Kartondan Flashdisk, Kullan At!

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177

displayer.aspx

Kartondan kullan at hard disk olur mu? Yaptılar oldu!

Haber, Rus tasarım stüdyosu art.lebedev’in tasarımları dijital ikonların gerçek ürünlere dönüştürülmesi üzerine yoğunlaşıyor. Son tasarımları ise yine dijital bir ürün, “flaskus” adı verilen ve kullan-at mantığıyla tasarlanan harici bellek.
Kartondan yapılmış olan bu tasarım, 4lü paket halinde üretiliyor ve ihtiyaç halinde birbirinden ayrılarak kullanılabiliyor. Ürünün kartondan yapılmış olması da üzerine yazı yazılmasına olanak vererek kullanıcıların içeriği hakkında bilgi sahip olmasını sağlıyor.
Bu yaratıcı ve kullanışlı tasarım 4GB, 8GB ve 16Gb seçenekleriyle üretilmekte.

karton-harddisk2.jpg

karton-harddisk3.jpg

karton-harddisk4.jpg

Kaynak

Reaksiyon puanı
66
tuvalet kağıdı, selpak gibi kullan at:D ilerde çok kullanışlı olur bence.

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çok tuttum bu ürünü ya :D . Yakında ortaya çıkarsa mutlaka deneyeceğim ^^ özellikle arkadaşlara oyun film müzik falan atarken tek kullanımlık olarak verebiliriz :D . Ayrıca kargo veya posta ile birine yüksek boyutlu bi veri göndermek istesek bunun çok faydası olur :)

Ne güzel flashdisk gibi peşine düşme derdi yok haha :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Güzelmiş ama tek fiyatının ve boyutlarının tek kullanımlık kadar olmaması pek iyi olmamış. Şöyle 500MB, 1GB lık çıkartsınlar.

Bullhammer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Süpermiş. Daha küçük boyutlarda olması daha da iyi olur hatta.

by_xps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İsraftan başka bişey seğil

katılmıyorum sana arkadaşım plastik uretimi ve dogaya verdigi zarar dusunulurse... Ayrıca kullan at mantıgı geri donustrulebilen malzemelerle uretilmesine izin tanınan şeyler icin gecerli plastik gibi aykırı bir madde kullanılmasındansa slıkon desteklı kagıtlar gayet mantıklı ve çevreci.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
katılmıyorum sana arkadaşım plastik uretimi ve dogaya verdigi zarar dusunulurse... Ayrıca kullan at mantıgı geri donustrulebilen malzemelerle uretilmesine izin tanınan şeyler icin gecerli plastik gibi aykırı bir madde kullanılmasındansa slıkon desteklı kagıtlar gayet mantıklı ve çevreci.
Plastik veya alüminyum flashdisk bir kaç yıl kullanırsın. Bu ürün cebinde bükülse, ıslansa, nemlense bir daha iş görmez.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Şeytanın aletidir o :D Şaka bi yana demek ki bi fikir patlamasının sonucu bu herhalde. Çünkü pazarın böyle bir gereksinime ihtiyaç duyduğunu sanmıyorum.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Flash belleklerin ileride çok daha önemli yerlere sahip olacağı kesin ama şu kağıt parçalarının katkısı olur mu bilemem :)
Yakında CD/DVD olayının disketler gibi tarihe karışacağını düşünüyorum, oyunlar müzikler filmler programlar işletim sistemleri hepsi flash bellek içinde satılacak yakında :p

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ben hala atılması noktasına takıldım, niye atıyoruz kardeşim?
Bende takılmıştım da sonra düşündüm atmaktan kasıt ztn karton olduğu için kısa kullanılamaz hale geleceğinden dolayı sanırım :) Yoksa tabiki çalışan ve işe yarayan birşeyi atmak çok saçma... 1 liraya bile satılsa kimse atmaz :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bir zamanlar tırnak üzerine veri yazan sistem vardı. 2 hafta kadar silinmeden kalıyordu. Ama tırnağı başkasına veremiyorsun :mrgreen:

muslukçu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden atalım ki :p

şaka bi yana biraz daha küçük boyutlusu olsa iyi olur .

origamic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğaya en zor karışan malzemelerin bilgisayar malzemeleri olduğunu düşünürsek çevreci bir ürün olmuş

dds91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bikez içine bişey attıkıtan sonra silinemiyormu acaba yoksa belirli bi yazma ömrümüvar?

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
normal flaşh disk gibi kullanılıyor. bence faydalı olabilir. özellikle cd ile program satışının yerini alabilir