Kasa Tavsiyesi ve Sistem Kontrolü

Ahmet Akkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Burada olan Anakart
Burada olan İşlemci
Burada olan Ekran Kartı Yada Buradaki Ekran Kartı
Burada olan Ram
Burada olan HDD
Burada olan SDD

Arkadaşlar yukarıdaki malzemeler ile bir sistem kurmak istiyorum.Çok araştırdım sistem uyumu ve gücü bence de gayet güzel oldu. Fakat ekran kartı seçiminde bir sorunum var hangi ekran kartını seçmeliyim ayrıca bu sisteme uygun bir kasa ve psu önerisinde bulunur musunuz mümkünse kasa ve psu birleşik olursa çok sevinirim.Birde bazı arkadaşlar ssd taktığım için hdd ye gerek yok hdd çıkar bir tane daha 8gb ram ekle toplamda 16 gb olsun diyorlar sizce öyle yapmam daha mı mantıklı? Sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum. İyi Forumlar

---- Mesajlar birleştirildi ----

Konu güncel

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,502
Sistem iyi yalnız Nanokatalog'dan ürün almanı önermem başın ağrıyabilir teslimat konusunda. 20-30 TL daha fazla ver İtopya-Hepsiburada gibi yerlerden al. Anakartı ben şahsen Gaming Plus öneririm. Depolama konusunda tavsiyem HDD'yi çıkar SSD'yi 480 GB alman yönünde olur.
Kasa ve PSU için bütçen nedir? Ayrı ayrı alırsan daha kaliteli alabilirsin.

Ahmet Akkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sistem iyi yalnız Nanokatalog'dan ürün almanı önermem başın ağrıyabilir teslimat konusunda. 20-30 TL daha fazla ver İtopya-Hepsiburada gibi yerlerden al. Anakartı ben şahsen Gaming Plus öneririm. Depolama konusunda tavsiyem HDD'yi çıkar SSD'yi 480 GB alman yönünde olur.
Kasa ve PSU için bütçen nedir? Ayrı ayrı alırsan daha kaliteli alabilirsin.
500-600 lira bir bütçem var 750 watt gibi bir psu almak istiyorum anakart Önerin için teşekkür ederim hocam benim dediğim ile çok bir farkı yok sanırım ama senin dediğini alırım

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gaming plus anakartı ,özellkle bende öneririm.. VRM leri çok güçlüdür.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,502

Ahmet Akkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kasa ve PSU için bu iki ürünü önerebilirim madem 700w civarı istiyorsun en azından yarı modüler olsun. Zaten 600w 80+ kasa-PSU birleşik iyi bir ürün alsan 700 TL civarından başlıyor. Ekran kartı içinde HB Pulse modelini öneririm Nanokataloga bulaşma bence.
sapphire olanını diyorsun demi hocam sdd hdd konusunda ne düşünüyorsun hdd çıkarıp bir tane daha 8 gb ram mi takmalıyım

Gaming plus anakartı ,özellkle bende öneririm.. VRM leri çok güçlüdür.

hocam teşekkür ederim önerin için hdd ve sdd konusunda ne düşünüyorsun hdd yi çıkarıp bir tane daha 8gb ram mi takmalıyım

Kasa ve PSU için bu iki ürünü önerebilirim madem 700w civarı istiyorsun en azından yarı modüler olsun. Zaten 600w 80+ kasa-PSU birleşik iyi bir ürün alsan 700 TL civarından başlıyor. Ekran kartı içinde HB Pulse modelini öneririm Nanokataloga bulaşma bence.
HB pulse dediğin sanırım sapphire marka olan ekran kartı

yani gaming plus anakart alıyorum sapphire ekran kartını alıyorum hdd ve ssd tercihi ile ilgili ve sistem yorumuda yaparsanız sevinirim

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
hdd yi çıkar, ram tak.

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,231
Tavsiyem ilk etapta HDD alma 16GB 3000MHz Ram kullan.

MrKadir

Profesör
Reaksiyon puanı
371