Kaza yaptım benim aracın hali ve bana vuranın hali...

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Arkadan benim araca bir yarım otobüs vurdu benim çok sağlam bildiğim aracım bakın ne hale geldi

Bu benim araç

4906.jpg

Buda benim araca arkadan vuran araç

4918.jpg

Sanırım fark çok bariz ortada ben aracımı sağlam biliyordum ve buna güvenerekten hızlı kullanıyordum demek değilmiş benim aracın aynı marka aracı olan arkadaşlar dikkat derim.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hocam geçmiş olsun. Şimdiki arabaları hiçbiri özellikle sağlam değil. Güvenlik amacıyla bu yapılıyor. Amaç sürücüye birşey olacağına arabaya olsun. Önden darbe alsaydın motor bile inebilirdi. Sürücülerin en büyük yanılgısı bu. Onun için yavaş kullanma ve kasko şart.

Cana geleceğine mala gelsin. Kasko yada sigorta öder. Sadece belli bir süre arabandan uzak kalacaksın

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Geçmiş olsun.

Araç ne olursa olsun araca güvenerek hızlı kullanmak bence yanlış bir davranış...

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Cana Geleceğine Mala Gelsin. Çok Geçmiş olsun.
Toyotoda bu hale geldiyse bizim dobloya ne olr bilmiyorum. :)

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
büyük geçmiş olsun hocam, aman dikkat kul yapısı bunlar sonuçta..

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Çok sağolun arkadaşlar evet haklısınız araca güvenip hızlı kullanmamak lazım bunu pratiklede öğrenmiş olduk asıl önemli olan bu kazaya sebebiyet veren kaçtı gitti ve ona karşı hiçbir hukuki hakkımız yokmuş trafik öyle dedi.Düşünsenize bir aracı sollayacaksınız arkadan öndeki aracın bağaj kısmına kadar yanaşmışsınız o sağ şeritte siz haliyle sol şerittesiniz ve onu geçmek üzeresiniz ve beyim hiç dikiz aynasına bakma zahmetinde bulunmadan direk sağa sinyalini versin ve sizin önünüze aracı kırsın işte önümdeki araç benim önümü kesince mecburen frene yüklendim arkamda beni yarım metre mesafe ile takip eden yarım otobüste bizi bu hale koydu işte o diğeri hiç durma zahmetinde bulunmadan çekti gitti.Elhamdulillah araçta yaralı kimse yok.Ama aracım yaklaşık bir yirmi gün olmayacak sağlık olsun olan mala olsun.Kasko vardı zaten araba sanayide şu an :)

h2ocukluegg

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun, komiğime gitti araçların durumları. Birinin arkanın yarısı gitmiş birinde bi çatlak.. :)

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Arka bagaj kapağı ve stop lamba çevresi düzeltilip boyanır. Arka tampon, Stop lambası ve arka cam yenilenir. Bir haftadan fazla zaman alır herhalde.

Benzer bir kaza benim başıma geldi. Araba park halindeyken arkadan vurdular. Yani kaza için sürate gerek yok.

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun.. Madem hızlı gidiyorlar çevresindekilere dikkat etmeliler.. Bende bazen hızlı gidiyorum ama normalden daha dikkatli davranıyorum gerçekten.. Ne kendime ne de başkasına zarar vermemek için hep tedbirli davranıyorum...

Not: Dikkat ettim isuzuların yeni minibüsleri o kadar sağlammıymış :) . Minibüste çatlak harici birşey yok.. İlginç geldi

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Su yorumunu aynen aliyorum ve buna göre yorum yapicam anlayisina siginarak..
Sanırım fark çok bariz ortada ben aracımı sağlam biliyordum ve buna güvenerekten hızlı kullanıyordum demek değilmiş benim aracın aynı marka aracı olan arkadaşlar dikkat derim.

Araciniz ne olursa olsun lutfen hiz yapmayin hizin sonu felakettir..Ayrica guvenlik diyorsunuz ben burda en kral porcsheyi gordum kagit gibi ortadan ikiye ayrildi...
Daha bir cok cok ama cok iyi markalarin araclarinida gördüm bu hale gelen lutfen hiz yapmayin söförlügünüze ne kadar ama ne kadar cok güvenirseniz güvenin Ailenizi düsünerek yola cikin
buna paralel diger insanlarin ailelerinide dusunun onlari uzmek istemezsiniz her halde... ACI HABERINIZLE...
Büyük gecmis olsun lutfen dikkat edelim trafik kurallarina ve isaretlerine...Olan mala olmus diyelim...

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Su yorumunu aynen aliyorum ve buna göre yorum yapicam anlayisina siginarak..
Ailenizi düsünerek yola cikin
buna paralel diger insanlarin ailelerinide dusunun onlari uzmek istemezsiniz her halde... ACI HABERINIZLE...
Büyük gecmis olsun lutfen dikkat edelim trafik kurallarina ve isaretlerine...Olan mala olmus diyelim...

çok çok ama haklısınız doğru söze ne denir çok teşekkürler

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Geçmiş Olsun ..

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

Cana Geleceğine Mala Gelsin. Önemli Olan Dikkatli Kullanmak Trafik Kurallarına Uymayan cok şöför var malesef ama yapcak bişi Yok Geçmiş Olsun..

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Büyük geçmiş olsun ... ALLAH beterinden saklasın, Otobüste varmış sürat demekkii..

Aline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
geçmiş olsun. ama senin de hatan var arabaya güvenerek hızlı gidilmemeli.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
geçmiş olsun. ama senin de hatan var arabaya güvenerek hızlı gidilmemeli.
hızlı gitse o kaza olmazdı :D

5 yıldır kulandığım aynı arabayı geçen hafta sattım, alan senmisin yoksa? haşat etmişsin arabayı :) geçmiş olsun...

mukerrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş geçmiş olsun... Benim tavsiyem Volvo al... Bu konuda yeterli olduğunu düşünüyorum. trafikte durmuş halde iken ayağım debriyajdan kaydı. Clio ile Albea'ya çarptım. Benim aracımda birşey yoktu, ki Clio'nun kalitesi bellidir, Albea'nın bağajı kapanmaz hale geldi ve tüpü içeride sıkıştıracak kadar tampon kısmı (iç metal dahil) yamuldu. O gün dedim ki eğer bir gün araba alırsam iyi araba alıcam, yoksa almayacağım. Volvo, BMW, Honda, Mercedes gibi araçlarda 4 mm sac var, diğerlerinde ise bu 1 mm'e kadar düşüyor. Fark ortada... Can güvenliği için: Eski olsa da kaliteli araba...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Geçmiş olsun... Resimleri göremedim... Gerçekten çok dikkatli olmak lazım hatta dikkatte yetmez Allah korusun...

Sayfayı yeniden yükleyince resimler geldi... Off off

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
geçmiş olsun, allah beterinden saklasın

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Kardeş geçmiş olsun... Benim tavsiyem Volvo al... Bu konuda yeterli olduğunu düşünüyorum. trafikte durmuş halde iken ayağım debriyajdan kaydı. Clio ile Albea'ya çarptım. Benim aracımda birşey yoktu, ki Clio'nun kalitesi bellidir, Albea'nın bağajı kapanmaz hale geldi ve tüpü içeride sıkıştıracak kadar tampon kısmı (iç metal dahil) yamuldu. O gün dedim ki eğer bir gün araba alırsam iyi araba alıcam, yoksa almayacağım. Volvo, BMW, Honda, Mercedes gibi araçlarda 4 mm sac var, diğerlerinde ise bu 1 mm'e kadar düşüyor. Fark ortada... Can güvenliği için: Eski olsa da kaliteli araba...

arkadan çarpan araçlarda genelde hasar az olur. gözlerimle şahit oldum. şahin, mercedes kompresor'e arkadan çarptı, şahinin sadece farı kırıldı. ama mercedesin arka tampun haşat oldu, hatta bagaja kadar içeri çöktü. şahinin şoförü çocuk ağlıyordu, keşke benim araba haşat olsaydı diye :)

mardecity

Asistan
Reaksiyon puanı
0
büyük geçmiş olsun. Allah beterinden sakınsın hepimizi....

Aline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadan çarpan araçlarda genelde hasar az olur. gözlerimle şahit oldum. şahin, mercedes kompresor'e arkadan çarptı, şahinin sadece farı kırıldı. ama mercedesin arka tampun haşat oldu, hatta bagaja kadar içeri çöktü. şahinin şoförü çocuk ağlıyordu, keşke benim araba haşat olsaydı diye :)

valla bizde eski bir Uno vardı. birgün Ford arkadan çarptı durduk yere bizim arabada çizik yoktu ama çarpan arabayı görmek istemezsin :)

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Eskiden araçların şasi ve kaportası günlük dilde "çok sağlam" (rijit: eğilmez, bükülmez) yapılırdı. Taşıta birşey olmaz dı lakin o çarpışma enerjisi bir şekilde reaksiyona sebep olmalıydı. Oluyordu da, sürücülerin çoğu bu sebepten dolayı iç kanamadan ölüyorlardı. Çünkü çarpışma enerjisi sürücü ve diğer aksamlar üzerinden atılmaya çalışılıyordu. Gelelim şimdiki araçlara, güvenlik açısından motor iner, direksiyon katlanır, kimi araçlardaki yan çelik barlar vasıtasıyla bu enerjiler atılır. Keza kaporta da çok çabuk eğilip bükülür bunlar normaldir. Cana geleceğine mala gelsin mantığıyla yapılmışlardır. Kaskonuz varsa sizinkini karşılar, belli bir miktar zararı yine aynı şekilde karşı tarafın zorunlu trafik sigortası karşılar. Tabi bu haksız olup olmamanıza bağlıdır. Haklı iseniz karşı tarafın sigortası belli bir miktar sizin yerinize öder.Haksız iseniz de kaskonuz var ise aracınızın zararını kaskonuz öder.

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Geçmiş olsun kardeşim Allah korumuş. Trafikte öyle insanlar var ki bunların ehliyetlerini komple almak gerek. Bende Audi A3 vardı çok büyük bir kaza atlatmıştım zamanında bir bayan sürücü sinyal vermeden ve dikizden bakmadan direkt önüme kırdı bende vurmamak için ona bariye kırdım direksiyonu 3 takla attım ölümden döndüm emniyet kemeri sayesinde. Aracın kaza yapmış resimlerini gören arkadaşlar verilmiş büyük bir sadakan var dediler, araç hummer olsa bile asla güvenmeyeceksin.

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Hocam geçmiş olsun. Sizin aracın resmi görünmüyor yalnız bende?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Fotoyu göremeyenler başka tarayıcı denesin opera yerine ie9 açtı.
Geçmiş olsun.

Sağlam araç isteyenler tofaş ve bmwyi hatta x6sını çarpıştırsın, sonucu çoğu kişi tahmin ediyodur ama x6nın halini gören kesin sağlam değil sanar. Sağlam ve güvenilir kelimelerini nedense karıştırıyolar.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
vurulan arabalar genellikle daha fazla hasar alıyolar.kullandığın markada sağlam sayılır.ama arabaya güvenip hız yapma sen yinede.ucuz atlatılmış.geçmiş olsun :)

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
teneke değilmi ne kadar güvenilir olabilir ki ? betonlar paramparça olurken yanan tutuşan eğilen bükülen tenekeye ne diye güvenesiniz ...
___Siz aracın güvenilirliğini değil kendi güvenliğinizi düşünün . Tedbiri elden bırakmamak gerek . . .

Kazasız belasız sürüşler :)