isacndrr

Öğrenci
29 Ağustos 2018
43
5
8
26
Merhabalar öncelikle güzel günler dilerim . Benim sahip olduğum nirvana f650 dizüstü bilgisayarımda son zamanlarda yaşamış olduğum yavaş açılıp kapanma , performan bazlı oyunlarda ara ara kasma donma falan yapmaya başladı ben internet üzerinden araştırmalarımda karşıma çıkan yöntemleri uyguladım fakat çözüm bulamadım son olarak sorunun BİOS sürümünün düşüklüğünden güncelleme gerektiğinden şüphe duyuyorum sizce yanılma payım varmıdır BİOS sürümünün eski olması bilgisayarda kasma donma yaparmı? cevabınızı bekliyorum Teşekkürler.

Alphaghost

Asistan
19 Aralık 2017
168
84
28
Eğer bilgisayarını uzun süredir kullanıyorsan, format atmanı tavsiye ederim. Söylediğin sorunların hepsi bundan kaynaklanıyor olabilir. Ama bilgisayarını yeni aldıysan:
  • Bios güncelleme
  • Driverları güncelleme
  • Komut istemi (cmd) üzerinden sfc /scannow komutunu kullanarak sistem dosyalarının doğruluğunu kontrol etme (yönetici olarak)
  • Sürücüleri en iyi duruma getirme aracı ile disk bölünmelerini düzeltme
Seçeneklerini deneyebilirsin.
Sürücüleri en iyi duruma getirme aracını, sürücü özellikleri, araçlar sekmesi altında bulabilirsin.

isacndrr

Öğrenci
29 Ağustos 2018
43
5
8
26
Eğer bilgisayarını uzun süredir kullanıyorsan, format atmanı tavsiye ederim. Söylediğin sorunların hepsi bundan kaynaklanıyor olabilir. Ama bilgisayarını yeni aldıysan:
  • Bios güncelleme
  • Driverları güncelleme
  • Komut istemi (cmd) üzerinden sfc /scannow komutunu kullanarak sistem dosyalarının doğruluğunu kontrol etme (yönetici olarak)
  • Sürücüleri en iyi duruma getirme aracı ile disk bölünmelerini düzeltme
Seçeneklerini deneyebilirsin.
Sürücüleri en iyi duruma getirme aracını, sürücü özellikleri, araçlar sekmesi altında bulabilirsin.
sistem dosyalarının kontrolünü sağlarken ve sürücüleri en iyi duruma getirirken herhangi birşey silinmez demi

isacndrr

Öğrenci
29 Ağustos 2018
43
5
8
26
peki işlem bittiği zaman eğer eksik yada hatalı dosya bulursa yükleme işlemini kendisimi yapacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır silinmez. Aksine, sfc /scannow komutu ile hatalı sistem dosyaları, olması gereken şekliyle değiştirilir.
dostum bakarmısın

Son düzenleme: