Katarlı Gençlere Sınavsız Tıp Eğitimi

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745

Demek kimse boş yere swap hatlarını genişletmiyor...

Reaksiyon puanı
1,768
Bize o kadar kargo uçağı verdiler üstüne bide uçak masraflarını karşıladılar bi karşılığı olacaktı dimi :)
Eğer bu onun karşılığıysa az olmuş 10milyar dolarlık uçak verdiler karşılık olarak alt tarafı eğitim için birilerini mi gönderecekler :|

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
10 milyar dolar abartı olmuş biraz tabii :)

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Kendi ülkemizde mülteci gibi yaşıyoruz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Ağanın hatırı kırılmaz(mış!)

Olsun o kadar(cık) be abicim...
Takmayın bu kadar,
Demi ama! :D

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,158
Bize o kadar kargo uçağı verdiler üstüne bide uçak masraflarını karşıladılar bi karşılığı olacaktı dimi :)
Eğer bu onun karşılığıysa az olmuş 10milyar dolarlık uçak verdiler karşılık olarak alt tarafı eğitim için birilerini mi gönderecekler :|
Bizde onları darbeden kurtardık, bir karşılığı olacaktı, değil mi? :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sonra ülkede muhalefet SIĞ deyince kızıyorlar...

Abicim bu kadar da YALAN - DOLAN- ALGI olmaz ya. Hep aynı gazeteler hep aynı tarz kasıtlı olarak eksik bilgi verme veya çarpıtma yalan dolan üstünden siyaset yapma.

Haberin orjinali şu buraya atayım.

Resmi gazetede yayınlanmış resmi gazeteyide atam.

Ayrıntılara bakın inceleyin Sözcüde yazan haber iler konu içeriğinin hiç alakası bile yok neredeyse... Sosyal medyada köpürtülende yarın siz sınava gideceksiniz elin arabı bedavadan üniversite okuyor algısı yapılıyor sadece.
Katarın Nufusu ortada üstüne refah seviyesi ortada İlk 3 içinde kişi başına gelir olarak. Elin Katar'lısı merat etmeyin üniversite okuyacak olsa Türkiye'ye gelmez. Üstüne zaten her üniversitede yabancı öğrenci için bir kota vardır kontenjan vardır. Her 100 kişi için atıyorum 5 kişi 10 kişidir oda. Oraya İngilizde başvurabilir Fransızda Katarlıda Suriyelide üniversite alabilir yabancı öğrenciyi isteğine göre. Ama burada ki muhabbet askeri öğrenciler ile ilgili karşılıklı anlaşma.

Ama burada konu Askeri işbirliği ve askeri eğitim.

Son düzenleme:

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
2.4 milyon kişi içinden ilk 20bin değilde 35 binde olduğu için tıp okuyamayan adamada olsun o kadar tabi...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katarlı Askeri Öğrencilerle alakalı bu. Ne kadar algı yapmaya çalışıyorsunuz ya. MSB ile Katar Savunma Bakanlığı arasında imzalandı.
Katarlı Askeri Öğrenciler hayalet mi kontenjanda yer tutmuyor mu?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Katarlı Askeri Öğrenciler hayalet mi kontenjanda yer tutmuyor mu?

Yabancı öğrenci KONTENJANI AYRI ZATEN... Senin benim kontenjanımdan çalamaz merak etme. Ne olur yabancı öğrenciler arasında öncelik kazanırsa elin Amerikalısınız İngilizinin Fransızının flan önüne geçer anca.

Üniversite okumadınız mı siz sistem nasıl çalışıyor bilmeniz lazım.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Askeri öğrenciler de ösys sınavına girerek tıp fakültesi kazanıp doktor olabiliyorlar Türkiye'de.
Ya da doktor yedek subaylık yaparken askerde kalırsa askeri doktor oluyor.
Askeri lise sonrası üniversite sınavı kazanarak harp okuluna gitmeyip sivil üniversite okuyarak da askeri görev ifa edenler var.

YANİ: bizim subay adayı öğrencilerimiz de en azından benim zamanımda sınava girerek hak kazanıyorlardı.

Terbiyemde bir sıkıntı yok. Sen yalan habere inanıp saçma bir yorum yapmışsın bende anlayacağın dilden yazdım.

Tekrar söylüyorum, SDN Forum gibi büyük bir yere haberlerin içeriğini okuyamayan birisi Yönetici olmamalı. Forum kalitesi düşüyor. @Creative en yetkili sizdiniz sanırım keşke sizde ekibinize bu konuda uyarıda bulunsanız.
Kardeşim sen önce bir tarzına bak lütfen. Türkiye'de de askeri öğrenciler üviversite sınavına giriyorlar eğer harp okuluna gitmeyi tercih etmezler ise....

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Askeri öğrenciler de ösys sınavına girerek tıp fakültesi kazanıp doktor olabiliyorlar Türkiye'de.
Ya da doktor yedek subaylık yaparken askerde kalırsa askeri doktor oluyor.
Askeri lise sonrası üniversite sınavı kazanarak harp okuluna gitmeyip sivil üniversite okuyarak da askeri görev ifa edenler var.

YANİ: bizim subay adayı öğrencilerimiz de en azından benim zamanımda sınava girerek hak kazanıyorlardı.

Kardeşim sen önce bir tarzına bak lütfen. Türkiye'de de askeri öğrenciler üviversite sınavına giriyorlar eğer harp okuluna gitmeyi tercih etmezler ise....
Subay-Astsubay olmak için halen daha MSÜ+YKS girip mülakatları geçmen gerekiyor.

Gelecek yabancı öğrenciler ayrı kontenjanla geliyor yabancı kontenjanı denir bilmem bilir misiniz. Yani yine aynı sayıda Türk öğrenci alınacak kontenjan düşmeyecek. Birde bilir kişi gibi konuşmuşsunuz ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Subay-Astsubay olmak için halen daha MSÜ+YKS girip mülakatları geçmen gerekiyor.

Gelecek yabancı öğrenciler ayrı kontenjanla geliyor yabancı kontenjanı denir bilmem bilir misiniz. Yani yine aynı sayıda Türk öğrenci alınacak kontenjan düşmeyecek. Birde bilir kişi gibi konuşmuşsunuz ?
Güzel kardeşim eski dönemden bahsettim ben sana. Askeri liselerin olduğu dönemden bu bir.
İkincisi sen bu ülkenin kaynaklarını gidip Katara hizmet edecek adamlar için kullanıyorsun bu da
iki. Askeri öğrenci olup olmaması da durumu değiştirmiyor. Katar ile de hangi gün bozuşacağımızı bir Allah sonra da RTE bilir.

Kontenjanın düşmemesi de önemli değil. 100 kişiye eğitim verirken şimdi 100 kişi artı gelecek katarlı kadar kişiye eğitim vereceksiniz.

Sizler muhakkak ki her şeyin de en doğrusunu bilenlersiniz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Her zaman ki gibi bizim ülkede SÖZDE muhalif insanlar sap saman ne varsa karıştırıp konuları araştırmadan bilmeden çarpıtıp haklı çıkmaya çalışıyorlar.

Şimdi olayın başta özü ney ASKERİ İŞBİRLİĞİ ve SAĞLIK alanında anlaşma. Tabi Sözcü konuyu çarpıtıyor o ayrı benim attığım kaynağa bakarsanız göreceksiniz.

Bizim Katar'da Askeri üssümüz var. Katarlar ile askeri işbirliklerimiz var üstüne katar bizim ülkede Tank Palet fabrikasına veya bazı askeri tesislere Mali destek sağlıyor. ( Yatırım yaptı Kar oranına ortak ve ortak üretim yapıyoruz. ) Dosluk anlamında işbirliklerimizde var. Amerikan Ambargosu zamanı 15 Milyar Doların üstüne yatırım yaptılar Türkiye'ye. Yakın zamandada kargo uçakları ve bazı savaş uçaklarını Türkiye'nin ortak kullanımına sundu Katar.

Bizim ülkede ortak çalıştığımız için iki ülke arasında anlaşma imzalıyor bizim ülkeden oraya eğitim için öğrenci gidecek oradan buraya gelecek. İki taraf içinde sınavsız. Kendi içlerinde yabancı öğrenci kontenjanından. Bu öğrenciler iki taraf içinde belli bir eğitime ve donanıma sahip insanlar sonuçta askeri eğitim almış askeri rütbesi olacak insanlar bu kişiler.
Sana bana bir zarar olmaz bunların ama sizin derdiniz başka. Konu Katar olunca ARAP bir ülke olunca eliniz ayağınız dolanıyor ne sallasak diye... Diğer forumlara sosyal medyaya flan bakın hep aynı tarz bir ALGI yapmaya çalışan arkadaşları göreceksiniz. Siz çalışın didinin ama üniversiteye Araplar gidecek algısı yapıyorlar. Oysaki normal Türk vatandaşına kondenjan belli puanlar belli sıralama gelli bir zararı yok ama bilmeden konuşmak çok moda ülkemizde.

Son düzenleme:

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Bide bu karşılıklı bir anlaşmaymış anladığım kadarıyla

Niye bunu tartışıyoruz ki
Arkadaşlar anlamak istemiyor. Burda tartışma çıkartanlar resmi gazete veya MSB açıklaması okusa yorumlarını siler. Adam gelmiş yıllar öncesini anlatıyor.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Bide bu karşılıklı bir anlaşmaymış anladığım kadarıyla

Niye bunu tartışıyoruz ki
Hocam Katar'da kim tıp eğitimi almaya gider Allahaşkına. Anlaşmalar zaten karşılıklı olur. Mesela sen ona tıp eğitimi, kanal istanbul çevresinde arazi filan verirsin o da sana swap kanalı açar mesela. <--- örnek sadece..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam Katar'da kim tıp eğitimi almaya gider Allahaşkına. Anlaşmalar zaten karşılıklı olur. Mesela sen ona tıp eğitimi, kanal istanbul çevresinde arazi filan verirsin o da sana swap kanalı açar mesela. <--- örnek sadece..

Derdin tasan bu mu gerçekten :) Katar'da kim tıp okur mu ! Sen okumazsan okuma okuyan illaha çıkar.

Sen Katar'ı fakir geri kalmış cahil bir arap ülkesi flan sanıyon galiba ! Adamlar dünyanın en zengin ülkelerinden üniversitelerinde imkanlar uçuk seviyede ve maddi olarak her türlü imkanı ve hocayı bulabiliyorlar.

Azcık araştırsan Katar Devlet Üniversitesi dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 350-400 içinde. Bizim Türkiye'deki en iyi üniversite ilk 500 e bile zar zor giremiyor :D Ama gözün o kadar kapalı ki tamamen ideolijik ve muhaliflik üstüne bakıyon olaya...

Attığın haberin yalan olduğu çıktı ortaya konuyu Kanal istanbul üstünden başka yerlere çekmeye çalışıyon bu arada.

Reaksiyon puanı
1,768
Katarda yaşamak isteyen gider hazır eğitimini alır kafa rahat :D
Şaka bi yana bu arazi verme meselesi ne ya eğer ozel arazilerden bahsediyorsak isteyen alır satar onunla devletin alakası yok hazine arazisinden bahsediyorsak o da bi bakıma aynı şekil. Bildiğim kadarıyla kullanılmayan devlet arazilerini isteyen satın alabiliyor
Ucuza mı vermişiz arazileri

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şaka bi yana bu arazi verme meselesi ne ya eğer ozel arazilerden bahsediyorsak isteyen alır satar onunla devletin alakası yok hazine arazisinden bahsediyorsak o da bi bakıma aynı şekil. Bildiğim kadarıyla kullanılmayan devlet arazilerini isteyen satın alabiliyor
Ucuza mı vermişiz arazileri

O konuda hep bir ALGI ve çarpıtma ne yazık ki.

Bizim ülkede herkes evini arabasını tarlasını her istediğine satabilir. ( Bu Amerikalı İngiliz Fransız olunca muhalefette çıt yok ama bir arap ülkesi Katar'lı Suudi Arabistanlı flan alırsa bir curcuna başlıyor koşun ülkeyi araplara sattılar diye :D Gerçekten çok değişik bir muhalefetimiz var.

Mesela geçen senelerde Borsa İstanbul'un bir kısmı Alman bir firmaya satılmıştı heralde. Muhalefetten tek bir ÇIT ÇIKMADI. Aynı hisse sonra gene Borsa İstanbul'a devir edilip neredeyse 2-3 katına KATAR'a satıldı muhalefet birden ayaklandı koşun ülkeyi araplara satıyorlar diye :( Ne yazık ki muhalefet içinde Arap dedimi Müslüman dedimi alerjisi başlayan tipler var ve bu hikaye hep tutuyor. İran oluyoz şeriat geliyor arapları yerleştiriyorlar buraya dedimi tamam bazılarına.

2. konu ise SATTILAR MESELESİ. Türkiye'de kanuna göre devlet hiç bir şeyini kolay kolay satamaz. Ancak ne yapar özelleştirir veya belli bir süreliğine kiralar. Ama muhalefet bunu nasıl lanse ediyor koşun ülkeyi sattılar diye. Özelleştirirken 24 yıllığına özelleştirilir arsa kiralanıyorsa max 29 yıl diye biliyom ben o kadar süreliğine kiralanabilir.

Kanal İstanbul çevresinde Ahmet Emmi Mehmet amca Hasan dayının tarlası var diyelim. Bu adamlara Alman 1 milyon dolar teklif etti Fransız 1.5 milyon $ Amerikalı 2 Milyon Dolar Katarlıda para bol 3 Milyon $ teklif etti diyelim bu tarlayı Almana Fransıza Amerikalıya satsa hiç bir sorun yok muhalefet için. Ama daha fazla para veren Katar'lı bir ARAP alırsa kıyamet kopuyor. Tarla sahibi ister satar ister satmaz bizene sanki zorla elinden almışlar adamı dolandırmışlar gibi bir ALGI yapıyorlar.

Gerçekten bu SIĞ muhalefet ile işimiz var. Alan rahatsız değil satan rahatsız değil ama başkasına dert oluyor bazı şeyler.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Memlekette erişim yasağı getirilen haberlerden olduğu için burada yazmayacağım. Ancak Kanal İstanbul arazileri ile ilgili araştırma yaparsanız internette görebilirsiniz bir yerlerde gene de..

Devlet veya özel kişiye ait olması konusunda ise eğer bu güzergahı önceden bilip de ucuzdan arazi almışlarsa gene sıkıntı olur. <--- Örneğin Gazi Erçelin devalüasyon olacağını bilip de dolar alması gibi bu da. Eğer, herhangi biri bu güzergahları eşlerine dostlarına vs vs vs söyleyip de oradan arazi aldırmışlarsa...

Ama Türkiye'de böyle şeyler asla olmaz tabii...

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Yabancı öğrenci KONTENJANI AYRI ZATEN... Senin benim kontenjanımdan çalamaz merak etme. Ne olur yabancı öğrenciler arasında öncelik kazanırsa elin Amerikalısınız İngilizinin Fransızının flan önüne geçer anca.

Üniversite okumadınız mı siz sistem nasıl çalışıyor bilmeniz lazım.
Askeri üniversitelerin yabancı öğrenci kontenjanı olmaz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Memlekette erişim yasağı getirilen haberlerden olduğu için burada yazmayacağım. Ancak Kanal İstanbul arazileri ile ilgili araştırma yaparsanız internette görebilirsiniz bir yerlerde gene de..

Devlet veya özel kişiye ait olması konusunda ise eğer bu güzergahı önceden bilip de ucuzdan arazi almışlarsa gene sıkıntı olur. <--- Örneğin Gazi Erçelin devalüasyon olacağını bilip de dolar alması gibi bu da. Eğer, herhangi biri bu güzergahları eşlerine dostlarına vs vs vs söyleyip de oradan arazi aldırmışlarsa...

Ama Türkiye'de böyle şeyler asla olmaz tabii...

Bu söylediklerin hep bir bilinmez işte kesin böyle olmuştura getiriyorsun. Ayrıca orada arsa alanlar hep risk içinde trilyonlar verdikleri arsa değerlenmeyede bilir İmara açılmayada bilir. Normal bir vatandaş bile az çok kanal İstanbul nereden geçecek tahmin edebilir. Taa 1990 lı yılarda bile düşünülmüş Kanal yapsak mı diye.

Ayrıca proje 2011 yılında mı gündeme gelmişti 10 sene geçmiş. Arazisini kimseye zorla sattırmıyorlar. Parayı beğenmeyen varsa SATMASIN veya ben ARAPLARA satmam diyende gitsin yarı fiyatına Amerikalıya satsın BANANE YANİ... O bölgede arazilerin çoğu devlet arasızı yüzde 80 nin üzerinde olduğu söyleniyor zaten.

Not: Türkiye'de Muhalefetin özeti :(

1624624046697.png

Konu hakkında bütün ayrıntılar şu haberde var...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Açıklamayı yapan da Fahrettin Altun :)

Askeri üniversite dediğiniz Harp Okulları idi onu da MSB Üniversitesi yaptılar. Oralarda tabiki askeri öğrenci değişimleri olabilir. Onda hiç bir sakınca yok. Ama T.C vatandaşlarının sınav ile girdiği sivil üniversitelerde sınavsız öğrenci alınması kabul edilebilir değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Onda hiç bir sakınca yok. Ama T.C vatandaşlarının sınav ile girdiği sivil üniversitelerde sınavsız öğrenci alınması kabul edilebilir değil.

Öyle bir şey olduğunu söyleyen devlet yetkilisi var mı ! Katarlılar sınırsız sayıda istediği üniversiteye istediği şekilde girecek gibi bir bilgi mi aldınız ? Karşılıklı kontenjan var anlaşma var. Ve bu anlaşma Askeri yetkililer arasında olmuş. Sen ne sanıyon atıyorum Boğaziçine sınav ile 100 kişi alıyorlarsa Katarlı 99 kişi başvurursa onların hepsini sorgusuz sınavsız alacaklar hiç Türk almayacaklar flan mı ! O kadar da değilsindir heralde.

Bu dediğin yalanı uyduran sadece MUHALEFET ve onun basın organları... Baksana senin attığın başlık bile başlı başına skandal.

Resmi gazetede yayınlanan bilgiye göre protokolü imzalayanlar bile asker..

1624626810730.png

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,174
Öyle bir şey olduğunu söyleyen devlet yetkilisi var mı ! Katarlılar sınırsız sayıda istediği üniversiteye istediği şekilde girecek gibi bir bilgi mi aldınız ? Karşılıklı kontenjan var anlaşma var. Ve bu anlaşma Askeri yetkililer arasında olmuş. Sen ne sanıyon atıyorum Boğaziçine sınav ile 100 kişi alıyorlarsa Katarlı 99 kişi başvurursa onların hepsini sorgusuz sınavsız alacaklar hiç Türk almayacaklar flan mı ! O kadar da değilsindir heralde.

Bu dediğin yalanı uyduran sadece MUHALEFET ve onun basın organları... Baksana senin attığın başlık bile başlı başına skandal.

Resmi gazetede yayınlanan bilgiye göre protokolü imzalayanlar bile asker..

Ekli dosyayı görüntüle 157152
Protokolde bunu diyor;

1624611255974-ekran-resmi-2021-06-25-11.png

bunun açıklaması nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...