Kasma sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Rüzgardelikurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 9-10 ay önce bir sistem topladım her şey iyidi ama son 1-2 ay içinde sistemim gereksiz kasmaya başladı. GTA 5'de 40 fps civarı alıyor hat da alt tab atınca oyun bazen crash veriyordu Minecraft'ı ilk indirip açtığım zaman 1400 fps civarı başlayıp sonrasında düşüyordu ama gayet iyi bir değerdi. Şuanda açtığımda zar zor 90 FPS Alıyorum ve çoğu oynadığım oyunlardada öyle isterseniz, ayarları full yapın veya düşük fps sürekli aynı kalıyor. Ekran kartı driverlarını düzenli olarak geforce experience üzerinden güncelliyorum sonuç değişmiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Amd ryzen 5 3600
Asus rog 2070 8gb
Ballistix sport 8x2 ram
Asus tuf b450 plus gaming
Corsair mp 510 480 gb m2 ssd
Wd blue 1 tb 7200 rpm hdd

Reaksiyon puanı
197
Çok değişik bi sorun sistemin baya iyi ama kasması çok saçma yani anlayamadım

Reaksiyon puanı
10,560
Sistem sıcaklığı
Ekran kartı kullanımı ve sıcaklığı
Islemci kullanımı ve sıcaklığı
Ram kullanımı ve çalıştığı mhz değerlerini de paylaşırsanız çözüm veya tahminde bulunmak kolaylaşabilir. Belki sıcaklık veya donanımsal sorun olabilir. Mining virüsü arka planda kazı yapıyorsa veya yorucu birşeyler calisiyorsa oyunda kasma donma olabilir sisteminiz ne kadar yüksek seviye olsada. Virus taramasını çevrimdışı güvenli modda yapmak daha düzgün sonuc elde etmenize olanak sağlar.

onxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
sıcaklık olabilir, virüs hatta bios'dan ramlari kontrol edilebilirsiniz belki mhz düşmüştür

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Havalar ısındı,sıcaklıktan yapabilir. Sıcaklık değilse,temiz bi format,fabrika ayarlarına ,ilk günkü gibi ,getirir. :)

onxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
psu kaç watt acaba eğer gücü yetmiyorsa zamanla donanımlara zarar vermiş olabilir