Karga

necibex

Profesör
Kargaaz evvel çıktım dışarı.. kargalar huzursuz.. çığırışıyorlar yine.. binlerce çığlık ile inliyor karacaahmetin mezartaşları..

gün battıktan hemen sonra.. gökyüzü henüz karaya çalmadan evvel.. koyu bir gri, açık bir lacivert gibi iken.. yüzlercesi havalandı.. çılgınca dönüyorlar prefabrik ofisin üstünde şimdi..

mezarlıklar niye çeker bu hayvanları..? acaba eric haklı mı..?

istanbulun çeşitli yerlerinde görmek mümkün bu kuşları ama burada yüzlerce, binlerce.. dönüyorlar havada.. kargadan bir bulut.. selvilerin üstünden havalanıyorlar canhıraş çığlıklarla..

nedir sizi bu kadar ürküten güzel kuşlar..?

nedir insanların bu kadar sizden nefret etme sebebi..?

sırf bed sesiniz değil belliki.. boyun eğmez tavrınız, meydan okuyan karakteriniz olabilir mi acaba..? insan ırkı hükmedemediği canlıları sevmez.. böyledir ne yazıkki ey kara kargalar.. bed sesli kanatlılar.. şahinin uçuşunu hayran hayran izleyen insan, karga gördümü burun kıvırır.. oysa ki yırtıcı kanatlıların tüm özellikleri vardır onda.. kanat yapısı ve uçuş stili bir kartaldan çok da farklı değildir.. hatta ondan öte birlikte yaşamayı öğrenmiş, sürünün gücünü farketmiş olmanın ayrıcalığını da yaşarsınız.. çok zeki hayvanlarsınız.. ama biz leş yiyen olarak biliriz sizi sanki gücüne hayran kaldığımız kartallar şahinler leş yemezmiş gibi..

ben yanınızdayım ey güçlü hayvanlar.. hiç bir şey için olmasa, ne gücüyle, ne hızıyla, ne zekasıyla hiçbir işe yaramayan erkek aslanın kral olduğu dünyada, olduğunuz gibi çirkin ve bed sesli çığlıklarla varlığınızı sahtekarlığa girişmeksizin ortaya serdiğiniz için.. zekanız için..

hadi huzur bulun artık.. gidin ve dinlenin yuvanızda.. tabii umursamıyorsunuz beni.. uçuyorsunuz hala binlerceniz tepemde.. çığlık çığlığa..

artık iyice karardı hava birazdan yorulur inersiniz nasıl olsa..

Kaynak
 
Üst