Kaspersky internet securty 6,0 ile ilgili bi soru?

Bu konuyu okuyanlar

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben kaspersky internet securty 6.0 kurdum bilgisayarıma ilk kurulum esnasında bi seçenek kutusu geldi anti-hacker bölümden ağ bağlantısı ile ilgili bi seçim geldi bende internet yazan seçeneği seçtim şimdi şöyle bi durum söz konusu gün içerisinde nete bağlandığım sürede anti-hacker sayfası açılarak hep bi saldırı olduğunu falan uyarısı veriyo vede bu çok sık oluyo yani pc bu durumda tehlikede mi vede firewall ayarını nasıl yapmam lazım "tümüne izin ver-düşük güvenlik-çalışma modu-yüksek güvenlik yada bloc all" hangi seçenek bana uygundur bişey daha bazen msnde yazılanlar gelmiyo acaba bunun bi etkisi oluyomudur pcmi yavaşlatıyo mudur şimdiden ilginize teşekkür ederim yanıtlarınız bekliyorum...

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gölgenim dedi ki:
arkadaşlar ben kaspersky internet securty 6.0 kurdum bilgisayarıma ilk kurulum esnasında bi seçenek kutusu geldi anti-hacker bölümden ağ bağlantısı ile ilgili bi seçim geldi bende internet yazan seçeneği seçtim şimdi şöyle bi durum söz konusu gün içerisinde nete bağlandığım sürede anti-hacker sayfası açılarak hep bi saldırı olduğunu falan uyarısı veriyo vede bu çok sık oluyo yani pc bu durumda tehlikede mi vede firewall ayarını nasıl yapmam lazım "tümüne izin ver-düşük güvenlik-çalışma modu-yüksek güvenlik yada bloc all" hangi seçenek bana uygundur bişey daha bazen msnde yazılanlar gelmiyo acaba bunun bi etkisi oluyomudur pcmi yavaşlatıyo mudur şimdiden ilginize teşekkür ederim yanıtlarınız bekliyorum...

uyarının ekran görüntüsünü koyabilirseniz yardımcı olurum.

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaa nasıl ekleniyo resmi çektim ama buraya nasıl ekleyecem burda bi resim ekle var ama gözat diye bi seçenek falan çıkmıyo eklemem için nasıl yapacam :(

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
peki şöyle yapalım, printscreen ile aldığın ekran görüntüsünün sadece o kısmını imageshack.us a upload edip linkini verebilirsin.

uygun mudur ?

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi böle bi görüntü çıkıyo ve hemen siliyorum anti hacker firewall ayarını nasıl yapmam gerekiyo sanki pcm yavaşladı msnde bile yazılanlar bazen gelemiyo

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şimdi bir worm'un internet erişimden bahsediyor, bunu engellemek için öncelikle o worm'u bulun, güvenli modda bilgisayarınızı taratın, kaspersky büyük bir ihtimalle temizleyecektir, ardında bu uyarı devam ederse, internetinizi stealth moda getirip "düşük güvenlik ya da çalışma moduna" alabilirsiniz.

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://img146.imageshack.us/img146/2529/ksprsky1ko0.png bide böle bi şey tespit ediyo kaspersky sstem volume bölümünde böle bişey saptıyo bu sorun büyük müdür yoksa kasperskyın işlmesine örnek midir bişey daha o dediğiniz worm bulmak işleminden fazla anlamıyorum pcdende fazla anlamam nasıl yapmam gerektiğini çok özür dileyerek söliiim anlamadım bişey daha düşük güvenlik beni böle bi saldırılardan korurmu sonuçta hackerlanmak istemem bilgisayarımı korumak ilk önce gelir teşekkür ederim şimdiden ilginize zamanınızı ayırıyosunuz

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1-)bilgisayarın sistem geri yükleme özelliğini kapatın
2-)bilgisayara reset atın, açılırken F8 tuşuna sürekli basarak güvenli modda açın bilgisayarı.
3-)görünüm biraz değişik olacaktır şaşırmayın :) ardından kasperskyı çalıştırın
4-)tam tarama yaptırın ve buldularını silin.

system restore zaten sistem geri yükleme demek yani orayada yerleşmiş ad-aware ama sorun yok silmiş. sistem geri yüklemeyi kapatınca da kendiliğinden silinecektir.

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistem geri yükleme nasıl kapatılıyo nerden kapatılıyo :) vede ben bu güvenli modda bilgisayarı açtıktan sonra tarama yapıcam sonra bulduları silicem sonrada bilgisayarı baştan mı açıcam normal bi giriş yapacam anladığım bu bişey daha açıldıktan sonra o sistem geri yükleme özelliğini tekrar aktif hale getirecem mi

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarım'ı sağ tıkla, özelliklere tıkla orda görürsün sekmelerde zaten sistem geri yükleme yazıoyor :)

sistem geri yüklemeyi kapat seçeneini tıkla sonra silinsin mi diye soracak evet diyoruz ;)

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki daha sonra bunu tekrar açık mı bırakmak zorundayım yani güvenli modda tarama yaptıktan sonra pcmi açıp bu sistem geri yükleme açık mı olması gerekli onu tekrar o duruma mı getireyim yaa ben çok mu oluyorum :(

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
istersen açık bırakabilirsin ben açık bırakıorum ancak 15-20 günde bir silip tazeliyorum gereksiz şekilde harddiski şişirior.

güvenli modda işin bitince tekrar normale getirebilirsin herşei

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür ederim inanın bana çok yardımcı oldunuz hakkını veriyosunuz forumun madatörler görün bu el emeğini ;) sayenizde bilgi sahibi oluyorum kurs görmek gibi bişey bu yaa ne güzel hakkınızı nasıl öderim bilmiyorum ;)

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
son bişey bu kaspersky anti hacker bölümündeki firewall sekmesini nasıl ayarlayayım düşük güvenlik mi yoksa normal mod mu hangisi beni koruur vede pcmi yavaşlatmaz çünkü bazı iletiler gelmiyo zaman zaman bu sebep olabilri diye düşünüyorum

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tşkler bu arada öbür konu cevap bekliyo senden sizin bilginize güvendiğim için bekliyorum