Kasada Isınma ve Ses Problemi ? [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

skyline_85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Benim Bilgisayarımda Kasa Çok Yüksek Ses ve Isınma Problemi Bulunuyor Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim ?
Donanım Özellikleri:
Anakart: Asus M4A88TD-EVO
İşlemci: Amd Phenom (tm) II X6 1075T Processor 3.00Ghz
Ekran Kartı : ATI Radeon HD5670
Kullandığım İşetim Sistemi Windows 7 Ultimate
Kasadan Görünüm
dscf3005r.jpg
dscf3001m.jpg

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Donanım parçaları ısınıyor mu?

Yani şöyle; donanımın ısınması sorun yatıyor mu? Kapanma, reset atma gibi.

Diğer türlü havalar ısınıyor artık.Bilgisayarın ısınması kısmen normal.

skyline_85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Şundan Şikayetçiyim Kasadan Yoğun Şekilde Isı Geliyor, Kapanma ve Reset Atma Gibi Bi Durum Yok Yalnız Aşırı Derecede Sıcak Gelmesi ve Çalışırken Çok Gürültülü Çalışması Şuanda Everest Programından Aldığım Sıcaklıklar Şöyle
20024900.jpg

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ya Everest'te problem var ya da işlemci fanınızda. 98 RPM gibi bir hız çok saçma. En az 1500-2000 civarı olmalı.Ayrıca ses yapan fan bozulmuş olabilir. Fanlar eskidiklerinde ve ömürlerini doldurduklarında daha fazla ses yaparlar. Elle tek tek zarar vermeden müdahale ederek ya da tek tek dinleyerek problem hangisinde görebilirsiniz. Bu elle kontrol işlemini işlemci ve ekran kartı fanına yapmayın yalnız.

skyline_85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CPU fanı Bozulmuş Olabilirmi ? Kaliteli Cpu Fanı Olarak Hangi Markayı Tercih Etmeliyim ?

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
öncelikle fanların çok pis burdan net görünüyo sonra 98 rpm bencede bi yanlışlık fan ya dönemiyo yada bozuuk öncelikle fanlarını temizle daha sonra hw monitörden ss at

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Şimdi arkadaş söyleyince farkettim de işlemci fanın çok kirli. Onu söküp güzelce temizlemen lazım. Tabi bu işi yaparken dikkatli olun. Hassas olur işlemci çevresi. Zarar vermeden sökmeye bakın.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bende Asus M4A87TD kullanıyorum , turbo özelliği var pc açıldıktan sonra 2 dk içinde turbo açılıyor 10sn çalışıyor kapanıyor , tekrar açılıyor kapanıyor 4-5 kez açıldıktan sonra normale dönüyor sanki biri ara gaz veriyor gibi anlamadım gitti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bennim de aynı şekilde sorunum var bi türlü çözemedim sorunu ana kart ekran kartı vs cok ısınıyor
sorunu bi türlü bulamadım pc yi bu yüzden her hafta temizliyorum

güç deki fanı kulak temizleyicisiyle temizledim
ekran kartının üstündeki fanı temizledim

pc 1 2 dk arası gayet sessiz çalışmaya başladı ama 5 10 dk sonra pc ısınması çok fazla oldu 86 dereceye kadar çıktı zaten çok fazla ses yaptığından ısı yı sürekli takip ediyordum hemen pc yi kapattım bunun sorunu sizce pc de 1 tane fan olmasımıdır fan almam gerekirse ne marka fan alayım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendeki xfx 7950 de 96-97 dereceyi görüyor ithalatçı firmayla görüştüm normal diyor normal olmadıgını ben biliyorum bozulunca gönderdigimde onlarda anlar artık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benım kasam cok ısınıyor neden acaba ekran kartını soktum halen ısınıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde ekran kartı ısınması sorunum var.

Ekran kartı 64-65 derece olunca monitör çizgi çizgi oluyor ve reset atmam gerekiyor.

Ati radeon hd 5670 kullanıyorum.

Son mesajlar