Kazım yine Twitter'da bombayı patlattı!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Fenerbahçe'nin tartışılan futbolcusu Colin Kazım Richards, gece 2'de twitter sayfasından bir kez daha çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

ja1mf25x.widec.jpg

"Ortalığın sakinleşmesini beklediğim için uzun süredir twitter'da yoktum. Ancak şimdi sorularınızı yanıtlamaya hazırım." diyen Colin Kazım, Türkiye'deki hakemlerle iletişim problemi yaşadığını söyledi.

"Kimseye saygısızlık etmek istemiyorum ama Türkiye'de hakemler İngilizce bilmiyor. Her ülkede İngilizce futbolun ortak dilidir. Örneğin hakeme topa baktığımı söylüyorum ve anlamıyor. Dolayısıyla kolay anlayabilmesine yardımcı olmak için elimle gözlerimi işaret ediyorum ve sarı kart görüyorum."

"Hakemler kötü demiyorum. Fakat neden Avrupa Kupalarında bir tane bile Türk hakem yok? Bazen iletişim kurarken çok zorlanıyorum. Rahat olmam gerektiğini biliyorum ama beni anlamıyorlarsa hiçbir manası yok. Bana "nasıl olur da Türkçe konuşmazsın?" diye soruyorlar. Belki bilmediğimi düşünüyorsunuz, belki biliyorum ama o anlık sinirle sözler ağzımdan İngilizce çıkıyor."

Sahaya çıktığında tek amacının maç kazanmak olduğunu söyleyen Colin Kazım, disiplin problemi olmadığını ısrarla vurguladı.

"Yüzünüze darbe aldığınızda bir bahaneniz yoktur. Ayrıca sahada sinirlenen bir oyuncuyu da kimse korumuyor ne yazık ki. Benim disiplin problemim yok, kaybetme problemim var. Kaybetmekten nefret ediyorum, bu hayatım boyunca değişmeyecek. Ben böyleyim."

Colin Kazım son olarak Türkçe anladığını belirtirken, kendisine twitter aracılığıyla hakaret edenlere de cevap verdi.

"Türkçe anlıyorum. Ancak birisinin zamanını harcayıp bana ağır bir şekilde konuşması gerekiyor. Bir grup içindeyken ya da tartışma sırasındayken konuşulanlar bana çok hızlı geliyor."

"Ayrıca bu twitter hesabını bana soru sorabilesiniz diye yaptım, ancak bazı saçmalıklarla karşılaşıyorum. Buradan bana baba tavsiyesinde bulunanlar hâlâ anne-babalarıyla yaşıyorlar. Ben 23 yaşındayım ve 15 yaşımdan bu yana tek başıma yaşıyorum."

KAYNAK

Everalone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Açıkçası bir Fenerbahçeli olmama rağmen Kazımı sevdiğimi söyleyemeyeceğim,
fakat bu yazdıkları içten geldi,

yine de hırçın tavırlarından kurtulmalı ve hakemlerle hiç bir şekilde diyaloğa girmemeli, Türkiye de maça çıkıyorsun hakemler ingilizce bilmek zorunda değil

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bir Galatasaray'lı olarak hakem hakkındaki dediklerine katılıyorum avrupada 1 tane bile hakemimiz yok

qwertyesk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet burası Türkiye ve hakemler ingilizce bilmek zorunda değiller. Bütün dünyada ingilizce konuşuluyorsa bu dünyanın problemi. Bizim dilimiz Türkçe. Çünkü burası TÜRKİYE.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Evet burası Türkiye ve hakemler ingilizce bilmek zorunda değiller. Bütün dünyada ingilizce konuşuluyorsa bu dünyanın problemi. Bizim dilimiz Türkçe. Çünkü burası TÜRKİYE.

Futbolun Evrensel bir oyun olduğunu unutma dostum Burası Türkiye ama Türkiyedeki bütün takımlarda Yabancı oyuncular mevcut ve Bir holding'e işe girerken bile kaç dil biliyorsun diye soruluyor Hakem olurken bu sorulmuyorsa Bu MHK Suçudur...

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
yabancı oyuncular hakemlerle iletişimde sorun yaşıyor bu konuda cok haklı

Sadr-ı Cihan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yani hakemlerle anlaşma konusunda söz söyleyecek en son yabancılardan biri Kazım olması lazım.Adı kazım ya :):)Sen böyle yaparsan Baros ne yapsın Dos Santos ne yapsın Ferrari ne yapsın :):)...

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
kırmızı kartta sanki kendini anlatamadı gibi geliyor bana da. olayın başka bir yönüyse şimdiye kadar neden türkçe öğretilmediği. bence sözleşmeye haftalık şu kadar türkçe dersi alınacak konmalı

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Sevemedim gitti şu adamı

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Avrupa'da Türk hakemleri zor görürüz biz bu kafayla. Kazım bir yerde haklı. İletişim sıkıntısını tüm yabancılar yaşıyor. Bunları söylemek Kazım'ın işi değil tabii ki orası ayrı. Ama kimsede dile getirmedikçe birşeylerin gelişeceği yok.

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1

helal sana arkadaşım cok güzel özetledin

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bi an önce hakemlere ingilizce öğrenme zorunluluğu konulmalı bennce