Kaspersky Anti-Virus 7

Bu konuyu okuyanlar

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky® Anti-Virus 7.0 dünyanın en iyi antivirüs yazılımları arasından sıyrılıp en zirvede yer alan Kaspersky firmasının güvenlik yazılımlarından biri olan Anti-Virus programı, uzun zamandır beklenilen 7 sürümü ile karşımızda. Beta sürümü bir kaç ay önce tester'lara(denemecilere) dağıtılan ve bu sayede bir çok kullanıcıya da ulaşan Kaspersky Anti-Virus 7'nin piyasaya sunulan versiyonu artık anti-virüs piyasasına sunuldu. Son teknoloji ile donatılan koruma sistemi ile artık bilgisayarınıza giriş yapan her türlü virüs, solucan, trojan, spyware, malware, adware ve daha fazlası gibi yazılımlar anında algılanacak size bildirildikten sonra sizin isteğiniz doğrultusunda silinecek. İster çalışırken, ister başka bilgisayarlar ile irtibat halinde iken, ister oyun oynarken, ister de internette sörf yaparken en büyük yardımcınız ve savunmacınız bu program olacak.

Kaspersky Anti-Virus 7.0 özellikleri:

3'lü koruma teknolojisi belirlenemeyen girişlere karşı emrinizde:

Saat başı güncellenen veritabanı sistemi ile her an tetikte

İlk davranış analiz sistemi ile belirlenemeyen girişlerin davranışlarına göre zararını tespit etme yeteneği ile her daim koruma
Eğer bir yazılımın davranışları sisteme zarar vermeye başlar ise anında olaya el atıp size durumu bildirir ve sizin isteğiniz doğrultusunda bu yazılımı durdurur onarır veya siler Yeni!
Virüs, truva atları ve solucanlara karşı koruma
Spyware(Casus yazılımlara yani keyloggerlara) ve adware(reklam içeren yazılımlara) barındıran yazılımlara karşı koruma

Gerçek zamanlı tarama özelliği ile ister sisteminizi ister epostanızı ister de internette dolaştığınız ve çerez bırakan dosyaları ve indirdiğiniz dosyaları tarar
ICQ, Yahoo!, Google Talk, Windows Live Messenger gibi bir çok hazır mesaj yazılımını ve bu yazılımlar ile bağlantılı olan tüm donanımları da virüslerden korur
Tüm keylogger tiplerine karşı savunma Geliştirildi!
Rootkits yani tüm sistem donanımını tespit eder ve korur. Geliştirildi!
Otomatik veritabanı güncellemeleri
Kaspersky Anti-Virus 7.0 sürümü yenilikleri:

Bilgisayarınızdaki istenmeyen tüm değişiklikleri geri çevirir
Sisteme girdiklerinde antivirüs programlarını devre dışı bırakan virüslere karşı kendini korur
Sistem kurtarma disketi için araçlar barındırır
Ücretsiz teknik destek sağlar

Çok yönlü anti-virüs koruması:
Email koruması: Kaspersky Anti-Virus 7.0 ile hangi email programını kullanırsanız kullanın artık tamamen güvende olacaksınız. Çünkü Kaspersky 7.0 email trafiğinizi her an tarar ve zararlı olan dosyaları hemen bulur. Giden postalar için POP3, IMAP, NNTP ve gelen sunucular için SMTP sunucularını tarar. Ayrıca plug-in'ler ile eposta veritabanınızı da güvende tutabilirsiniz.

Gerçek zamanlı internet trafik taraması: Kaspersky Anti-Virus 7.0 tüm HTTP internet trafiğinizi gerçek zamanlı olarak tarar. Üstelik hangi browser'ı kullandığınızın bir önemi yok. İster Internet Explorer olsun ister FireFox ister de Opera hiç farketmez hepsi için koruma sağlar. Kötü niyetli programlar bu sayede daha sisteminize ulaşamadan algılanır ve uyarı ekranında hemen belirirler. Artık internette ister iş amaçlı ister eğlence amaçlı oldukça güvenli bir şekilde dolaşabilirsiniz.

Sisteme giren ve talep edilen dosyalar için tarama: Tüm sisteminizi veya sisteminizi bir bölümünü veya harici belleklerinizi taratabilir ve bu sayede her hangi bir yerden sisteminize virüs bulaşmasını engelleyebilirsiniz. İsterseniz kritik olarak belirlediğiniz bölgeleri taratabilir ve bölgesel taramalar ile zararlı programları tespit edebilirsiniz.

Verileriniz için güvenlik:
Sisteme zarar veren suçlu dosyaları engelleme: Truva atları(Trojanlar) ve Casus yazılımlar(keyloggerlar) siz farketmeden sisteminize sızmak üzere dizayn edilmişlerdir. Ancak Kaspersky Anti-Virus 7.0 bu tür kaçakları anında belirler ve yokeder. Bu sayede verilerinizin bilgilerinizi güvende kalmasını sağlar.

Kötü niyetli programların değişikliklerini algılama: Kaspersky Anti-Virus 7.0 sistemi izler ve uygulamalara yapılan şüpheli girişleri tespit eder. Bir zararlı yazılım tespit edildiği anda Önce bloke edilir ardından tüm yaptığı değişiklikleri geri değiştirir. Bu sayede orjinal veri bilgileriniz korunmuş olur.

Durağan ve kritik koruma:
Disk kurtarma: Bir kurtarma diski yaratarak sisteminize gelebilecek tüm hasarları telafi etmek için hazırda bekler. Hızlı ve kolay kullanım sistemi ile eğer bir virüs sisteme girmiş ise bu kurtarma diski sayeside anında müdahale edebilir ve sisteminizi zarar almadan kurtarırsınız.

Kendi koruması: Bugünün virüs yaratıcıları artık bir bilgisayara virüs gönderdiklerinde bu virüslerin öncelikle savunma sistemlerini engellemelerini sağlamak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar. Ancak Kaspersky Anti-Virus 7.0 bu engellemelere aldırış etmeden çalışmaya devam eder ve giriş yapan virüsü bulup yokeder.

Basit ve kolay:
Hızlı yükleme ve yapılandırma: Süratli yükleme sadece bir kaç dakika sürer ve ardından sunulmuş ayarları ile Kaspersky Anti-Virus sisteminize yüklenmiş olur. Buradan sonra isterseniz yazılımı kişiselleştirerek istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.

En küçük işlem harcaması: Bir kere tarama yaptırdıktan sonra eğer bir daha tarama yaptırmak isterseniz Kaspersky Anti-Virus ikinci taramayı çok daha kısa sürede yapar çünkü ilk taramadan sonra eğer bir dosyada değişiklik yapıldıysa sistemde sadece o dosyayı tarar ve bu sayede zamandan ve işlemci yükünden tasarruf edilmiş olunur.

Otomatik saat başı güncellemeler: Kaspersky Anti-Virus 7.0 güncellemeleri Kaspersky Laboratuvarlarının sunucularından saat başı kontrol eder. Ve eğer bir güncelleme çıktı ise anında bunu sisteme indirir ve otomatik olarak çalışır hale getirir. Sizin bu işlemler için kafa yormanıza gerek kalmaz.

Sistem gereksinimleri:

Intel Pentium 300 MHz veya daha yüksek versiyonu 128 MB of RAM için Önerilen Operatör Sistemleri:

Microsoft Windows 2000 Professional
(Service Pack 4 veya daha yüksek)
Microsoft Windows XP Home Edition
(Service Pack 2 veya daha yüksek)
Microsoft Windows XP Professional
(Service Pack 2 veya daha yüksek)
Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Intel Pentium 800 MHz veya daha yüksek versiyonu 512 MB of RAM için Önerilen Operatör Sistemleri:
Microsoft Windows Vista Home Basic
(32 veya 64-bit)
Microsoft Windows Vista Home Premium
(32 veya 64-bit)
Microsoft Windows Vista Business
(32 veya 64-bit)
Microsoft Windows Vista Enterprise
(32 veya 64-bit)
Microsoft Windows Vista Ultimate
(32 veya 64-bit)
Genel gereksinimler:

50 MB boş yer

Ürün aktivasyonu ve güncellemeleri için internet bağlantısı
Microsoft Internet Explorer 5.5 veya daha yüksek sürüm

Microsoft Windows Installer 2.0

http://www.tamindir.com/yukle.asp?id=3711&aciklama=ok

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Çok pahalı.Zaten benim çok fazla güvenliğe ihtiyacım yok.Ben,antivir,ad-aware ve comodo virüslere göğüs geriyoruz :D

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ruslar Net aleminde her konuda öne çıkıyorlar helal olsun diyorum başka birşey demiyorum.Darısı bizlerinde başına ...

auschwitz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu bana uzak kalsın AVG yi bir sildim bunu yüklemeden virüs bulaştı virüsleride silemedi :D

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ben bi deniyim bunu, bugün elime geçti program deniyecem arkadaşlar ;)

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
7 sürümü oldukça güçlü bir sürüm olmuş, ister arama motoru yönünden isterse de proactive (sezgisel) koruma yönünden.

ben çok beğendim, ancak winamp gibi kurulumda 2 arayüz seçeneği olması lazım, arayüzü makineyi çok kastırır olmuş.

xmenac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu ana kadar kullandığım tüm antivirüsler içinde bilgisayarımı sömürdüğü gibi hakkını veren tek programdır kasper im :)

yinede yeni versiyonlar aşırı kastırdığından dolayı avasta geçmek zorunda kaldım ama tartışmasız gözümde 1 numara :)

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Evet program bu gün elime geçti herkes çok kasıyor filan diyor ama benim eski sistem de eşgüdümlü çalışmıyordu daha önce nod32 de kullanmıştım ama kaspersky internet security 7 harika bir sürüm olmuş ;)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
lucifer dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
Bende kis7 kullanıyorum harika diyebilirim..
Artık şu senin ses dosyasını hayata geçirebiliriz ;D
ses dosyalarının 6dada çalışması lazımdı denemedim ama.. Neyse ben o ses dosyasıyla kullanıyorum dikkat tehlike dikkat tehlike dikkat tehlike .... :D :D

forever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gayet hızlı bir program ayrıca kesinlikle kasmıyor bence 6 ya göre çok değişmiş (tema olarak fazla deil) hayırlı olsun ne diyelim !