Kasaya Elektrik Gitmiyor!

Bu konuyu okuyanlar

LeftCaps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar dün gece bilgisayarım sorunsuz çalışıyorken bugün bilgisayarı açmaya çalıştığımda kasaya elektrik gitmiyordu. Güç kablosunu değiştirdim, priz değiştirdim, arkadaki Power düğmesini aç kapa yaptım, hiçbir şekilde işe yaramıyor, açılmıyor. 1 kere ışığı yanıp anında söndü daha da tepki olmadı şuan tuşa bassam da ışığı yanıp sönmüyor hiçbir tepki yok. Ne olmuş olabilir? Daha yeni, 1 yıl oldu alalı. Ekran kartını yeni değiştirdim, daha birkaç ay önce. Nasıl çözerim? Garantisi duruyor.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Power Supply Unit (Güç Kaynağı Ünitesi) zarar görmüş olabilir, fakat durup dururken böyle bir arıza olması ilginç açıkcası.Prizleriniz topraklama hattı üzerinden mi kullanıyorsunuz büyük ihtimal öyle zaten ufak tefek elektrik kesintileri bilgisayarı bozmaz. Bilgisayarın açılmaması ekran kartınla alakalı değildir, Garantisi varsa korkmayın SSD-HDD bileşenlerini çıkartın ve garantiye yollayın. Hangi marka model "PSU" kullanıyorsunuz ?

LeftCaps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Power Supply Unit (Güç Kaynağı Ünitesi) zarar görmüş olabilir, fakat durup dururken böyle bir arıza olması ilginç açıkcası.Prizleriniz topraklama hattı üzerinden mi kullanıyorsunuz büyük ihtimal öyle zaten ufak tefek elektrik kesintileri bilgisayarı bozmaz. Bilgisayarın açılmaması ekran kartınla alakalı değildir, Garantisi varsa korkmayın SSD-HDD bileşenlerini çıkartın ve garantiye yollayın. Hangi marka model "PSU" kullanıyorsunuz ?
Hiçbir fikrim yok. Hazır kasa bu. Kasanın içini açıp bakabilir miyiz bi yardım edebilir misiniz?

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Hiç bilgisayar temizleme, açma-kapama işlemi yapmadıysanız sakın dokunmayın garantisi varsa yollayın ücretsiz bir şekilde 1 hafta - 15 gün içinde geri gelir.

Son mesajlar