Karşınızda Galaxy S21 / 21+ / S21 Ultra

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu ne fiyat böyle, bunca rami ne yapacaklar, kimse profesyönel fotoğrafçı değil dedikten sonra gidip Iphone alınmalı diyen kesimin mantığı çok garip geliyor. Neden xiaomi değil ? Neden oppo değil ? Bu ikisi yerine Iphone seçimi, kısaca fan'ı olunduğunu simgeliyor. Bana göre.

Sakin olun hemen saldırmayın bana :)) Lakin durum bu. Tüm cihazların üst segment fiyatları aynı aralıkta artık. Samsung, Xiaomi'yi her kullanan için rami ne yapacak, kamerada neymiş sanki diyerek apple'a yön göstermeniz ayrıcalık tanıdığınızı gösteriyor.

Fiyat politikasına bende karşıyım ama devletin koyduğu vergileri göremiyor muyuz acaba ? Göremiyorsan apple tercih ederimciler girsin bir apple'in sitesine sadece iphone 11 üstündeki vergiyi görüp tekrar düşünsünler.

Öte yandan ne yapsa yaranamayacak sanırım bu samsung size. Apple'a bütçesi yetmeyen apple'a sallıyor tamam ama Samsung'a da bütçesi yetmeyen samsunga sallıyor. Kimse size zorla ürün satmıyor. Darboğaz yapan S20'yi, Exynosu eleştirirken herkes için oyunun ilk öncelik olmadığını kabul etmeniz gerek. Nasıl ki herkes bu kadar ram'i, kamerayı ne yapacak diyorsanız herkes oyuncu olmak zorunda da değil demelisiniz.

-Şahsi fikrime gelecek olursam; Apple 12 giriş modeline kıyasen fiyat iyi olmuş ama bence daha iyi olabilirdi.
-Şu şarj soketi, hoparlör ızgaraları bir türlü ortalanamıyor,
- Simetri takıntılar için apple gibi çift taraflı ızgara bir türlü kullanmıyorlar,
- Exynos yeni modeliyle oyun hastalığı olanları mutlu edecek mi göreceğiz,
- Çok şükür ki eğimli ekrandan kurtulmuş.

Öte yandan Apple gibi olmadığını söyleyen çıkmış. Fiyatının düştüğünü belirtmiş. Apple yıllardır en pahalı cihazları veriyor. Şahsen bende Apple alsam, o rakamların çok altına inmem. Kısacası bana göre apple'cilar o kadar para verdikten sonra ucuza bırakmak istemiyorlar cihazı. Tıpkı sahibindende 1 liraya satacak olduğu ürünün daha kötü alternatifinin 5 liraya satıldığını görüp 10 liraya koyan satıcılar gibiler.
İstedikleri kadar eleştirsinler.S21 ailesini ben genel olarak beğendim.Adamlar çok güçlü bir işlemci koymuş, kamerayı çok iyi bir seviyeye getirmişler, kaliteli teknolojiler kullanılmış.Fiyat ve kutu içeriğine Yapılan eleştiriler doğru ama fiyat konusunda vergiler ortada iken ne yazsak boş.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Kabloyu koymasalarda olurmuş onun dışında cihaz güzel

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Exynos ile sd arasındaki fark kapanmış.
Bugün mağazada S21 i inceledim.Cihaz çok hoşuma gitti.Plastik diye burun kıvıranlar var ama ben hiç bunu yadırgamadım.Tek elle kullanım rahatlığı,kaliteli bir ekran,adaptifde olsa 120hz ın getirdiği akıcılık,çok iyi kamera,çok güçlü işlemci.Batarya bekleme olayı düşündüğüm gibi çıkarsa bu cihazı almayı planlıyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bugün mağazada S21 i inceledim.Cihaz çok hoşuma gitti.Plastik diye burun kıvıranlar var ama ben hiç bunu yadırgamadım.Tek elle kullanım rahatlığı,kaliteli bir ekran,adaptifde olsa 120hz ın getirdiği akıcılık,çok iyi kamera,çok güçlü işlemci.Batarya bekleme olayı düşündüğüm gibi çıkarsa bu cihazı almayı planlıyorum.
S21 serisi çok iyi olmuş. 11 Pro yu almasaydım, Galaxy S21 i alırdım.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Telefonda çok fazla bir şey uğraşmadığım için orta karar 3000 - 4000₺'lik cihazlar fazlasıyla yetiyor.

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Tasarımı pek hoşuma gitmedi S21'in.
Boyutu desen telefon değil tablet sanki.
En küçüğü biraz uygun onunda arka kapağını plastik yapmış.
Samsung İphone 12 gibi bir tasarım yapsa ölecek sanki.
Yıllardır aynı tasarım.
Ben 5 yıldır S7 kullanıyorum ve S7'den sonra çıkan tüm s modelleri ince uzun yapıldığı için almadım.
Şarj aletinin olmaması ayrı bir dert.
Ah ulan samsung zorla soğutuyorsun kendinden.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Tasarımı pek hoşuma gitmedi S21'in.
Boyutu desen telefon değil tablet sanki.
En küçüğü biraz uygun onunda arka kapağını plastik yapmış.
Samsung İphone 12 gibi bir tasarım yapsa ölecek sanki.
Yıllardır aynı tasarım.
Ben 5 yıldır S7 kullanıyorum ve S7'den sonra çıkan tüm s modelleri ince uzun yapıldığı için almadım.
Şarj aletinin olmaması ayrı bir dert.
Ah ulan samsung zorla soğutuyorsun kendinden.
Yıllardır aynı tasarımmı? Şaka yapıyorsunuz herhalde. X ile 12 Pro nun önü tıpatıp aynı. Ama Galaxy S8 ile Galaxy S21 hiç benzemiyor. S21 serisinin tasarımı bence çok güzel olmuş.

Reaksiyon puanı
1,768
Açıkcası Acayip Etkilendiğim Bir Cihaz Oldu Bu Yaz Sorun Çıkmazsa S10 Plus Cihazimi Değişim Kampanyasında Kullanıp Üstüne Para Ekleyerek S21 Veya S21+ Satın Almayı Düşünüyorum Cihaz Mükemmel Gözüküyor Çok Hoş! Cidden Etkilendim Tek Beğenmediğim Nokta S21 Ultra Hariç Tüm Cihazlar FHD Olmuş Yani Samsung Gibi Üst Düzey Panel Üretebilen Bir Firmanın FHD Türünde Kalması Yanlış Olmuş. Şuanda En Çok Merak Ettiğim Şey Exynos 2100'ün Performansi
Reis telefonu aldıysan durum nedir bir konu açıp yazar mısın (konu linkini de bana atarsın zahmet olmazsa?)