Kargoda Yaş sınırı

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Selamun Aleyküm arkadaşlar.

Ya ben bi ürün netten sipariş ettim.Ürün şuanda bağlı olduğumuz ilde largo şubesinde.Fakat ben ürünün faturasını babamın adına sipariş ettim.

1.Soru;Ben babamın kimliğini götürüp kargomu alabilirmiyim ?

2..Soru;Alabilmek için 18 yaş sınıırı var mı ?

Yardım :D :tt2:

Fuяκaи

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi kimliğinle götürüp bile alabilirsin. Bu yönde bi kısıtlama yok.. Çok çok babanı ararlar bu isimdeki birine kargoyu teslim ediyoruz onayınız varmı diye.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kişinin kendisi gidip kimliğini ibraz etmesi zorunlu.Sen yada bi başkası alamaz kimlikle

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Fuяκaи;1552412 dedi ki:
Kendi kimliğinle götürüp bile alabilirsin. Bu yönde bi kısıtlama yok.. Çok çok babanı ararlar bu isimdeki birine kargoyu teslim ediyoruz onayınız varmı diye.

Eminmisin ? Valla çok iyi olur ya ozamn :D Eğer olmasada boşuna okadar yol katlanmıyalım :D

@
Kişinin kendisi gidip kimliğini ibraz etmesi zorunlu.Sen yada bi başkası alamaz kimlikle

Hobaaa.Alamıyorm yani ?

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Soy isimin tuttuğu için büyük bir ihtimal verirler ama kesin bir şey söylemek yanlış olur birazda kargoyu teslim edenin inisiyatifi

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Soy isimin tuttuğu için büyük bir ihtimal verirler ama kesin bir şey söylemek yanlış olur birazda kargoyu teslim edenin inisiyatifi

şansa kaldık diyosun yani.18 yaş sınırı yokdur inşAllah.Fatura da yazılacağı için.

Ne pis bişeymiş bu ya :biggrin:

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
kimliğini göster baba adı yazıyor zaten
kargocu gıcık değilse sana verir..

işim garanti olsun diyorsan baban alsın

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
önemli olan fatura bilgisi değil arkadaşım
kargo teslimat bilgisi.
yaş sınırıda yok kimliğin olsun yeter sana inanmazlarsa zaten teslimat nuamrasını arıyolar.

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
önemli olan fatura bilgisi değil arkadaşım
kargo teslimat bilgisi.
yaş sınırıda yok kimliğin olsun yeter sana inanmazlarsa zaten teslimat nuamrasını arıyolar.

Yok ama,sipariş yaptığım sitede fatura yapılacak kişi babamın adı.Eee ozaman benim üstüme fatura yapabilirler mi ?Tek sorun bu artık.

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Yok ama,sipariş yaptığım sitede fatura yapılacak kişi babamın adı.Eee ozaman benim üstüme fatura yapabilirler mi ?Tek sorun bu artık.

Hangi siteden aldın birçok yerde fatura adresi adı ile teslimat adresi adı farklı olabiliyor

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hangi siteden aldın birçok yerde fatura adresi adı ile teslimat adresi adı farklı olabiliyor

mydukkan.com

işte farklı olsun mu dedi msjda.Bende hayır alıcıyla aynı olsun seçeneğini tıkladım .:S

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
mydukkan.com

işte farklı olsun mu dedi msjda.Bende hayır alıcıyla aynı olsun seçeneğini tıkladım .:S

Neyse aklında olsun bu olayı fazlada kafana takma teslim etmezse kargo baban gider alır olur biter rahat ol

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Doğru kasmamak lazım :D

Herkese teşekkürler.:)

c_emre_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence sen kargoyu teslim almaya git ama kesinlikle 18 yaş muhabbetine girme ve panik yapma. Her zamanki yaptığın bişeymiş gibi oldukça sakin davran. Panik halinde olman olacak işide olmaz eder.

Babanın adını ve soyadını telefuz ederek, örneğin "........'e istanbuldan kargo gelecekti" diye bir sor.

Gelmişse teslim alayım dersin.

Babana ait olduğunu söylerek kendi kimliğini çıkart ver sorunsuz bi şekilde teslim alırsın diye ümit ediyorum.

Babanızın kimliğini isterlerse çıkartır gösterirsin.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bende aynı şekilde yaş değil ama kendimin kargoyu alamama durumum oldu. Kargoyu arayarak benim yerime alacak kişinin adını ve soyadını verdim yeterli gördüler. Bunda çok fazla sıkıntı yok. En fazla telefon trafği olur.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
kimin kimliği üzerine aldıysan onun gitmesi gerek başkasına verilmez oda kimliğiyle gidecek tabiki,sen her türlü alamazsın

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
kimin kimliği üzerine aldıysan onun gitmesi gerek başkasına verilmez oda kimliğiyle gidecek tabiki,sen her türlü alamazsın

eniştem benim adıma gelen kargoyu aldı :D netten benm adıma sipariş ediyor kendisi gidip alıyor. nasıl oluyor o. bende bi kez arkadaşımın kargosunu aldm :D yani kargo görevlisine bağlı bişey. acele etme bekle eve gelsin. kim kapıyı açsa ona verirler zaten :D

c_emre_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soyadı tutuyorsa kimliğini ibraz ederek imza karşılığı alabilir. Hiçbir sorun olmaz.

Soyadı benimkinden farklı olan bir arkadaşıma gelen kargoyu kendi kimliğimi ibraz ederek ve imza karşılığı hiçbir problem olmadan aldım.

Üstelik kargo şirketinideki çalışanları filanda tanımıyordum.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu soruyu sormak için tam 714 gün bekledin değil mi :D :D

Ahmet Aziz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleyküm arkadaşlar.

Ya ben bi ürün netten sipariş ettim.Ürün şuanda bağlı olduğumuz ilde largo şubesinde.Fakat ben ürünün faturasını babamın adına sipariş ettim.

1.Soru;Ben babamın kimliğini götürüp kargomu alabilirmiyim ?

2..Soru;Alabilmek için 18 yaş sınıırı var mı ?

Yardım :D :tt2:
Ben 15 yaşındayım gittim aldım babanın kimliğine gerek yok gidip alabilirsin