Kayıt defteri kayıtları silinmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Kıymetli dostlar.32 bit windows 7 kullanıyorum.Bu işin üstadı olarak bilinen Your uninstaller,Revo uninstaller ve de Uniblue Powersuite gibi yazılımlarla bir programı siliyorum ve bir müddet sonra programı tekrar kurduğumda daha önce ayarladığım özellikleriyle aynen kuruluyor.Bu da benim aklıma programın bilgisayardan tamamen kaldırılmadığını getiriyor.Yanılıyor muyum.Şayet bu doğru ise, deneyip kayıt defterini tamamen silen bir program öneriniz var mı?Şimdiden teşekkürler.

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bazi programlari kaldirirken 2 secenek sunar size tam kaldirma bir de ayarlarinizi koruyarak kaldirma(ismi bu sekilde degil tabi) seklinde.Eger siz tam kaldirmayi secmezseniz program silinir lakin ayarlariniz saklanir.Programi tekrar kurdugunuzda ayni ayarlarla gelir.Ornegin Firefox.Tarayiciyi kaldirirken size kisisel verileri ve ozellestirmelerimi kaldir secenegi sunar.Bunu secmezseniz yine firefox kaldirilir lakin ayarlariniz kaldirilmadigindan firefoxu tekrar kurdugunuzda eski ayarlariniz ile kullanirsiniz.Programlari kaldirirken programin sundugu kaldirma seceneklerine dikkat etmeniz halinde ek bir programa ihtiyaciniz olmayacaktir.

opeth.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çoğu program ayarlarını AppData klasörü içerisinde saklar, ordaki dosyaları silmediğinizden dolayı olabilir mi acaba?

h2oxygen1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kullanıcı denetimin regedit ayarlarına ulaşmanı engelleyebilir.. kayıtlar o oturumda silinir ama bir süre sonra yada ilk resetten sonra kayıtlar geri yerine konu ( sistem koruması ) kullanıcı denetimini kapamayı dene

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar kendi sorumun cevabını kendim buldum.Bazı arkadaşlar yararlanabilirler diye söylüyorum.Önce programı Revo uninstaller ile siliyoruz,sonra bilgisayarı kapatıp açıyoruz,Winaso Registry Optimizer ile temizliyoruz.En son Crap Cleaner ile temizliyoruz ve tüm bunlardan sonra Crap Cleanerın son versiyonundaki sürücü temizleme bölümünde boş alanı temizle seçeneğiyle temizliyoruz.Biraz uzun oldu ama inanın tam çözüm sağladı.Hoşçakalın.