Kaynak kodlarını gizleme / şifreleme

Bu konuyu okuyanlar

#Mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, adım Mustafa. C# ile MySQL tabanlı bir app Store programı yazdım. Sorun şu ki program lisanslı bir program.

En önemli konu .net reflector veya smart assembly ile kodları "şifrelememe" rağmen kaynak kodları ve MySql server host,id ve password gibi çok ciddi ve verileri görebiliyorum. Bu da program için lisansı geçtim crack'lendiği anda bütün MySQL server crackleyen kişinin eline geçecek.

Yazdığım programı kaynak kodlarını tam anlamıyla veya en güçlü şekilde nasıl gizleyebilirim / şifreleyebilirim? Eğer Sadece MySQL kısmında gizleme şifreleme varsa lütfen nasıl yapıldığını bana gösterebilir misiniz?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Merhaba arkadaşlar, adım Mustafa. C# ile MySQL tabanlı bir app Store programı yazdım. Sorun şu ki program lisanslı bir program.

En önemli konu .net reflector veya smart assembly ile kodları "şifrelememe" rağmen kaynak kodları ve MySql server host,id ve password gibi çok ciddi ve verileri görebiliyorum. Bu da program için lisansı geçtim crack'lendiği anda bütün MySQL server crackleyen kişinin eline geçecek.

Yazdığım programı kaynak kodlarını tam anlamıyla veya en güçlü şekilde nasıl gizleyebilirim / şifreleyebilirim? Eğer Sadece MySQL kısmında gizleme şifreleme varsa lütfen nasıl yapıldığını bana gösterebilir misiniz?
şunu söyleyeyim, ne yaparsan yap eninde sonunda açarlar, belki biraz fazla vakitlerini alır o kadar. İlla ki kimse kodumu göremesin diyorsan, IL'e değil de assembly'e compile edilen bir dilde yazacaksın. Embarcadero Delphi olur, VC++ olur mesela ama C# eninde sonunda, bir yerde çevrilmek zorunda.

#Mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında kodumu görebilirler. Herhangi bir illegal durum yok. Sadece MySql tarafında çok ciddi güvenlik problemi var. Sadece MySql server host id password'leri nasıl gizlerim veya gizleyebilir miyim bilmiyorum. C# 'dan da c++ 'a geçirmek demek bütün kodlarla tek tek uğraşıp değiştirmek demek. O da benim çok zamanımı alır. Eğer bir çözüm bulamazsam en son çare olarak c++'a geçireceğim.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Aslında kodumu görebilirler. Herhangi bir illegal durum yok. Sadece MySql tarafında çok ciddi güvenlik problemi var. Sadece MySql server host id password'leri nasıl gizlerim veya gizleyebilir miyim bilmiyorum. C# 'dan da c++ 'a geçirmek demek bütün kodlarla tek tek uğraşıp değiştirmek demek. O da benim çok zamanımı alır. Eğer bir çözüm bulamazsam en son çare olarak c++'a geçireceğim.
Kendin bir algortma yapar/bulursun veritabanını sifrelersin

Unmanaged yaz

Son düzenleme:

#Mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef C++ ile yazılan programların kodlarını da görebiliyorum. Şifreleme şart oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendin bir algortma yapar/bulursun veritabanını sifrelersin

Unmanaged yaz
Nasıl bir algoritma bir referans ile örnek verebilir misiniz?

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Maalesef C++ ile yazılan programların kodlarını da görebiliyorum. Şifreleme şart oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl bir algoritma bir referans ile örnek verebilir misiniz?
Paketlenmiş bir programın kaynak kodunu nasıl görüyorsun acaba

D4rkBluee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
programı smart assenbly ile şifreleyebilirsin ama mysql bilmiyorum