Kazakistan: 0 Türkiye: 3

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
turk04.jpg

Milli takımımız 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerine iyi bir başlangıç yaptı.
A Grubu'nda yer alan ay-yıldızlılarımız Kazakistan deplasmanında rakibini Arda, Hamit ve Nihat'ın attığı gollerle 3-0 mağlup etti.

Milli takımımız karşılaşma boyunca iyi bir futbol sahaya yansıtamasa da kalitesiyle galibiyete uzanmasını bildi. Ay-Yıldızlarımıza galibiyet gollerini getiren isimler ise 24'de Arda, 26'da Hamit ve 75'de de Nihat Kahveci oldu.

Özellikle Hamit Altıntop'un attığı nefis gol görülmeye değerdi.

Milli takımımız bu 3-0'lık galibiyetle birlikte gruba iyi bir başlangıç yapmış oldu ve salı günkü Belçika maçı öncesinde moral buldu.

KAZAKİSTAN: 0 TÜRKİYE: 3
STAT: Astana Arena
SAAT: 19.00
HAKEMLER: Istvan Vad, Zsolt Attila Szpisjak, Istvan Albert

KAZAKİSTAN: Sidelnikov, Popov, Abdulin, Kislitsyn, Kirov, Karpovich (Dk. 63 Rodinov), Nurgaliev, Zhumaskalıyev, Azovskıy, Ostapenko( Dk 70 Maltsev), Schmidtgal
TEKNİK DİREKTÖR: Bernd Storck

TÜRKİYE: Onur, Sabri, Servet, Ömer Erdoğan, Hakan Balta, Hamit, Aurelio (Dk. 88 Kazım), Emre Belözoğlu, Nihat Kahveci (Dk. 79 Selçuk İnan), Tuncay Şanlı (Dk 79 Halil), Arda Turan
TEKNİK DİREKTÖR: Guus Hiddink

GOLLER: Dk 24 Arda, Dk. 26 Hamit Dk. 76 Nihat
SARI KART: Karpovich

Böyle devam etsin!

1.GOL:ARDA TURAN​
[SDNTV3]http://videonuz.cubecdn.net/flvideo/kazakistan-0-turkiye-1-gol-arda-turan-video-izle.flv[/SDNTV3]
2.GOL:HAMİT ALTINTOP​
[SDNTV3]http://videonuz.cubecdn.net/flvideo/kazakistan-0-turkiye-2-gol-hamit-altintop.flv[/SDNTV3]
3.GOL:NİHAT KAHVECİ​
[SDNTV3]http://videonuz.cubecdn.net/flvideo/kazakistan-0-turkiye-3-gol-nihat-video-izle.flv[/SDNTV3]

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
maçı izleyemedim
izleyenlerden yorum alalım:)

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Maç açıktı İzleme imkanım vardı ama başka şeylerle uğraştım sıkıcıydı, Hamitin golünü mutlaka izle Eray.

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
sıkıcı bir maçtı zaten hiç kasmadan oynadılar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Hamit'in golü gerçekten harika.

Ömer Üründül de sahalara döndü tekrar. :D

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
evet çok rahat kazandık ilerleme varmı acaba sizce arkadaşlar milli takımda hiddink in gelmesiyle biraz toparlandık gibi bana

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
hamitinki gol değil tecavüzmüş :D

Colditz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hamit ne gol atmış öyle ya. Mükemmell.:thumbup::clap:

nic_ufuk

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kazaklara 2 maçta 10 gol atıyoruz 3.maçta 13 oluyor bence bu maçın hiçbir önemi yok.. :)

Belçika maçı ölçü olabilir bu kadroyla oynarsa sorun yaratabilir çünkü oyuncuların çoğu formsuz ve takımlarında oynamıyorlar ama evimizde olmasıda bir avantaj..

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Hamit'in gol attığı dakika maçın geri kalan dakikalarına bedeldi

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hamit finish him yapmış :D

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Yani şimdi nasıl denilebilir.. .Kazakistan'ın rakibi kimse favori odur. O yüzden bu maç hiç bir zaman ölçü olamaz. Salı günü yorumu yaparız. Kısaca milli takım iyi gibi gösterdi kendini. İnşAllah bu kez firesiz katılırız.

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
rahat maç oldu belçika-almanya maçını izledim belçika baya güzel bir ekip kurmuş zaman zaman almanyayı zorladı bizim için asıl sınav salı günü

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Milli takım vasattı. Hamit efsane vurdu.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Skor guzel ama milli takim tat vermedi. Bu oyunla bu is olmaz bence. Daha duzenli bir oyun gerekli.

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Oyun olarak hiç de iyi değildik ama Arda gibi Hamit gibi skoru değiştirebilecek oyuncularımızın olması çok iyi bizim açımızdan...Ben bir de Ömer Erdoğan'ı çok beğendim ve Necip Ozan Volkan Şen gibi oyuncuların milli takımda olmaması hata bence takımda bi yığın boş adam var onların yerine bunlar kesin alınmalıydı...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Rakip takım zayıf olduğu için bizimkiler çok kasmadı o yüzden yorum yapmak pek doğru olmaz, Belçika maçında görürüz durumu. Ayrıca Aurelio'nun yerine de Topal veya Necip'in oynaması lazım bence.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Rakip takım zayıf olduğu için bizimkiler çok kasmadı o yüzden yorum yapmak pek doğru olmaz, Belçika maçında görürüz durumu. Ayrıca Aurelio'nun yerine de Topal veya Necip'in oynaması lazım bence.

Ben de ne yalan söyleyim Necip'i hayal ettim Aurelio'nun yerinde, transfer de ettik adamı ama. :D Eskisi gibi etkili değil, sorumluluk almıyor ya da kondisyon eksiği var tam anlayamadım açıkçası. Özgüven sorunu da olabilir. Bir de Volkan Şen renk getirir bu takıma, kesin denenmeli.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ben de ne yalan söyleyim Necip'i hayal ettim Aurelio'nun yerinde, transfer de ettik adamı ama. :D Eskisi gibi etkili değil, sorumluluk almıyor ya da kondisyon eksiği var tam anlayamadım açıkçası. Özgüven sorunu da olabilir. Bir de Volkan Şen renk getirir bu takıma, kesin denenmeli.
Bir kere ben o adamı Türk olarak kabul edemiyorum bir türlü, Türk milli takımında oynayacak kendi Türk çocuklarımız varken devşirme oyuncular milli takımda oynamamalı. Ben kendi adıma sahada Türk bayrağı için oynayacak adamlar istiyorum.

Volkan Şen'e ise kesinlikle katılmıyorum, bizim maçta gördüğüm kadarıyla çok yetenekli ama çok karaktersiz bir insan maalesef. Ayrıca söylemeyi unutmuşum bu Balta'ya nasıl sabrediyorlar anlamıyorum koy Deli İbo'yu oraya maça heyecan gelsin :D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
O değil de maçlarda öyle anlarda öyle yerlerde şak diye sağdan soldan alttan reklam çıkar da ekranı daraltırlar ya ha işte onu düşünen beyne ben!!!

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Bir kere ben o adamı Türk olarak kabul edemiyorum bir türlü, Türk milli takımında oynayacak kendi Türk çocuklarımız varken devşirme oyuncular milli takımda oynamamalı. Ben kendi adıma sahada Türk bayrağı için oynayacak adamlar istiyorum.

Volkan Şen'e ise kesinlikle katılmıyorum, bizim maçta gördüğüm kadarıyla çok yetenekli ama çok karaktersiz bir insan maalesef. Ayrıca söylemeyi unutmuşum bu Balta'ya nasıl sabrediyorlar anlamıyorum koy Deli İbo'yu oraya maça heyecan gelsin :D

Öyle deme kolay değildir eminim başka bir millettin milli takımında için ezile ezile oynamak. Brezilya ile maç yapsak, mecburen onlara karşı oynayacak adam. :) Ayrıca o da solda Balta'yla değil, Robinho'yla oynamayı deliler gibi istiyordur ama kısmet tabi bu işler. :tongue: Volkan Şen'in karakterini napcan anlamadım bro topunu oynasın yeter. :D Deli İbo'muz için ölümüne katılıyorum. Q7'den trivelayı kapsın, şov yapacak milli takımda. :mrgreen: