Kaspersky, Malwarebytes'ın Bulduklarınıda Buluyormu?

Bu konuyu okuyanlar

furqan.

Asistan
Reaksiyon puanı
82
Kaspersky total security, Malwarebytes'ın bulduğu riskleri bulabiliyormu? Bir videoda izlemiştim malwarebytes la eset i karşılaştırıyorlar. Malwarebytes 9 adet tehdit buluyor, Eset hiç bulamıyor. Benim sorum Kasperksy Total Security, Malwarebytes'ın bulduğu riskleride bulurmu?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Zararlı yazılımın FUD Crypter'ına bağlı, mesela ben zararlı yazılım oluşturup Eset için FUD Crypter yazarsam Eset bu yazılımı göremeyecektir fakat diğer programlar görecektir. Güvenlik açısından bu konuya çözüm getirmenin en iyi yolu çok bilinmeyen gelişmiş bir antivirüs veya FUD olayına karşı kendisini yeteri kadar geliştirmiş antivirüsler kullanmaktır. Emsisoft Antimalware bu konuda oldukça iyi, bir zamanlar Kaspersky'a fark atıyordu şimdi ne durumda bilmiyorum. Uzun süre önce antivirüs kullanmayı bıraktım ve internet ortamında kendisini kontrol edebilen insanların kullanmasını önermiyorum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Bitdefender,Kaspersky,Norton birini indir yanına malwarebytes free.:)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben uzun zamandır Malwarebytes kullanıyorum gayet memnunum.

Yiğit Ali Demir

root
SDN
Reaksiyon puanı
35
Zararlı yazılımın FUD Crypter'ına bağlı, mesela ben zararlı yazılım oluşturup Eset için FUD Crypter yazarsam Eset bu yazılımı göremeyecektir fakat diğer programlar görecektir. Güvenlik açısından bu konuya çözüm getirmenin en iyi yolu çok bilinmeyen gelişmiş bir antivirüs veya FUD olayına karşı kendisini yeteri kadar geliştirmiş antivirüsler kullanmaktır. Emsisoft Antimalware bu konuda oldukça iyi, bir zamanlar Kaspersky'a fark atıyordu şimdi ne durumda bilmiyorum. Uzun süre önce antivirüs kullanmayı bıraktım ve internet ortamında kendisini kontrol edebilen insanların kullanmasını önermiyorum.
FUD, Full undetected anlamına geliyor, kullanılan zararlı FUD ise tanınmış antivirüs programlarının hiçbiri yazılımı algılayamıyor demektir.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
FUD hiçbiri algılamaz UD bazıları yada hepsi algılar

Son mesajlar