Kaspersky Internet Security 2011 Version 2011 (11.0.1.400) Türkçe

Bu konuyu okuyanlar

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Son karalı sürümün türkçe versiyonudur.

020611kaspersky-75.jpg

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Teşekkürler

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Nod32 den vazgeçemedim bi türlü, vazgeçebilsem deneyeceğim. Performans olarak nod32 de pc de antivirüs yokmuş gibi oluyor resmen, bunda nasıl ?

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Nod32 den vazgeçemedim bi türlü, vazgeçebilsem deneyeceğim. Performans olarak nod32 de pc de antivirüs yokmuş gibi oluyor resmen, bunda nasıl ?

Uzun süredir Kaspersky kullanıyorum bende pek hissetmiyorum çalıştığını ama bir çok arkadaş kasmasından dolayı şikayetci anketi bile vardı forumda bence denemekte fayda var artıları eksileri nelerdir görmüş olursunuz tabii karar sizin:)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Açılışta-kapanışta zamanın biraz fazlalaşması, aktif olan koruma özelliklerine göre herşeye çomak sokması vs. vs.
Nod32 ye göre biraz fazla kaynak sömürüyor denilse de;
Kaspersky yüklü olan hiç bir PC nin virüs ve akrabaları sebebiyle çöktüğüne şahit olmadım :devil2:

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
nod32'yede sistemi yormuyor diyoruzda , aslında sistem ayarlarını yapınca diğerleri gibi oda kaynak tüketiyor
konu içinse teşekkrüler :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
kasperskyda bir kac ufak ayar ile sistemin kasmasını engelleyebilirsiniz virus tarama seceneklerinde ağ seçeneği aktif onu kaldırın , spam mail (outluk express kullanmıyorsanız ) koruma secenegını kaldırın sistemin dahada rahatladıgını goreceksınız

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
kasperskyda bir kac ufak ayar ile sistemin kasmasını engelleyebilirsiniz virus tarama seceneklerinde ağ seçeneği aktif onu kaldırın , spam mail (outluk express kullanmıyorsanız ) koruma secenegını kaldırın sistemin dahada rahatladıgını goreceksınız

evet hocam dediğin doğru :)

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Windows Server 2008 R2'de çalışır mı bu?

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Şahsen virüs programı kullanmıyorum.Orjinal işletim sistemi kullanmak ve sürekli yeni güvenlik güncelleştirmeleri yapmak yetiyor :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Teşekkürler. Senin yama da yetiyordu hocam. :)

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
lisanslı kaspersky kullanıcısıyım aynı mail adresiyle lisans yenileyince indirim uyguluyorlarmış.kaspersky ile devam edeceğim.sorun yaşamadım hiç.Canavar gibi

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bu kaspersky kadar gıcık bir antivirus görmedim, taranmıcayacaklar listesine aldığım dosyaları bile hala "Bazı tehditler bulundu" diye uyarı veriyor ikidebir :p

oddy2011

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Internet Guvenlikleri Programlari Uzerine

Selamlar arkadaslar,

Bir suredir forumlara bakiyorum ancak maalesef VIPRE Premium 4 hakkinda pek birseye rastladigimi soyleyemem.
Arkadaslar herhalde yaklasik 20 antivirus denemisidir, herbirinde her turlu testi yaparak. Bunlarin icinde BitDefender,Kaspersky,Avira,Avast,Comodo,Norton vs.vs. var yalniz butun bunlarin disinda son derece degisik bir motor kullanan VIPRE butun bu saydigim antiviruslerden daha etkili veya en az Kaspersky kadar etkili. Ancaaakkk cok onemli bir husu var ortada Windows kullanicilari icin. O da " Antivirusum bilgisayarimin performansini nasil etkileyecek? " VIPRE 4u digerlerinden ayiran ozelligi iste burada ortaya cikiyor. Gerekli ayari ( Asagida acikladim ) yaptiktan sonra bilgisayarinizda bir antivirus calisiyormu calismiyormu hic anlamamaniz. VIPRE sistemi hic ama hic yavaslatmiyor. Yaklasik 2 yildir VIPRE kullaniyorum ve elimden herhalde abartisiz binlerce program gecmistir ve VIPRE bunlar icinde tek para vererek aldigimdir. Yillik 35 dolar gibi cüzi bir rakama 1 yillik dunyadaki en guzel guvenlik sistemini aliyorsunuz.

Yalnizca bu bilgiyi sizlerle paylasmak istedim yoksa VIPRE dan herhangi bir gelirim yok :)

Uyarilar; VIPRE yi kurduktan sonra SETTINGS bolumunde ACTIVE PROTECTION seceneklerinde CHECK FILES WHEN THEY ARE OPENED OR COPIED bolumu secili ise iptal ediniz, merak etmeyin guvenliginiz ayni sekilde devam edecek. Bir bucuk yildir bu sekilde kullaniyorum. Bir cok forumu gezmistim ve bu tavsiye VIPRE calisanlari tarafindan yapiliyor. Aksi taktirde sistemin basinda CPU nun yarisini yiyor.

Bir ay bedava denemek icin;

http://www.sunbeltsoftware.com/Home-...virus-Premium/

Cok ama cok cok ama cok memnun kalacaginizi bildirmek ister simdiden tesekkurleriniz icin Rica ederim :)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
oddy2011,
"Son derece değişik bir motor kullanıyor" cümlesini detaylandırabilir misin ?

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Teşekkürler Blackout

oddy2011

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
VIPRE nin Antivirusun yaninda antispyware, antimalware, firewall, gibi butun bir guvenlik sistemini bunyesinde barindirmasini belirtmek istedim, ve bazi forumlarda okudugu kadariyla VIPRE Engine icin gelecegin motoru diyorlar. acikcasi nedenini bende tam olarak bilmiyorum ancak bu yuzden bizgisayari yavaslatmadigida belirtiliyor, burada tehditleri yakalama tekniginden sozedildigine inaniyorum.

p.s. ben yalnizca iki yildir kullandigim bir guvenlik sisteminin ne kadar iyi performans verdigini burada belirtmek istedim. ilgilenen arkadaslar herhalde GOOGLE denilen yeri biliyorlardir, gidip forumlardan ve diger sitelerden istedikleri karsilastirmalari yapabilirler. kimseye birsey sattigim yok burada.