Yardım Kazada Aracın Pert Olma Durumu

Bu konuyu okuyanlar

askarr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herkese iyi akşamlar. Birşey danışacaktım. 15 gün önce Konya yolunda hava muhalefeti sebebi ile tek taraflı kaza yaptım. Aracımın kaskosu vardı. Sigorta şirketi ile konuşarak istediğim şehire anlaşmalı bir firmaya çekici ile götürdük. Araç 15 gündür anlaşmalı oldukları tamircide, dün gittim arabanın durumunu öğrenmek için parçaları sipariş ettiklerini onarım için parçaların gelmesini beklediklerini söylediler ayrıca şuanki sipariş ettikleri parçalarla 31 bini aştığını ve daha sipariş verecekleri parçalar olduğunu, bu nedenle onarım ücreti aracın piyasa değerinin %30’unu geçtiği için perte çıkabileceğini söylediler. Expertizi aradım bugün ön raporu yarın göndereceğini perte çıkması durumunda araca bir fiyat biçmemizi ve yarın kendisine iletmemi istedi. Fakat şöyle bir durum var arababım yürüyen aksamında, motorunda hiçbir sıkıntı yok sadece tampon komple gitti ön sol far kırıldı, klima radyatörleri ezildi. Nasıl, neye göre fiyat biçmeliyim ne yapmalıyım bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Aracımın markası Peugeot 308/2009 model.