Kargolar Çalışıyor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar bulunduğum yer 30 Büyükşehir kapsamına giriyor ve giriş çıkışları kapalı. Kargolar çalışır mı? Aldığım ürün teslim olur mu?

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Teşekkürler. 2 gündür kargo hareketlerinde bir gelişme olmayınca şüphelendim. Hafta sonu olmasından olabilir tabii.

Reaksiyon puanı
6,381
Galiba aşırı yoğunluktan bizim oturduğumuz yerde de 3 günde gelirken şu aralar 2 hafta da geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnanılmaz bir yoğunluk var galiba.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Evet yoğunluk var gerçekten. Dışarı çıkılmadığı ve işletmeler kapalı olduğu için halk internete yöneldi. Kargolar ekstra çalışıyor. Arayıp bilgi aldım bu arada, faaliyetlerini sürdürüyorlar.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Kargo firmalarının, Efsane Cuma yoğunluğundan daha da yoğun olduklarına eminim.
Ben de 2-3 gündür internetten sipariş veriyorum. 3 ayrı siparişim bakalım kaç günde gelecek?
Kargolardan birisi PTT. PTT normal zamanda 7 gün sürüyordu. Şimdi kim bilir kaç hafta sürecek?

TheNightMare.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Büyükşehirlere araç giriş çıkış yasağına kargo araçları dahil değildir. Bunun dışında, Gıda ilaç Vb. Temel ihtiyaç taşıyan araçların, Giriş çıkışı yasak değildir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bizde 3 gün önce Hepsiburada üzerinden monitör sipariş ettik daha kargoya verilmedi. ( Aynı gün teslimat olmasına rağmen )
Gerçekten aşırı yavaşlık var bu aralar kargo firmalarında.

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Aras, MNG ve Yurtiçi kargodan bu süreçte kargo teslim aldım. Çalışıyorlar.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Kargo firmalarının, Efsane Cuma yoğunluğundan daha da yoğun olduklarına eminim.
Ben de 2-3 gündür internetten sipariş veriyorum. 3 ayrı siparişim bakalım kaç günde gelecek?
Kargolardan birisi PTT. PTT normal zamanda 7 gün sürüyordu. Şimdi kim bilir kaç hafta sürecek?
Ben şanslıyım heralde. PTT'den ne alsam iki güne geliyor sıkıntısız. Bölgeden bölgeye değişiyordur tabii.
Bu ay çok alışveriş yaptım internetten. Hiç sorun yaşamadım açıkçası 2-3 güne geldi hep kargolarım.
Bizde 3 gün önce Hepsiburada üzerinden monitör sipariş ettik daha kargoya verilmedi. ( Aynı gün teslimat olmasına rağmen )
Gerçekten aşırı yavaşlık var bu aralar kargo firmalarında.
Hocam hafta sonu çalışmıyorlar sanırım bu ara, ondan olabilir. Benim kargomda son işlem cuma günü görünüyor mesela, gitmesi gereken yere daha varmadı hafta sonu araya girince.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
İçişleri Bakanlığı'nın 03.04.2020 tarihli ve "Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması" konulu genelgesinde;

"a-) Temel ihtiyaç (gıda/temizlik vb.) malzemeleri ile ilaç ve tıbbi malzemeler başta olmak
üzere tüm ticari faaliyetlerin sürekliliği için gerekli olan ürün ve/veya malzemelerin lojistiği, üretimi ve naklinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar ve araçları; malın cinsi, teslimat yeri/alıcı adresi, teslimat tarihini gösteren taşıma irsaliyesi, teslimat makbuz veya fatura vb. belgeler
ile giriş/çıkış yapabileceklerdir. Belirtilen amaçlarla kısıtlanan illere giriş yapanlar, giriş amacını
gösteren belgeler ile 72 saat sonrasına kadar teslim ilinden ayrılarak ilk çıkış iline dönebilecektir. Bu
şekilde giriş/çıkışı sınırlandırılan illere giren ticari araç sürücüleri seyahatleri süresince, değişim
sürelerine uyarak maske takmak, temas gerektirdiği durumlarda sosyal mesafeye uymak
zorundadırlar."
denilmektedir.

Bu maddeden kargoların çalışması gerektiği anlaşılıyor.

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Az önce MNG Kargo'ya gittim. Faal durumda.

tanerbuyuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
kargoların çalışacağı söylenmişti

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Arkadaşlar bulunduğum yer 30 Büyükşehir kapsamına giriyor ve giriş çıkışları kapalı. Kargolar çalışır mı? Aldığım ürün teslim olur mu?
Benim bulunduğum şehirde 30 Büyükşehir arasında Çarşamba günü ürün aldım, ürün İstanbul üzerinden geldi Cuma günü teslimatı yaptı kargo firması, kargolar çalışıyor ama yoğunluktan gecikme olabiliyor biraz.