Kasanızda titreşim(ses) mi var pratik çözüm için buraya...

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar kaç gündür kasada aşırı bi titreme var elinle dokunduğunda bile nerdeyse anlaşılır dizeydeydi.Harddiskin yerini değiştim vidalarını sıktım çözüm olmadı bir de şu tık tık sesi de vardı tabi:crying:.Neyse bende googla da bakarken bi kaç yerde pimapenlerin şu kenarındaki siyah lastiklerle hdd yi sabitlediklerini gördüm bende yapmaya karar verdim.

Fakat hem deneme olsun diye hemde gidip almaya vakit bulamadığım için poşet lastiği ile değişik bir şey yaptım.

Kullanılan malzemeler:
-20-30 tane lastik
-bozuk kalem içi ya da kolay bükülmüycek çubuk gibi parçacıklar.

Bende yapmadan önce işe yaramaz gibi düşünüyodum ama gerçekten ses felan kesildi tık tık seside bayağa bir azaldı...:closedeyes:

Yaptığım bu işlem ile ilgilide sizlerle tartışmak istiyorum -mesela harddiskin kafası eylemsizlikten dolayı gecikip zamanla harddiske zarar verirmi?
-lastikler zamanla sıcaklık etkisiyle özelliğini kaybedecek bu sadece deneme için fakat pimapen lastiği kullanmak sizce mantıklımı?

lütfen konuyu şaçma bulan arkadaşlar denemeden atıp tutmasın.Denesinler ses azalmazsa o zaman gelsinler.:biggrin:

Resimler:
30sjczr.jpg

ftlqu9.jpg

view.php
view.php
2q00spi.jpg

soonx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işte türk zekası diye buna derim ben çok yaratıcı olmuş tebrikler.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
dediğin gibi zamanla lastikler zamanla özelliğini yitirecek ayrıca hdd sabit değil orta uzun vadede sıkıntı çıkarabilir bu durum böyle şeylerle uğraşmak yerine acaba kendinden yapışkanlı yalıtım süngerleriyle vida yerlerine ve kasaya temas eden noktalara takviye yapsan hem daha sağlıklı hemde kolay olurdu diye düşünüyorum

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dediğin gibi zamanla lastikler zamanla özelliğini yitirecek ayrıca hdd sabit değil orta uzun vadede sıkıntı çıkarabilir bu durum böyle şeylerle uğraşmak yerine acaba kendinden yapışkanlı yalıtım süngerleriyle vida yerlerine ve kasaya temas eden noktalara takviye yapsan hem daha sağlıklı hemde kolay olurdu diye düşünüyorum

Adam konuyu açalı 2 sene olmuş. :D belkide yeni pc topladı kim bilir :D