Kaspersky'den hack açıklaması

spybot

Guru
Onursal Üye
Kaspersky Lab web sitesine yapılan hacker saldırısı ile ilgili resmi açıklama yaptı. İşte o açıklamaDün yayınladığımız haberimizde, Kaspersky'nin ABD sitesinin bir bölümünün, kısa süre için bir hacker tarafından ele geçirildiğinden bahsetmiş; güvenlik devinin bu sorunu çok kısa bir sürede çözdüğünü ve hiçbir müşteri bilgisinin hacker'ın eline geçmediğini bildirmiştik. Merkezi Moskova'da bulunan Kaspersky Lab da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

Kaspersky Lab'ın A.B.D. sitesine başarısız hacker saldırısı

Lider içerik güvenliği yönetim sistemleri geliştiricisi Kaspersky Lab, firmanın ABD'deki resmi web sitesi usa.kaspersky.com'u hedef alan bir ağ saldırısının önüne geçti. Hacker'ların web sitesinde bulunan erişimi kısıtlanmış bilgilere ulaşma çabaları başarısızlıkla sonuçlandı. Kasperky Lab tarafından yapılan açılamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin sitedeki kullanıcı verilerine eriştiklerine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Saldırı sonucunda usa.kaspersky.com web sitesinin bir bölümünde bulunan güvenlik açığı farkedilirken, firma personeli sorunun çok kısa bir süre içerisinde giderilmesini sağladı.

Açıklamada, usa.kaspersky.com sitesinde belirlenen güvenlik açığının firmanın resmi web sitesi www.kaspersky.com dahil olmak üzere Kaspersky Lab'ın internet üzerindeki diğer lokal sitelerini ise etkilemediği belirtildi.

Yapılan açıklamada, şirketin güvenlik uzmanlarının olayı incelemeye devam ettikleri bildirildi. Bununla birlikte gelecekte olabilecek benzer saldırılardan şirket kaynaklarının zarar görmemesi için Kaspersky Lab'in bütün resmi web sitelerinin yoğun bir güvenlik denetiminden geçirildiği ve bir seri teknik ve hukuki önlemin geliştirildiği ifade edildi.


http://www.chip.com.tr/konu/Kaspersky-den-hack-aciklamasi_10914.html
 

boikot

Asistan
Nod32 mi nod32 abartıldığı kadar iyi bir yazılım değil bu işin en iyi ruslar bilir herşeyin her yerin açığı vardır bunu unutmayın sonuçta bir saldırı olur her zaman ama önemli olan bu saldırının en az hasarla atlatılmasıdır.
 

HRNKC

Profesör
Antivirüse antivirüs demem Cıyak Cıyak ötmedikçe...

Forever Kaspersky Internet Security... Adamlar web sayfası değil antivirüs yazıyor... Karıştırmayın...
 

HRNKC

Profesör
2,5 yıldır kaspersky kullanıyorum ama hala şu ötmesine alışamadım her ötmesinde korkuyorum ya :D :D

:happy: Bu dertten sadece sen muzdarip değilsin modum... :D Kaç sefer yüreğim ağzıma geldi bir ben bilirim... Gerçi bu uyarı tonu değişebiliyormuş fakat böyle bir girişimde hiç bulunmadım... İşe heyecan katıyor :mrgreen:

Nod32 4 geliyor sert adımlarla bekleyin ...!

Nod kullandım bilirim... Şizofrenik bir yapısı var... İyi midir ? İyidir tabi... Essential diliyle yazılmış esaslı bir program fakat şuan için yeterli değil...
 
:happy: Bu dertten sadece sen muzdarip değilsin modum... :D Kaç sefer yüreğim ağzıma geldi bir ben bilirim... Gerçi bu uyarı tonu değişebiliyormuş fakat böyle bir girişimde hiç bulunmadım... İşe heyecan katıyor :mrgreen:

degiştirmesi kolay, ama bagımlılık yaptı korkmak degiştirmiyorum :D
 

spybot

Guru
Onursal Üye
:happy: Bu dertten sadece sen muzdarip değilsin modum... :D Kaç sefer yüreğim ağzıma geldi bir ben bilirim... Gerçi bu uyarı tonu değişebiliyormuş fakat böyle bir girişimde hiç bulunmadım... İşe heyecan katıyor :mrgreen:Nod kullandım bilirim... Şizofrenik bir yapısı var... İyi midir ? İyidir tabi... Essential diliyle yazılmış esaslı bir program fakat şuan için yeterli değil...


Essential dili ne oluyor acep....:mrgreen:
 

HapS

Profesör
bende onu merak ettim Essential nedir yahu, ayrıca o dille yazılan iyidir şu dille yazılan kötüdür diye birşey mi var
 

HRNKC

Profesör
bende onu merak ettim Essential nedir yahu, ayrıca o dille yazılan iyidir şu dille yazılan kötüdür diye birşey mi var

Geçenlerde bizim net cafe sahibi abi söyledi... Pc lerin en rahat uyum sağladığı yazılım diliymiş... Yani o öyle diyor... Bende yazdım bir kenara günü geldi söyledim...
 

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
yazık yaa.daha kendilerini koruyamıyolar.milleti nasıl korusunlar=)=)tek gerçek NOD32

Adamlar çalmayı başaramamış birader. ;) Bu antivirus olayı aynı futbol gibi nedense. Herhalde sadece Türkiye'de böyle. Bir defa bir antivirüs kullandıysa, artık ondan kralı yoktur. Ligin şampiyonu odur. :)

Ben şimdiye kadar meşhur bütün antivirüsleri kullandım ve genel olarak sadece iki kriterim var; birisi virüs yakalama oranı olarak başarısı, birisi de sistemdeki etkisi. Bu arada uzun vadeli olarak kullandığım yazılımlar, avast, AVG, Norton, BitDefender, Kaspersky, Panda, Nod32
 
Üst