Yardım Kasadan ekrana hdmi bağladığım halde çalışmıyor

MKBKTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
3060 Ti i5 işlemci anakart H610 HDMI bağlıyorum görüntü vermiyor ekrana anlayamadım çok uğraştım olmadı. Bilgisayarcıya götürdüğümde ekranda gösterdi kurulum menüsü açık çalışıyordu ama ben iki ayrı yerde denedim olmadı iki ayrı kablo denedim olmadı nedir bunun çözümü.

Sıkıntı şu PC diye tanıyor ama görüntü vermiyor sinyal yok diyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
Anakarttaki hdmi portuna mı takıyorsunuz? Öyleyse yanlış takıyorsunuz. Ekran kartına takmanız gerekiyor.

MKBKTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Anakarttaki hdmi portuna mı takıyorsunuz? Öyleyse yanlış takıyorsunuz. Ekran kartına takmanız gerekiyor.
Hayır başta öyleydi sonra ekran kartına taktım ama yinede çalışmadı çözüm bulamıyordum şimdi şansa çalıştı çok dua ettim sanırım ondan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır başta öyleydi sonra ekran kartına taktım ama yinede çalışmadı çözüm bulamıyordum şimdi şansa çalıştı çok dua ettim sanırım ondan

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Mesaj otomatik birleştirildi:

Duayla olmaz hocam bu işler. :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
Duayla olmaz hocam bu işler. :)
Kulun tedbir alıp, ALLAH'A CELLE CELALÜHU Tevekkül etmesi gerekir. Gayret göstereceğiz ki ALLAH TEALA HAZRETLERİ o şeyle ilgili edeceğimiz duayı kabul etsin. Duanın kabul olması için haram lokma yememek ve aceleci davranmamak gerekir birde.

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Kulun tedbir alıp, ALLAH'A CELLE CELALÜHU Tevekkül etmesi gerekir. Gayret göstereceğiz ki ALLAH TEALA HAZRETLERİ o şeyle ilgili edeceğimiz duayı kabul etsin. Duanın kabul olması için haram lokma yememek ve aceleci davranmamak gerekir birde.
Sen ne diyorsun hocam ya? Hdmi kablosunun Allahla ne ilgisi var? Teknik bir sorun çıkmasın diye dua edebilirsin belki ama bir sorun çıkarsa bunu duayla düzeltemezsin. Hiç güleceğim yoktu ya. ?
Duayla kod da yazdırırsın sen o zaman.
Anakartım yanmıştı, kenarda duruyor. Yatmadan bir dua edeyim belki düzelir, belli olmaz. ?

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
bazı tvlerde veya monitörlerde önce o cihazın içindeki menüden giriş portunu(hdmi1-2) hangisinde takılı ise seçili hale getirin sonra pc yi açın