konusunda uzmanlaştı yöneticinin paspasına pisliyor onu kovduğu için inadına pisliyor küçük hanım sinsirella...
yazı asmış kedi girmesin kapıyı bekleyin sokmayın diye...