Soru Kasma

ardapho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece Pubgde Yaşadığım Bir Kasma Var FPS Drop dahil FPS Max 60 fln oluyor oda arada

Sistem:
AMD Radeon Rx570 4gb
AMD B450 anakart
AMD Ryzen 5 1500x quad core
HDD 1tb
SSD
Corsair Vengeance 8gb cl14 ram 2400mhz

Ram yükseltmeyi düşünüyorum hyperx fury 2x8gb 3200mhz sizce fark fazla olurmu

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Sadece Pubgde Yaşadığım Bir Kasma Var FPS Drop dahil FPS Max 60 fln oluyor oda arada

Sistem:
AMD Radeon Rx570 4gb
AMD B450 anakart
AMD Ryzen 5 1500x quad core
HDD 1tb
SSD
Corsair Vengeance 8gb cl14 ram 2400mhz

Ram yükseltmeyi düşünüyorum hyperx fury 2x8gb 3200mhz sizce fark fazla olurmu
Donanımlar kötü değil ( eğer bir veya bir kaç oyun için ekran kartı sürücüsünün ara yüzüne girdiğinizde uyarı işareti varsa çok önemli değil, bu ticari kaygıya dayanır) bellek konusuna gelecek olursam benim belleklerim Kingston stok olarak, MHZ si sizin bellek ile aynı ancak benimkiler 2 adet 2x16 GB yani toplam 32 GB. Aynı bellekten bir adet daha alırsanız kasanıza ekleyip hız aşırtma yaparsanız bu işinizi görecek ve yeterli olacaktır yani 2x8 toplam 16 GB olur ve her bilgisayar için bu yeterli olacaktır, ufak bir hız aşırtma yapar 2900 ve veya 2933 gibi bir hıza alırsanız sorun çıkmayacaktır ama buradaki püf nokta bellek voltajıdır ve bilen bir kişi tarafından yapılmalıdır veya siz yapacaksanız (sorumluluk kabul etmiyorum başta anlaşalım) youtube de hız aşırtma ile ilgili videolar da mevcuttur belleğinizin marka ve modeline göre İngilizce ve Türkçe olarak hız aşırtmasını ararsanız ve bu videoları izlerseniz doğru voltajı bulabilirsiniz hatta bazen voltaj arttırmaya bile gerek kalmamaktadır. Bu belleklerin 3200 MHZ hızına çıkma ihtimali de olabilir düşük ihtimal olarak ancak bu bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterecektir ve ben tavsiye etmiyorum eski ileri düzey bilgisayar kullanıcısı ve bir teknisyen olarak. FPS için yapabileceklerinize ek olarak bu aşağıda vereceğim videoda önerilenleri tavsiye ederim fakat kaldıracağınız uygulamalar varsa hangisini kaldırıp hangisini kaldırmayacağınız sizin kişisel kullanımınıza bağlı olarak değişebilir bu yüzden uygulama kaldırmadan önce dikkatli olmanızı tavsiye ederim (eğer Windows ile bağlantılı veya oyun ile veya ekran kartı ve çipset sürücüleriniz bağlantılı ise kaldırmayın ve veya sistem yönetiminden kapatmayın)